Video "Jak založit lesní školku"

<  Zpět na výpis

Know-how sice stále roste, ale základy jsou již pevně dané. A právě základní stavební kameny pro založení lesní školky naleznete v nahrávce, která nahradila živá i online setkání s výkladem, jak založit lesní školku. Pusťte si kdykoliv v průběhu dvou či pěti měsíců video "Jak založit lesní školku" a ujasněte si, jaké existují možnosti, rizika a co vás čeká. Video čerpá z mnohaleté zkušenosti s pořádáním seminářů na toto téma od samotného vzniku Asociace lesních MŠ v roce 2010.

Pokud se kdokoliv z vás chystá založit lesní školku, doporučuji tento seminář.
Pokud někdo nad tímto záměrem jen přemýšlí a není si jistý,
tak ho doporučuji ještě o něco víc.
Člověk si ujasní, co chce, co je pro něj reálné,
získá užitečné kontakty.

Tereza Valkounová, předsedkyně Asociace lesních MŠ, a Magda Kvítková, odbornice na legislativu a provozní otázky lesních školek, vás ve videu zvou společně se vydat po stopách úspěšných zakladatelů lesních školek (tedy lesních klubů a lesních mateřských škol). Představí vám hlavní principy fungování lesní školky - legislativní, provozní i pedagogické. Najdete odpovědi na otázky:

  • Čím je dobré začít při zakládání lesní školky? 
  • Kolik lidí v týmu je potřeba? 
  • Kolik to stojí? 
  • Jak zapojit rodiče? 
  • Na jaká úskalí je dobré dát si pozor? 
  • Kde hledat pedagogickou inspiraci?

Video "Jak založit lesní školku" si můžete objednat zde. V přihlašovacím formuláři si vyberete, po jakou dobu chcete mít video k dispozici. Na výběr jsou dva měsíce nebo pět měsíců. Video Vám po uhrazení objednávky zpřístupníme od Vámi zvoleného data (případně od data zaplacení).

Cena videa: 790 Kč po dobu 2 měsíců, 1 580 Kč po dobu 5 měsíců.

K tomu, abyste věděli, do čeho jdete, vám vřele doporučujeme osobní návštěvu certifikované lesní školky, ideálně více různých. Video vám ujasní, co se za provozem lesní školky skrývá. Osobní zkušenost je důležitá k tomu, abyste si to dokázali prakticky představit. Pokud se vám nepodaří domluvit se napřímo s okolní lesní školkou (kontakty najdete v mapě lesních školek), můžete využít organizovaných exkurzí v průběhu roku. Teoretické informace o procesu založení lesní školky si na exkurzi doplníte o konkrétní příklady z praxe, uvidíte, jak hygienu, spaní nebo zázemí řeší školky, které fungují již mnoho let:

Na vybraný termín exkurze se můžete přihlásit zdevíce informací o jednotlivých exkurziích se dočtete na výše uvedených stránkách nebo v Kalendáři

V případě otázek se neváhejte obrátit na Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se