Otevřené semináře

<  Zpět na výpis

Otevřené semináře jsou vedle cyklů (Kurzy pro začínající průvodcePísně a říkadla, Svátky a tradice, Supervizní setkáníPřírodní pedagogika, Práce se dřevem, Ego v práci učitele: sebezkušenostní výcvik, Letní škola) součástí široké vzdělávací nabídky Asociace lesních MŠ a jejího pobočného spolku Škola lesem. Konají se v průběhu celého školního roku a jsou určené každému zájemci, odborné veřejnosti, rodičům, studentům i dalším zájemcům a to za velice příznivé ceny. 

Podrobné informace a aktuální kompletní nabídku seminářů najdete v kalendáři. Chcete-li mít přehled akcí stále po ruce, můžete si do svého Google kalendáře přidat ten náš
Po kliknutí na odkaz budete ke stáhnutí kalendáře automaticky vyzváni. Po přijetí výzvy se kalendář objeví ve Vašem Google kalendáři spojeném s Vaší google emailovou adresou. V případě otázek můžete kontaktovat Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz). 

  • 15. 2. 2022 a 22. 2. 2022 Odpovědnost ve školce, webinář, Alice Kubů Frýbová
  • 3. 3. 2022 Předškolní příprava v přírodě, webinář, Klára Krchňavá
  • 25. 3. 2022 Vzdělávací koncepce jako živý dokument, webinář, Johana Passerin
  • 27. 4. 2022 Jak vybírat a adaptovat nového pedagoga/průvodce a nové rodiče, webinář, Šárka Nekudová
  • 19. 5. 2022 Zakládáme lesní klub nebo MŠ, Pozořice, Klára Krchňavá
  • 10. - 11. 6. 2022 Lesní chůva: přípravný kurz ke zkoušce. Praha, případně blízké okolí. Johana Passerin a Martina Březinová

Změna programu vyhrazena.

Asociace LMŠ pořádá otevřené semináře v Praze pravidelně již od roku 2013, od roku 2016 i v dalších městech ČR. Představilo se na nich mnoho zajímavých osobností z České republiky i zahraničí např. uznávaná osobnost waldorfského vzdělávání Wolfgang Sassmanshausen, pedagog a zakladatel německých "lesních družin" Gunther Grün – Oostinga, autor originálního konceptu Original Play O. Fred Donaldson, skotská pedagožka Cathy Bache, autorka knihy Slow Parenting a pedagožka Helle Heckmann z Dánska, odborník na přírodní pedagogiku Rudolf Hettich, zakladatelka první německé lesní školky Petra Jäger, spoluzakladatelka ALMŠ Tereza Valkounová, speciální pedagožka a zakladatelka lesní MŠ a komunitní školy Jeden Strom Alena Laláková, průvodkyně dětí a rovněž zakladatelka lesní školky Johana Passerin, expertka na legislativu lesních školek Magda Kvítková a mnoho dalších.

Produkční otevřených seminářů: Zuzana Knap

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se