Napsali o nás

 • Ministerstvo školstva je otvorené diskusii o detských lesných kluboch

  V rámci projektu podpořeného Mezinárodní visegrádským fondem spolupracujeme se slovenskými, maďarskými a polskými partnery na zakotvení legislativních podmínek pro fungování lesních školek v každém z visegrádských států. Pořádáme kulaté stoly se zákonodárci a odborníky dotčených oblastí a školení zejména pro týmy zapojených partnerů, kteří je pak ve svých státech šíří dále. V březnu se kulatý stůl a školení uskutečnily na Slovensku.

  Detail článku

 • Vzdělání venku, jídlo uvnitř

  Jedenačtyřicet lesních mateřských škol zůstává v nejistotě a s nimi více než 900 dětí, které se v nich vzdělávají. Jsme v druhém roce provozu LMŠ jako nového typu mateřských škol v ČR. Nového v tom, že v souladu se školským zákonem tyto mateřské školy vzdělávají děti venku, proto jejich zázemí netvoří stavby. Na neexistenci budov ovšem právě tvrdě narazila stále nedořešená poslední otázka jejich provozu – stravování, neúředním jazykem řečeno svačiny a obědy pro děti. Pro časopis Informatorium 3-8 poskytla informace Tereza Valkounová.

  Detail článku

 • Za kojotím učením do Berlína

  Tradiční lednová expedice do Berlína se uskutečnila i v letošním roce a opět stála za to. Tři dny návštěv z lesních školkách, které mají dlouholetou tradici a inspirativní přístupy ke vzdělávání, doprovázené didaktickými sezeními letos absolvovaly 3 skupiny účastníků.

  Detail článku

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se