Poskytované služby

 

ČLENSTVÍ NA ZKOUŠKU

Nejste zatím rozhodnuti, zda se stát členem ALMŠ? Vyzkoušejte některé výhody členství v rámci dvouměsíčního ČLENSTVÍ NA ZKOUŠKU.

Co získáte? 

 • přístup do členské sekce vč. legislativních novinek,
 • grantový kalendář,
 • Infobalíček, který šetří váš čas, peníze, energii i starosti,

Cena členství na zkoušku: 2 900 Kč za dva měsíce. 

Členové ALMŠ mají v návaznosti na vybraný tarif členství i další výhody např. profil na mapě lesních školek, snížené kurzovné na vzdělávací akce pořádané ALMŠ a jejím pobočným spolkem Škola lesem, přístup do uzavřené facebookové skupiny, uváděcí podporu a možnosti sdílet své radosti i strasti s otatními členskými organizacemi při různých příležitostech. 

V případě zájmu o členství na zkoušku nebo přímo členství se obraťte na Zuzanu Vacíkovou (email: zuzana.vacikova@lesnims.cz, tel: 603 556 570).

 

KONZULTACE
Uvažujete o založení lesní MŠ nebo klubu? Máte školku a potřebujete poradit v provozních nebo pedagogických záležitostech? Dostali jste do obtížné situace? Nejste si jisti, jestli už je ten pravý čas na certifikaci podle Standardů kvality lesních MŠ a klubů?

Poskytujeme individuální konzultace s lidmi, kteří mají dlouholeté zkušenosti s provozem lesní klubů i MŠ a řadu peripetií již překonali nebo jim předešli. Konzultanti Asociace LMŠ mohou přijet za vámi nebo naopak, případně můžete konzultovat i online. Témata konzultace domlouváte rámcově předem, aby vám tým Asociace lesních MŠ mohl doporučit člověka s potřebnou zkušeností a ideálně z vašeho regionu. Konzultanta si můžete vybrat i sami přímo z výkonného týmu ALMŠ nebo Skupiny pro kvalitu.

Nejčastěji konzultovanými tématy jsou: 

 • Založení LMŠ nebo LK

"Paní Kvítková, ještě jednou děkujeme. Odpověděla na vše a vše nám pro nás laiky v tomto oboru vysvětlila. Jsme rády, že jsme se pro konzultaci rozhodly."

 • Hygiena a HACCP 
 • Krizový plán a vyhodnocování rizik 

"Děkuji Martině Březinové za milé setkání a srdečné lidské pochopení. Neocenitelnou zkušeností a povzbuzením pro nás bylo její pozitivní hodnocení vzdělávacího procesu. Byla svědkem naší každodenní zkušenosti bez příkras či aranžování. Její hodnocení se shoduje s inspekční zprávou z roku 2020 a jsme tomu rádi. Kontrolu ČŠI jsme do Sluněnky zvali dvakrát, protože napoprvé jsme nedostali doporučení. První inspekční zpráva a protokol byly velmi negativní a pro nás frustrující. Prokázali jsme, že některé body protokolu byly v rozporu se zákonem a připomínkovali nespravedlivé hodnocení ve zprávě, to jsme však nedokázali průkazně vyvrátit. Díky pečlivé přípravě písemných dokumentů a pozitivnímu naladění inspekčního týmu jsme napodruhé "prošli"." Lucie H., LMŠ Sluněnka ve zpětné vazbě ke konzultaci a certifikaci dle Standardů kvality

 • Evaluační kritéria 

"Děkuji za konzultaci Johany Passerin z ALMŠ. Konzultace mi moc pomohla ve srovnání si priorit a cílů a cesty, kterou chceme v našem LK jít. Vážím si možnosti využití zkušeností a znalostí konzultantů a celé ALMŠ, kterých díky tomu můžeme využívat." Zuzana Dušková, koordinátorka LK Sedmikvítek

 • Školní vzdělávací program

"Odborná pomoc a know-how od ALMŠ nám nyní v prvních měsících provozu lesního klubu neuvěřitelně moc pomáhá. Ať už se jedná o Infobalíček, sledování legislativy, grantových příležitostí či cílené kurzy, vyjednávání s úřady a právní konzultace. Poskytovaná podpora je opravdu komplexní a dodává nám jistotu. Využili jsme i individuální konzultace ohledně zázemí a rytmu dne s Johanou Passerin. Velice nám to pomohlo s uspořádáním prostoru, posílilo to naši sebedůvěru a zharmonizovalo vztahy uvnitř týmu - lepší než supervize! :) Děkujeme." Marie S., LK Děti v Haluzí

 • Provozní a školní řád 
 • Udržitelný rozpočet 
 • Příprava na kontrolu ČŠI

"Jsme LMŠ, u které proběhla první návštěva ČŠI v Plzeňském kraji. ALMŠ nám zprostředkovala konzultaci, která nás na tuto kontrolu krok za krokem připravila. Díky této konzultaci jsme věděli, co nás čeká a jak některé věci s inspekcí komunikovat. Inspekce dopadla na výbornou, v mnoha směrech jsme překračovali průměr českého předškolního vzdělávání. Naše školka se tím finančně stabilizovala a stala se respektovanou institucí, která poskytuje vzdělávání venku. Tato pomoc od ALMŠ nás převedla přes lávku nejistot a strachů před tím, co od nás chce české školství. Čeká nás ještě tzv. finanční audit, který má ověřit správnost hospodaření s financemi od Ministerstva školství. Cena tohoto auditu je řádově v desetitisích korunách a jediný aspekt, který se v něm hodnotí, je hospodaření s financemi. Velmi si proto vážíme práce Asociace, která svou konzultací za velmi příznivou cenu přinesla do naší školky více financí, zároveň nám poskytla zpětnou vazbu od pedagogiky, přes zázemí až k řízení LMŠ, odborně, efektivně, věcně a vstřícně." Marie P., LMŠ a ekocentrum Berounka.

 

Cena konzultací: 950 Kč/hod. + případné náklady spojené s cestou 
Sleva pro členy v tarifu 2: 100 Kč/hod.
Sleva pro členy v tarifu 3: 200 Kč/hod.
Účtuje se každých započatých 30 min. konzultace. 

Při rozsahu nad 20 hodin na jedno téma v jednom časovém období (např. při pomoci se zakládáním či přípravou na kontrolu ČŠI je možné prodiskutovat možnost další slevy). 

Zejména pro obce, ale nejen pro ně, jsme připravili balíčky služeb. Prohlédnout si je můžete ZDE. Kalkulaci Vám připravíme dle Vašich konkrétních požadavků a požadovaného rozsahu služeb.

V případě zájmu o konzultaci kontaktujte Zuzanu Knap

 

NEWSLETTER ALMŠ - LESNÍ ZPRÁVY

Kdokoliv a kdykoliv se může zdarma přihlásit k odběru měsíčního newsletteru Asociace lesních MŠ, občasných pozvánek a neodkladných novinek z dění kolem lesních mateřských škol a klubů. Zpráv je maximálně 15 za jeden kalendářní rok.

Zástupci členských organizací a předplatitelé Informačního servisu dostávají newsletter a další zprávy automaticky. 
Některé zprávy v newsletteru směrují do členské sekce webu. Vstup do ní je umožněn pouze zástupcům členů a předplatitelům Informačního servisu. 

Ukázkové vydání

K odběru lesních zpráv se můžete přihlásit zde. Z odběru newsletteru je možné se kdykoliv odhlásit. 

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se