Napsali o nás

 • Exkurze do berlínských lesních školek již po osmé

  Lednová návštěva berlínských lesních školek se již tradičně se nesla ve znamení aktuálního tématu, které se fungováním školek prolíná. Tentokrát jsme se ptali, jak školky odolávají nečekaným krizím, ať už v podobě covidu nebo války. V čem je příroda léčivá a jsou lesní školky v něčem odolnější či pružnější než jiné vzdělávací instituce? Jak se v dané školce s každodenními, ale i nečekanými výzvami potýkají?

  Detail článku

 • Léčba lesem. Jak se pohybovat s dětmi v přírodě, aby to bylo jako medicína

  Že pobyt v lese může na dospělé i děti působit blahodárně, asi není velké překvapení. Nejde však o to, abychom ušli desítky kilometrů, naopak někdy za celý den stačí pouze pár set metrů. Jak se v lese pohybovat, aby to na nás mělo co největší ozdravný efekt, prozrazuje německý lektor lesní terapie Rudolf Hettich ve dvojrozhovoru s předsedkyní Asociace lesních mateřských škol Terezou Valkounovou.

  Detail článku

 • Asociace lesních mateřských škol: Co řeší světová komunita environmentální výchovy?

  Proběhl několikrát odkládaný světový kongres environmentální výchovy (WEEC), kterého se zúčastnily i delegátky Asociace lesních MŠ. Důraz na osobní setkání stál za to – ať už v mezičase přednášek, či v doprovodném programu, ve kterém ALMŠ nabídla exkurze do lesních školek. Přinášíme vám to, co nás nejvíce zaujalo z pohledu teorie i praxe lesních školek.

  Detail článku

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se