Napsali o nás

 • Rozhovor s Terezou Valkounovou: PROČ SI (NE)VYBRAT LESNÍ ŠKOLKU

  Zápisy do mateřských škol jsou v plném proudu. Rozhodování a výběr školky není pro rodiče snadný úkol. Přece jen je nástup do školky významným milníkem v životě jejich dítěte. Zároveň i pro rodiče to může být zlomový okamžik, kterým dítě poprvé lehce ztrácí z dohledu. Proto je dobré výběr nepodcenit. Školek a možností je celá řada. Zajímavou alternativou může být lesní školka. Nabízí se tu spousta otázek. Proto jsme oslovili přímo Asociaci lesních mateřských škol, konkrétně její předsedkyni PhDr. Terezu Valkounovou, Ph.D, abychom si mohli udělat co nejpřesnější obrázek o fungování tohoto typu školek.

  Detail článku

 • ČTK: Děti by měly lézt po stromech i pracovat s nožem, přesvědčuje kampaň lesních školek

  Pod nenápadným dohledem dospělých mohou děti pracovat s ostrými nástroji, lézt na stromy nebo se pohybovat kolem ohně. Postupné a úměrné dávkování rizika je prospěšné. To je hlavní poselství kampaně Venku je bezpečně, kterou spustila Asociace lesních mateřských škol (ALMŠ). Podle předsedkyně ALMŠ Terezy Valkounové děti těmito zkušenostmi získávají zručnost i sebedůvěru.

  Detail článku

 • DO LESA - ŠKOLKY, KDE VONÍ STROMY

  Který z rodičů by ještě neslyšel o lesních školkách. Téma, které se objevuje v české společnosti už celé desetiletí. Z několika průkopníků se za tu dobu vyvinulo více než 150 organizací, které je provozují. Jak probíhá celoroční pobyt v přírodě a v čem je pro děti přínosný? Zeptali jsme se Terezy Valkounové, která v roce 2010 stála u zrodu Asociace lesních mateřských škol, a jejich rozvoji se stále věnuje kromě České republiky i v dalších evropských zemích.

  Detail článku

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se