Otevřené semináře

<  Zpět na výpis

Otevřené semináře jsou vedle cyklů (Kurzy pro začínající průvodce, Pohádky a divadlo v lesní školce, Supervizní setkáníPřírodní pedagogikaSlabikář práce se dřevem, ucelený celoroční program Začínající průvodce, Ego v práci učitele) a Letní školy součástí široké vzdělávací nabídky Asociace lesních MŠ a jejího pobočného spolku Škola lesem. Konají se v průběhu celého školního roku a jsou určené každému zájemci, odborné veřejnosti, rodičům, studentům i dalším zájemcům a to za velice příznivé ceny. 

Podrobné informace a aktuální kompletní nabídku seminářů najdete v kalendáři. Chcete-li mít přehled akcí stále po ruce, můžete si do svého Google kalendáře přidat ten náš
Po kliknutí na odkaz budete ke stáhnutí kalendáře automaticky vyzváni. Po přijetí výzvy se kalendář objeví ve Vašem Google kalendáři spojeném s Vaší google emailovou adresou. V případě otázek můžete kontaktovat Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz). 

 

Otevřené semináře a webináře do konce školního roku 2022/2023:

  • 11. - 12. 3. 2023 Lesní chůva: přípravný kurz ke zkoušce, Martina Březinová a Tereza Vavrečková - ZRUŠENO
  • 17. 3. 2023 Vzdělávací koncepce jako živý dokument, Johana Passerin, online
  • 21. 3. a 28. 3. 2023 Odpovědnost ve školce, Alice Kubů Frýbová, online
  • 25. 3. 2023 Dítě se speciálním vzdělávací potřebami, Alena Laláková, Brno
  • 6. 4. 2023 Dejte si stanovy do kupy, Alena Hájková, online
  • 14. 4. 2023 Bláto!, Klára Krchňavá, Pozořice
  • 27. 4. 2023 Zahrada jako ideální vzdělávací prostředí, Johana Passerin, Praha
  • 11. 5. 2023 Přírodní pedagogika pro začínající: jaro - voda, Tereza Valkounová a Klára Krchňavá, Pozořice
  • 18. 5. 2023 Jak vybírat a adaptovat nového pedagoga/průvodce a nové rodiče, Šárka Nekudová, online
  • 12. - 14. 6. 2023 Léčivé byliny, Rudolf Hettich, Loutí

Změna programu vyhrazena.

Asociace lesních MŠ pořádá otevřené semináře v Praze pravidelně již od roku 2013, od roku 2016 i v dalších městech ČR. V roce 2019 založila pobočný spolek Škola lesem, který je od té doby realizátorem všech negrantových vzdělávacích aktivit. Od školního roku 2020/2021, kdy se celá společnost potýkala s epidemií Covid-19 se součástí vzdělávací nabídky stalo mnoho webinářů.

Na akcích se představilo mnoho zajímavých osobností z České republiky i zahraničí např. uznávaná osobnost waldorfského vzdělávání Wolfgang Sassmanshausen, pedagog a zakladatel německých "lesních družin" Gunther Grün – Oostinga, autor originálního konceptu Original Play O. Fred Donaldson, skotská pedagožka Cathy Bache, autorka knih Pomalé rodičovství a Pět zlatých klíčů k naplněnému životu s dětmi od narození do sedmi let a pedagožka Helle Heckmann z Dánska, odborník na přírodní pedagogiku Rudolf Hettich, zakladatelka první německé lesní školky Petra Jäger, spoluzakladatel intuitivní pedagogiky Johan Ahlbom, spoluzakladatelka ALMŠ Tereza Valkounová, speciální pedagožka a zakladatelka lesní MŠ a komunitní školy Jeden Strom Alena Laláková, průvodkyně dětí a rovněž zakladatelka lesní školky Johana Passerin, expertka na legislativu lesních školek Magda Kvítková a mnoho dalších odborníků znalých prostředí lesních školek (zejména členky Skupiny pro kvalitu, poradního orgánu ALMŠ) a oblastí jejich zájmu (ekonomové, právníci aj.). 

Veškeré všetečné otázky můžete položit produkční otevřených seminářů Zuzaně Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se