Poskytované služby

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA PO DOBU NOUZOVÉHO STAVU KVŮLI COVID-19

Udělejte si velký jarní úklid. Zaměstnejte smysluplně sebe a svůj tým a přesvědčete rodiče, že dál pracujete pro děti. Určitě už vás napadlo zrevidovat svoje dokumenty - tým ALMŠ vám v tom nabízí pomocnou ruku online. Konzultujeme k jednotlivým tématům, nebo připravujeme k certifikaci. Online prostředí zajistíme, stačí jen kvalitní internetové připojení. Lze připojit i více osob z vaší školky. 

Konzultace nabízíme po dobu nouzového stavu za zvýhodněnou cenu 495 Kč/hod. Pokud máte o konzultaci zájem, napište Martině Dvořákové. Poté se s Vámi spojí mentorka z nejužšího týmu ALMŠ  nebo Skupiny pro kvalitu  a domluvíte se na přesném termínu a čase online setkání. 

 

KONZULTACE
Máte nějaké téma, které potřebujete probrat s odborníkem? Jsme tu pro vás! 

I dokumenty, které jsou v pořádku, potřebují jednou za čas revizi. Jiné dokumenty jsou dlouho na “to-do listu” a jejich vytvořením můžete získat důležitou oporu pro dobrou práci. Tvořte svoje dokumenty s lidmi, kteří mají dlouholeté zkušenosti s provozem lesní MŠ, ušetříte si tím mnoho času i slepých uliček. Vybírejte z nejčastěji konzultovaných témat: 

 • Hygiena a HACCP 
 • Krizový plán a vyhodnocování rizik 
 • Evaluační kritéria 
 • Školní vzdělávací program
 • Provozní a školní řád 
 • Udržitelný rozpočet 
 • další temata na dotaz

Cena: 495 Kč/hod.
Sleva 34% je platná v době karantény ve vaší školce, ať už nařízené či preventivní.


PŘÍPRAVA K CERTIFIKACI ONLINE
Podívejte se na své dokumenty jako na celek a zároveň se přitom připravte k certifikaci.

Nejprve společně projdeme sebehodnotící formulář Standardů kvality, který si školka vyplní předem. Stanovíme priority a cíle (co byste chtěli zlepšit, co vám nejde, čemu nerozumíte). Mentorka vás povede k pochopení smyslu a struktury dokumentů, který si budete vytvářet sami. Budeme maximálně efektivní. Dostanete domácí úkoly a při dalším "setkání" na ně navážeme. Výsledkem konzultací je školka připravená k certifikaci, což pro vás znamená zejména kvalitní dokumenty, proškolený tým a kvalitnější, vědomější pedagogická i koordinátorská práce.

Cena: 495 Kč/hod. 
Sleva 34% je platná po dobu trvání nouzového stavu resp. do obnovení provozu většiny LMŠ/LK.

 
CERTIFIKACE ONLINE
"Certifikace vám a vaší komunitě dává jistotu, že děláte svou práci dobře"

Měli jste v plánu přistoupit k certifikaci školky podle Standardů kvality? Nyní máte příležitost zhodnotit čas, kdy vaše školka zůstává zavřená, a pustit se do práce!
Začněte tím, že si projdete sebehodnotící formulář Standardů kvality. Pokud jste si vyhodnotili, že kritéria splňujete (případně víte o svých slabých stránkách a máte plán na jejich řešení), můžete kontaktovat Martinu Dvořákovou. Obratem se vám ozve členka Skupiny pro kvalitu a domluví se s vámi na dalším postupu. 

Jak to bude probíhat? 
Nasdílíte mentorce přístup ke všem potřebným dokumentům online, např. na Google drive. Mentorka si je prostuduje předem. Spojíte se ve skupinovém hovoru např. přes aplikaci Hangout / Zoom, ke které se může připojit více lidí z pohodlí domova. Aplikace umožňují zvukový a obrazový přenos, i sdílení obrazovky počítače. Podmínkou je pouze kvalitní internetové připojení.
Jediné, co si necháme na osobní setkání, je návštěva mentorky ve školce, která se uskuteční po skončení nouzového stavu v ČR. Lhůta pro dokončení procesu certifikace bude v tomto bodě prodloužena podle situace. Ostatní věci budete mít hotové.
Výhodou certifikace online je mimo jiné to, že na rozdíl od certifikace “v terénu” není nutné vše stihnout najednou v jednom dni, virtuální setkávání lze rozložit do více dní.

Cena za certifikaci zůstává stejná jako u běžné certifikace - 3000 Kč (od 1. 4. 2020 není ALMŠ plátcem  DPH, 3000 Kč je tedy konečná cena). Případný příspěvek za cestovné mentorce uhradíte až po uskutečnění návštěvy u vás. 

 

BĚŽNÁ NABÍDKA SLUŽEB

INFORMAČNÍ SERVIS

Zvažujete členství v ALMŠ? Chcete zkusit některé jeho výhody? Vyzkoušejte Informační servis. Co získáte?

Nečlenské subjekty mohou získat srovnatelné služby a přístup k informacím jako členové: profil na mapě lesních školek, snížené kurzovné, přístup do členské sekce webu (aktuální informace z legislativy, vodítka pro vstup do školského rejstříku, Infobalíček, grantový servis, kodex chování dle GDPR atp.). Pro předplatitele Informačního servisu platí všechny výhody jako pro členy kromě účasti na Sletech ALMŠ (členských schůzích) a některých grantových vzdělávacích akcích.

Cena: 980 Kč/měsíčně. Dobu, po jakou chcete službu využívat určujete sami, minimální objednávka jsou 2 po sobě jdoucí měsíce.

V případě zájmu se obraťte na Martinu Dvořákovou.

 

KONZULTACE
Uvažujete o založení lesní MŠ nebo klubu? Máte školku a dostali jste do obtížné situace? Nejste si jisti, jestli už je ten pravý čas na certifikaci podle Standardů kvality lesních MŠ a klubů?

Poskytujeme individuální konzultace s lidmi, kteří mají dlouholeté zkušenosti s provozem lesní MŠ a řadu peripetií již překonali nebo jim předešli. Konzultanti Asociace LMŠ mohou přijet za vámi nebo naopak. Témata konzultace domlouváte rámcově předem, aby vám tým Asociace lesních MŠ mohl doporučit člověka s potřebnou zkušeností a ideálně z vašeho regionu. Konzultanta si můžete vybrat i sami přímo z nejužšího týmu ALMŠ nebo Skupiny pro kvalitu.

Cena pro členy ALMŠ a příjemce Informačního servisu: 750 Kč/hod. + případné cestovné

Cena pro ostatní: 850 Kč/hod + případné cestovné

V případě zájmu vyplňte tento formulář.

 

 

 

NEWSLETTER ALMŠ - LESNÍ ZPRÁVY

Kdokoliv a kdykoliv se může zdarma přihlásit k odběru měsíčního newsletteru Asociace lesních MŠ, občasných pozvánek a neodkladných novinek z dění kolem lesních mateřských škol a klubů. Zpráv je přibližně 20 za jeden kalendářní rok.

Zástupci členských organizací a předplatitelé informačního servisu dostávají newsletter a další zprávy automaticky. 
Některé zprávy v newsletteru směrují do členské sekce webu. Vstup do ní je umožněn pouze zástupcům členů a předplatitelům informačního servisu. 

K odběru lesních zpráv se můžete přihlásit zde.

Kalendář akcí

 • Srpen 2020

  V tomto měsíci se žádné akce nekonají

 • Září 2020

  V tomto měsíci se žádné akce nekonají

 • Říjen 2020

  2/10 - 4/10 Práce s egem pedagoga

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se