Co je Asociace lesních MŠ

Asociace lesních MŠ sdružuje více než 190 lesních mateřských škol a klubů neboli lesních školek z celé České republiky. Pro koho tu jsme? Zejména lesní školky, lesní kluby i lesní mateřské školy. Nicméně informace a inspiraci u nás najdou rodiče, pedagogové, zástupci školek i všichni ostatní, kteří se o tento proud předškolního vzdělávání zajímají.

"Vy máte možná zevnitř pocit, že jste toho moc neudělali, ale my ze zahraničí to vidíme úplně jinak. Měli byste na sebe být pyšní. Rozhýbali jste kameny a z těch kamenů jste postavili mosty. Učinili jste mnoho dětí a rodičů šťastnými."
Petra Jäger, zakladatelka první úřady uznané lesní školky v Německu (*1993), o ALMŠ na Letní škole 2021.


Strom činností v PDF s odkazy na více informací ke stažení.

 
Naším dlouhodobým záměrem je rozvíjení dobrých podmínek pro vzdělávání předškolních dětí celoročně v přírodě. A proto: 

  • Intenzivně komunikujeme se státní správou, prosadili jsme zakotvení lesní mateřské školy do školského zákona a kontinuálně pracujeme na zlepšování legislativních podmínek lesních školek a vzdělávání v přírodě. 
  • Věnujeme se vytváření standardů kvality, které jsou majákem na cestě k profesionalitě pro lesní školky. Certifikujeme lesní MŠ a kluby, které zaručují kvalitní pedagogický přístup, tým a provozní podmínky.
  • Vzděláváme pedagogy, koordinátory nebo ředitele školek, na své si přijdou i rodiče.
  • Poskytujeme know-how k založení a provozu lesní školky formou online Infobalíčku a pravidelných seminářů. 
  • Poskytujeme profesionální podporu a platformu pro sdílení zkušeností pro členské organizace (výhody pro členy).
  • Realizujeme projekty zaměřené na předškolní vzdělávání v přímém kontaktu s přírodou, pořádáme a navštěvujeme mezinárodní konference.
  • Na webových stránkách www.lesnims.cz poskytujeme veškeré informace o lesních školkách pro rodiče, pedagogy, zakladatele, provozovatele, státní správu a všechny ostatní zájemce o tento typ předškolního vzdělávání.
  • Věnujeme se rozšiřování všeobecného povědomí o tom, co je a jak funguje přírodní pedagogika, jak vypadá dobrá lesní školka a co přináší dětem i celé společnosti.

Vize a mise ALMŠ najdete zde.

Dlouhodobé záměry Asociace lesních MŠ si můžete přečíst zde

 

V roce 2019 založila Asociace pobočný spolek Škola lesem. Jeho cílem je nabídnout vzdělávání šité na míru lesním školkám a dalším zájemcům o vzdělávání předškolních dětí v přímém kontaktu s přírodou. Vzdělávací nabídku najdete v samostatné sekci webu a především v kalendáři, který si můžete ve formě google kalendáře stáhnout do svého účtu. 

 

 

 

Zásady ochrany osobních údajů najdete zde.

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se