Tiskové zprávy

 • Pozvánka na online tiskovou konferenci

  Srdečně Vás zveme na online tiskovou konferenci Asociace lesních MŠ, která se koná v úterý 25. července od 13 do 13.45 hodin. Na konferenci představíme legislativní a další úspěchy lesních školek v ČR spolu s výzvami, kterým dále čelí spolu s celým stupněm předškolního vzdělávání.

  Detail článku

 • Slabikář práce se dřevem je na světě! Komplexní metodika, o kterou se můžete ve školce opřít

  Práce se dřevem přináší dětem radost z vlastní tvorby, pomáhá jejich mnohostrannému rozvoji a posiluje kompetence k udržitelnosti. Dítě se skrze práci se dřevem přirozeně napojuje na přírodu – má v ruce materiál, který vyrostl v jeho blízkosti a přetváří jej k něčemu novému. Základy těchto polytechnických dovedností vznikají v předškolním věku, kdy se dítě nejrychleji rozvíjí. Přesto dosud nebylo snadné najít metodiku přímo pro práci se dřevem s malými dětmi, o kterou by se dalo při práci ve školce opřít. A to byl jeden z důvodů, proč Asociace lesních MŠ dala vzniknout projektu Slabikář práce se dřevem, v rámci kterého vytvořila Martina Březinová metodickou knihu.

  Detail článku

 • Lesní MŠ konečně v lese - novela stavebního zákona přinesla stěžejní změnu

  Podařilo se. Novela stavebního zákona zavedla pojem drobné stavby pro zázemí lesní mateřské školy, který sjednotí možnosti pro zakládání nových lesních MŠ. Doposud záleželo na názoru konkrétního úřadu, zda je zázemí (nejčastěji jurty, maringotky nebo týpí) stavební či nestavební povahy. To pak bylo stěžejní při povolování jejich umisťování. V některých regionech tak i přes zájem zřizovatelů a rodičů bylo téměř nemožné docílit jejich vzniku. To se nyní po letech vyjednávání změní. A jak konkrétně novela zakládání LMŠ usnadní?

  Detail článku

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se