Jednodenní kurzy přírodní pedagogiky pro začínající

<  Zpět na výpis

Uvažujete o učení předškoláků v přírodě nebo jste již začali a budujete základy a východiska pro svou práci? Nabízíme vám dny nabyté praktickými činnostmi, zkušenostmi z praxe v lesních školkách, odpovědi na témata les jako vzdělávací prostředí, rizika a výzvy venku, role dospělých, praktické aktivity EVVO, důležitost vnitřní motivace a potřeb dětí v různých věkových skupinách.

I pro školní rok 2023/2024 jsme připravili jednodenní kurzy navázané na dané roční období. Povedou je zkušené průvodkyně/ředitelky lesních školek. 

"Seminář byl obohacující, vedený ve velmi příjemné atmosféře, kdy se nikdo nebál sdílet vlastní zkušenost a ptát se ostatních, jak se to a ono dělá u nich ve školce. Doporučuji především všem nováčkům, ale i ostříleným průvodcům, které zajímají různé možnosti a způsoby, jak lesní pedagogiku uvádět do praxe." Září, 2021

Zážitkový seminář Přírodní pedagogika pro začínající průvodce zaměřený na rytmus dne, typy a příklady her, potřebné vybavení do aktuálního počasí a pedagogická východiska. Základy vzdělávání pro udržitelný rozvoj a přírodní pedagogiky v praktickém kontextu. V každé sezóně zažijeme společně den podobný dni dítěte v lesní školce.

  • Podzim - kameny: Budeme si hrát, abychom se poznali, zpívat, abychom se neztratili, naslouchat, abychom se slyšeli a inspirovali. V závěru semináře si přiblížíme pedagogická východiska vzdělávání pro udržitelný rozvoj, abychom měli další argumenty pro okolí k vysvětlení co a proč je v lesní školce jinak..
  • Zima - oheň: Budeme se hodně hýbat a testovat, co znamená heslo lesních školek "není špatné počasí, pouze špatné oblečení". Zkusíme stopovat zvířata a hlavně: rozděláme oheň - nepostradatelný element zarytý hluboko v lidské kultuře. V teple zázemí budeme skládat střípky prožité přírodní pedagogiky do kontextu Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání.
  • Jaro - voda: Cesta za barvami a zvuky jarní přírody. Doprovázet nás bude element vody - v zázemí lesní školky jako vzácný zdroj, v lese jako nejlepší parťák pro hru a tvoření. Zkusíme objevit radost, která daleko přesahuje starost o mokrý rukáv či bláto na oblečení. Na závěr se zkusíme podívat sami na sebe jinýma očima s využitím prvků lesní terapie.

"Každý krok do nového prostředí a vzájemné sdílení přináší nečekané možnosti změny v nás ..." Září, 2021

"Skvělý seminář, plný užitečných informací a zážitků, nejen pro ty co pracují s dětmi, ale i pro ty co jim chtějí lépe porozumět." Únor, 2022


Pro koho: začínající průvodci a pedagogové, kteří jsou s dětmi venku za každého počasí


Místa a termíny konání:

  • PODZIM ve čtvrtek 19. 10. 2023 v čase 10:00 - 18:00 v LK Dítě v lese v Mokrovratech s Gabrielou Clareboets
  • ZIMA ve čtvrtek 29. 2. 2024 v čase 10:00 - 18:00 v LMŠ Větvička v Plzni s Veronikou Formánkovou
  • JARO ve čtvrtek 9. 5. 2024 v čase 10:00 - 18:00 v LMŠ Stromík v Pozořicích u Brna s Klárou Krchňavou

Pro školní roky 2022/2023 a 2023/2024 jsme za podpory SFŽP pro začínající průvodce připravili ucelený celoroční kurz zaměřený na různé oblasti. 

Cena za jedno setkání: 2 090 Kč pro nečleny ALMŠ, členová tarifu 3 a 2 mají slevu 20%, členové tarifu 1 mají slevu 10%.

Přihlásit se můžete zde.

Prosíme, abyste si pečlivě přečetli storno podmínky Školy lesem.

 

V případě dotazů kontaktujte prosím Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se