Kavárna pro vedoucí

<  Zpět na výpis

Vedete lesní klub nebo lesní MŠ? Cítíte se v tom někdy sami?  Toto je prostor pro bezpečné sdílení s těmi, kteří stejně jako vy chtějí budovat kvalitní kulturu školky nebo klubu, být dobrým lídrem, cíleně a kontinuálně se rozvíjet a sledovat dopady jednotlivých kroků  řízení ale i výchovně vzdělávacího procesu.  

Na všech společných setkáních zažijete individuální podporu a pocit, že v tom nejste sami. Formou mentoringu a peer podpory se budeme věnovat klíčovým problémům z oblasti řízení lesních mateřských škol a klubů.

Úvodní osobní setkání vám přinese možnost dozvědět se více o leadershipu i komunikačních dovednostech tolik důležitých pro řízení. Dozvíte se, jak si jako lídr zachovat chladnou hlavu a komunikovat ve chvílích, kde jsou silně přítomné emoce, jak být zodpovědný za svoje jednání a umět se rozhodnout kdy být odvážným a nekompromisním nebo jak pracovat s motivací týmu a vytvářet prostředí pro osobní rozvoj. 

Obsah on-line setkávání vyplyne z témat a potřeb jednotlivých účastníků. Pracovat budeme i ve skupinách. 

Pojďte společně sdílet, podělit se o svou zkušenost  a otevřít se novým informacím.

O lektorkách:
Mgr. Alena Laláková, zakladatelka a ředitelka organizace Jeden strom z.ú. a členka Rady ALMŠ, etopedka a rodinná terapeutka. Alena řídí  školy Jednoho stromu, učí děti i dospělé. Ve své poradenské a teraputické praxi poskytuje podporu rodinám s výchovnými problémy či závislostním jednáním. Věnuje se také práci s dětmi s PAS, vývojovou dysfázií a poruchami chování. Podporuje inkluzivní vzdělávání. Je absolventkou oboru speciální pedagogika,  pětiletého sebezkušenostního psychoterapeutického výcviku v integrativní skupinové psychoterapii, pětiletého psychoterapeutického výcviku v integrované rodinné terapii a dvouletého výcviku psychosociálních dovedností. Je také absolventkou rekvalifikačního vzdělávacího cyklu Řízení neziskových organizací. Lesním školkám a klubům  poskytuje podporu v oblasti řízení týmu, rozvoje komunikačních dovedností, etiky neziskového sektoru, vývojové psychologie předškolního věku a speciálně pedagogické diagnostiky. Alena ráda chodí po horách, jezdí na kole, dá si skleničku vína s přáteli nebo dobrou knihou. 

Mgr. Šárka Nekudová je zakladatelkou, ředitelkou a pedagožkou spolku Frank Bold Kids (2011), LMŠ Sýkorka (2011) a LK Medlánka (2016), od roku 2018 je členkou Rady ALMŠ a od roku 2020 členkou Skupiny pro kvalitu ALMŠ. Vystudovala Filozofickou fakultu MU a Pedagogickou fakultu MU, obor Speciální pedagogika (logopedie, surdopedie). Šárka má tři děti, ráda chodí do přírody na čundry, do hor, plave, jezdí na vodu, běhá, lyžuje, noří se do ledové vody s metodou dýchání Wima Hofa, hraje amatérské divadlo, navštěvuje divadla, aktivně se zapojuje do místních aktivit ve městě Brně a baví jí spojovat lidi, kteří mají zájem dělat něco pro společnost. Šárka poskytuje poradenství lesním školkám v procesu zakládání a také při sestavování strategického plánu školky - vize, hodnoty, profil absolventa školky.

Pro koho: pro ředitelky LMŠ a koordinátorky LK, zkušené i méně zkušené. Cyklus je určený pro uzavřenou skupinu, která se po úvodním setkání naživo rozdělí na dvě online skupiny. 

Cyklus začíná v září osobním setkáním, po kterém budou následovat čtyři online setkání. Úvodní setkání proběhne v Centru Jeden strom, Na Bluku 426, Lipence, Dolní Černošice. Online setkání se budou vždy konat v úterý v čase 17:00 - 19:30

Termíny setkání jsou:

  • pátek a sobota 15. 9. 2023 - 16. 9. 2023, v pátek 18:00 - 20:00, v sobotu 8:00 - 17:00 v centre Jeden strom,
  • úterý 21. 11. 2023 v čase 17:00 - 19:30 online,
  • úterý 9. 1. 2024 v čase 17:00 - 19:30 online,
  • úterý 26. 3. 2024 v čase 17:00 - 19:30 online,
  • úterý 21. 5. 2024 v čase 17:00 - 19:30 online.

Cena: 6 490 Kč pro členy ALMŠ / 7 790 Kč pro ostatní.

Přihlásit se můžete zde.  

Storno podmínky Školy lesem najdete zde.

V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se