Poskytované služby

V případě zájmu o konzultaci nebo jiné služby vyplňte tento formulář.

 

INFORMAČNÍ SERVIS

Zvažujete členství v ALMŠ? Chcete zkusit některé jeho výhody? Vyzkoušejte Informační servis. Co získáte?

Nečlenské subjekty mohou získat srovnatelné služby a přístup k informacím jako členové: profil na mapě lesních školek, snížené kurzovné na naše vzdělávací akce, přístup do členské sekce webu (aktuální informace z legislativy, vodítka pro vstup do školského rejstříku, Infobalíček, grantový servis, kodex chování dle GDPR atp.). Pro předplatitele Informačního servisu platí všechny výhody jako pro členy kromě účasti na Sletech ALMŠ (členských schůzích), uváděcí podpory a některých grantových vzdělávacích akcích (např. podpůrných skupin).

Cena: 980 Kč/měsíčně. Dobu, po jakou chcete službu využívat určujete sami, minimální objednávka jsou 2 po sobě jdoucí měsíce.

V případě zájmu se obraťte na Martinu Dvořákovou.

 

KONZULTACE
Uvažujete o založení lesní MŠ nebo klubu? Máte školku a dostali jste do obtížné situace? Nejste si jisti, jestli už je ten pravý čas na certifikaci podle Standardů kvality lesních MŠ a klubů?

Poskytujeme individuální konzultace s lidmi, kteří mají dlouholeté zkušenosti s provozem lesní MŠ a řadu peripetií již překonali nebo jim předešli. Konzultanti Asociace LMŠ mohou přijet za vámi nebo naopak. Témata konzultace domlouváte rámcově předem, aby vám tým Asociace lesních MŠ mohl doporučit člověka s potřebnou zkušeností a ideálně z vašeho regionu. Konzultanta si můžete vybrat i sami přímo z nejužšího týmu ALMŠ nebo Skupiny pro kvalitu.

Nejčastěji konzultovanými tématy jsou: 

  • Založení LMŠ nebo LK

"Paní Kvítková, ještě jednou děkujeme. Odpověděla na vše a vše nám pro nás laiky v tomto oboru vysvětlila. Jsme rády, že jsme se pro konzultaci rozhodly."

  • Hygiena a HACCP 
  • Krizový plán a vyhodnocování rizik 

Lucie Hlaváčová, ředitelka LMŠ Sluněnka

"Děkuji Martině Březinové za milé setkání a srdečné lidské pochopení. Neocenitelnou zkušeností a povzbuzením pro nás bylo její pozitivní hodnocení vzdělávacího procesu. Byla svědkem naší každodenní zkušenosti bez příkras či aranžování. Její hodnocení se shoduje s inspekční zprávou z roku 2020 a jsme tomu rádi. Kontrolu ČŠI jsme do Sluněnky zvali dvakrát, protože napoprvé jsme nedostali doporučení. První inspekční zpráva a protokol byly velmi negativní a pro nás frustrující. Prokázali jsme, že některé body protokolu byly v rozporu se zákonem a připomínkovali nespravedlivé hodnocení ve zprávě, to jsme však nedokázali průkazně vyvrátit. Díky pečlivé přípravě písemných dokumentů a pozitivnímu naladění inspekčního týmu jsme napodruhé "prošli"." Lucie H., LMŠ Sluněnka ve zpětné vazbě ke konzultaci a certifikaci dle Standardů kvality

  • Evaluační kritéria 

"Děkuji za konzultaci Johany Passerin z ALMŠ. Konzultace mi moc pomohla ve srovnání si priorit a cílů a cesty, kterou chceme v našem LK jít. Vážím si možnosti využití zkušeností a znalostí konzultantů a celé ALMŠ, kterých díky tomu můžeme využívat." Zuzana Dušková, koordinátorka LK Sedmikvítek

  • Školní vzdělávací program

"Odborná pomoc a know-how od ALMŠ nám nyní v prvních měsících provozu lesního klubu neuvěřitelně moc pomáhá. Ať už se jedná o Infobalíček, sledování legislativy, grantových příležitostí či cílené kurzy, vyjednávání s úřady a právní konzultace. Poskytovaná podpora je opravdu komplexní a dodává nám jistotu. Využili jsme i individuální konzultace ohledně zázemí a rytmu dne s Johanou Passerin. Velice nám to pomohlo s uspořádáním prostoru, posílilo to naši sebedůvěru a zharmonizovalo vztahy uvnitř týmu - lepší než supervize! :) Děkujeme." Marie S., LK Děti v Haluzí

  • Provozní a školní řád 
  • Udržitelný rozpočet 
  • Příprava na kontrolu ČŠI

"Jsme LMŠ, u které proběhla první návštěva ČŠI v Plzeňském kraji. ALMŠ nám zprostředkovala konzultaci, která nás na tuto kontrolu krok za krokem připravila. Díky této konzultaci jsme věděli, co nás čeká a jak některé věci s inspekcí komunikovat. Inspekce dopadla na výbornou, v mnoha směrech jsme překračovali průměr českého předškolního vzdělávání. Naše školka se tím finančně stabilizovala a stala se respektovanou institucí, která poskytuje vzdělávání venku. Tato pomoc od ALMŠ nás převedla přes lávku nejistot a strachů před tím, co od nás chce české školství. Čeká nás ještě tzv. finanční audit, který má ověřit správnost hospodaření s financemi od Ministerstva školství. Cena tohoto auditu je řádově v desetitisích korunách a jediný aspekt, který se v něm hodnotí, je hospodaření s financemi. Velmi si proto vážíme práce Asociace, která svou konzultací za velmi příznivou cenu přinesla do naší školky více financí, zároveň nám poskytla zpětnou vazbu od pedagogiky, přes zázemí až k řízení LMŠ, odborně, efektivně, věcně a vstřícně." Marie P., LMŠ a ekocentrum Berounka.

 

Cena konzultací: 750 Kč/hod. + případné cestovné (pro členy, příjemce Informačního servisu) / 850 Kč/hod + případné cestovné (pro ostatní)

Zejména pro obce, ale nejen pro ně, jsme připravili balíčky služeb. Prohlédnout si je můžete ZDE

V případě zájmu vyplňte tento formulář nebo kontaktujte Martinu Dvořákovou

 

NEWSLETTER ALMŠ - LESNÍ ZPRÁVY

Kdokoliv a kdykoliv se může zdarma přihlásit k odběru měsíčního newsletteru Asociace lesních MŠ, občasných pozvánek a neodkladných novinek z dění kolem lesních mateřských škol a klubů. Zpráv je přibližně 15 za jeden kalendářní rok.

Zástupci členských organizací a předplatitelé Informačního servisu dostávají newsletter a další zprávy automaticky. 
Některé zprávy v newsletteru směrují do členské sekce webu. Vstup do ní je umožněn pouze zástupcům členů a předplatitelům informačního servisu. 

K odběru lesních zpráv se můžete přihlásit zde. Z odběru newsletteru je možné se kdykoliv odhlásit. 

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se