Kurzy pro začínající průvodce v lesních školkách

<  Zpět na výpis

Uvažujete o učení předškoláků v přírodě nebo jste již začali a budujete základy a východiska pro svou práci? Nabízíme vám dny nabyté praktickými činnostmi, zkušenostmi z praxe v lesních školkách, odpovědi na témata les jako vzdělávací prostředí, rizika a výzvy venku, role dospělých, praktické aktivity EVVO, důležitost vnitřní motivace a potřeb dětí v různých věkových skupinách.

Pro školní rok 2021/2022 jsme připravili jednodenní kurzy navázané na dané roční období. Povede je zakladatelka a předsedkyně ALMŠ Tereza Valkounová vždy v tandemu se zkušenou průvodkyní/ředitelkou lesní školky. 

"Seminář byl obohacující, vedený ve velmi příjemné atmosféře, kdy se nikdo nebál sdílet vlastní zkušenost a ptát se ostatních, jak se to a ono dělá u nich ve školce. Doporučuji především všem nováčkům, ale i ostříleným průvodcům, které zajímají různé možnosti a způsoby, jak lesní pedagogiku uvádět do praxe." Září, 2021

Zážitkový seminář pro začínající průvodce zaměřený na rytmus dne, typy a příklady her, potřebné vybavení do aktuálního počasí a pedagogická východiska. Základy vzdělávání pro udržitelný rozvoj a přírodní pedagogiky v praktickém kontextu. V každé sezóně zažijeme společně den podobný dni dítěte v lesní školce.

  • Podzim: Celý den si budeme hrát, aby nám nebyla zima, zpívat, abychom se neztratili, naslouchat, abychom se slyšeli a inspirovali. V závěru semináře si přiblížíme pedagogická východiska vzdělávání pro udržitelný rozvoj, abychom měli další argumenty pro okolí k vysvětlení co a proč je v lesní školce jinak. 
  • Zima: Sbalíme batoh a vyrazíme - co s sebou do zimy? Budeme se hodně hýbat, zkusíme stopovat, rozděláme oheň a v teple budeme sdílet zkušenosti pro život s dětmi v zimním lese. V teple zázemí budeme skládat střípky prožité přírodní pedagogiky v kontextu Rámcového vzdělávacího programu. 
  • Jaro: Jeden den venku - takový, jaký je. Za barvami a zvuky jarní přírody - tvořit, stavět malé světy a zpívat. Na závěr budeme nahlížet do triků vyhodnocování vzdělávacích aktivit tak, aby nás už nikdy nezaskočila otázka “Co se děti v lese naučí.” 

"Každý krok do nového prostředí a vzájemné sdílení přináší nečekané možnosti změny v nás ..." Září, 2021


Pro koho: začínající průvodci a pedagogové, kteří jsou s dětmi venku za každého počasí


Místa a termíny konání:

  • PODZIM ve středu 15. 9. 2021 v čase 10:00 - 18:00 v LK Dítě v lese v Mokrovratech s Terezou Valkounovou a Gabrielou Clareboets
  • ZIMA ve čtvrtek 24. 2. 2022 v čase 10:00 - 18:00 v LMŠ Větvička v Plzni s Terezou Valkounovou a Veronikou Formánkovou
  • JARO ve čtvrtek 5. 5. 2022 v čase 10:00 - 18:00 v LMŠ Stromík v Pozořicích u Brna s Terezou Valkounovou a Klárou Krchňavou
  • Pro školní roky 2022/2023 a 2023/2024 jsme za podpory SFŽP připravili ucelený celoroční kurz zaměřený na různé oblasti. 

 

Cena za jedno setkání: 1 590 Kč pro členy ALMŠ a příjemce Informačního servisu / 1 990 Kč pro ostatní.

Přihlášky: ZDE

Prosíme, abyste si pečlivě přečetli storno podmínky Školy lesem.

 

V případě dotazů kontaktujte prosím Zuzanu Knap.

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se