Co je Asociace lesních MŠ

Asociace lesních MŠ sdružuje 160 lesních mateřských škol a klubů neboli lesních školek z celé České republiky. Pro koho tu jsme? Informace a inspiraci u nás najdou rodiče, pedagogové, zástupci školek i všichni ostatní, kteří se o tento proud předškolního vzdělávání zajímají.

Petra Jäger, zakladatelka první úřady uznané lesní školky v Německu (*1993),
o ALMŠ na Letní škole 2021: 

"Vy máte možná zevnitř pocit, že jste toho moc neudělali, ale my ze zahraničí to vidíme úplně jinak. Měli byste na sebe být pyšní. Rozhýbali jste kameny a z těch kamenů jste postavili mosty. Učinili jste mnoho dětí a rodičů šťastnými."


Naším dlouhodobým záměrem je rozvíjení dobrých podmínek pro vzdělávání předškolních dětí celoročně v přírodě. A proto: 

  • Intenzivně komunikujeme se státní správou, prosadili jsme zakotvení lesní mateřské školy do školského zákona a kontinuálně pracujeme na zlepšování legislativních podmínek lesních školek a vzdělávání v přírodě. 
  • Věnujeme se vytváření standardů kvality, které jsou majákem na cestě k profesionalitě pro lesní školky. Certifikujeme lesní MŠ a kluby, které zaručují kvalitní pedagogický přístup, tým a provozní podmínky.
  • Vzděláváme pedagogy, koordinátory nebo ředitele školek, na své si přijdou i rodiče.
  • Poskytujeme know-how k založení a provozu lesní školky formou online Infobalíčku a pravidelných seminářů. 
  • Poskytujeme profesionální podporu a platformu pro sdílení zkušeností pro členské organizace (výhody pro členy).
  • Realizujeme projekty zaměřené na předškolní vzdělávání v přímém kontaktu s přírodou, pořádáme a navštěvujeme mezinárodní konference.
  • Na webových stránkách www.lesnims.cz poskytujeme veškeré informace o lesních školkách pro rodiče, pedagogy, zakladatele, provozovatele, státní správu a všechny ostatní zájemce o tento typ předškolního vzdělávání.
  • Věnujeme se rozšiřování všeobecného povědomí o tom, co je a jak funguje přírodní pedagogika, jak vypadá dobrá lesní školka a co přináší dětem i celé společnosti.

Vize a mise ALMŠ najdete zde.

Dlouhodobé záměry Asociace lesních MŠ si můžete přečíst zde a bilanci činnosti za rok 2021 zde

 

V roce 2019 založila Asociace pobočný spolek Škola lesem. Jeho cílem je nabídnout vzdělávání šité na míru lesním školkám a dalším zájemcům o vzdělávání předškolních dětí v přímém kontaktu s přírodou. Vzdělávací nabídku najdete v samostatné sekci webu a především v kalendáři, který si můžete ve formě google kalendáře stáhnout do svého účtu. 

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se