Speciál pro MŠ: webináře z lesa

<  Zpět na výpis

Škola lesem pro školní rok 2023/2024 připravila cyklus webinářů pro učitelky a ředitelky ze všech mateřských škol. Jednou za měsíc od října do května se budeme setkávat online a společně projdeme důležitá témata, která Vám pomohou vyrazit s dětmi ven častěji. 

Z menu pro mateřské školy vybírejte jednohubky dle vlastní chuti. V Kalendáři a kompletní nabídce vzdělávacích akcí Školy lesem je najdete snadno podle označení "Speciál pro MŠ".

 

Základy přírodní pedagogiky
3. 10. 2023, 13:00 - 15:00, webinář, Tereza Valkounová
Co je dobré posilovat při pobytu s dětmi v přírodě a jakým způsobem? Naučte se několik metod, které vám do začátku pomohou objevit kouzlo přírodní pedagogiky v prostředí MŠ.

Jak vypadá místo pro volnou hru
23. 11. 2023, 13:00 - 15:00, webinář, Karolína Kostínková
Co je a co není volná hra? Jaký význam má volná hra ve vývoji malého dítěte? Jak připravit vhodné podmínky pro volnou hru? Jak by měl vypadat prostor pro volnou hru? Jaké jsou role účastníků volné hry?

Vyprávění s přírodou (storytelling v EVVO)
12. 12. 2023, 13:00 - 15:00, webinář, Tereza Valkounová
Příběh je způsob, jak přenést do života dětí hodnoty a vzory péče o sebe a svět. Přijďte se naučit mluvit s dětmi jazykem přírody, který je nejen venku, ale i v nás.

Naučí se děti venku vše potřebné?
16. 1. 2024, 8:00 - 10:00, webinář, Šárka Nekudová
Být venku není ztráta času - naopak! Jak poznáme a obhájíme, že v přírodě rozvíjíme děti všestranně? Metody, příklady a zkušenosti s vyhodnocováním rozvoje dítěte venku.

Jak na hygienu v lese
6. 2. 2024, 8:00 - 10:00, webinář, Magda Kvítková
Co potřebujete vědět pro to, aby pro Vás i pro děti bylo hygienicky komfortní trávit celé dopoledne venku v lese? Jaké máme vychytávky? Jaká jsou pravidla? Jak to celé funguje?

Jíme venku
12. 3. 2024, 8:00 - 10:00, webinář, Magda Kvítková
Vzít si svačinku do přírody a strávit celé dopoledne v lese. Jaké vybavení potřebujete? Jaká jsou pravidla? Nenechte se zastavit v cestě do přírody a začněte.

Nože a pilky v rukou dětí
10. 4. 2024, 8:00 - 10:00, webinář, Martina Březinová
Proč pracovat s dětmi s ostrými nástroji a podílet se tak na posilování jejich resilience? Děti mají nárok na výzvy úměrné svému věku, na malá zranění, která se mohou stát. Díky tomu se učí dovednosti jak přijímat výzvy a pracovat s riziky a až budou straší to co se naučili ve školce jako když najdou. Potřebují zažít naši důvěru, že to zvládnou. Seminář se opírá o knihu "Slabikář práce se dřevem s dětmi předškolního věku".

Stromy - naši parťáci
29. 5. 2024, 13:00 - 15:00, webinář, Tereza Vavrečková
Mohou děti lézt na stromy? A co dalšího strom pro dítě může znamenat? Řada dobrých činností začíná u stromu. Dozvíte se proč.

Základní cena všech webinářů ze Speciálu pro MŠ za osobu / záznam: 990 Kč
Sleva pro členy v tarifu 3 a 2 - 20%, sleva pro členy v tarifu 1 - 10%.
Při naplnění minimální kapacity webináře sleva na druhého účastníka z jedné školky 50%, pro třetího účastníka 70%, čtvrtý a další účastník z jedné organizace zdarma.

Přihlásit se na webinář můžete zde. 

Novinka: Většina webinářů ve školním roce 2023/2024 je nahrávána. Záznam webináře bude účastníkům k dispozici na našem webu po dobu dvou měsíců od termínu konání webináře. Link na záznam webináře zasíláme nejpozději do pěti pracovních dnů od živého vysílání na email všem přihlášeným, kteří uhradili poplatek za webinář. Záznamy vybraných webinářů je možné zakoupit i zpětně, více informací zde

 

Zvažujete rozšířit vaši MŠ o lesní MŠ?

Využijte možnosti podpory Asociace lesních MŠ a zkušeností vašich předchůdců. Sdílíme know-how k založení a fungování kvalitní a udržitelné lesní MŠ. Domluvte si konzultaci (martina.dvorakova@lesnims.cz), začněte rovnou videem Jak založit lesní školku nebo vyražte na exkurzi. Ve školním roce 2023/2024 nás čekají dva termíny:

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se