Letní škola pro pedagogy LMŠ

<  Zpět na výpis

 

13. Letní škola
26. - 29. července 2022
Ekocentrum Loutí

LESumění
kultura v přírodě, příroda v kultuře

Třináctý ročník Letní školy pro pedagogy lesních školek bude o umění vychovávat a vzdělávat v lese, umění prožívat les a svou kulturu. Aby byla environmentální výchova pestrá a celistvá zároveň, bez tohoto umění se neobejde.
Přijedou dva učitelé z ciziny, aby nám umožnili nakouknout k nim a zároveň nabídli pohled na nás zvenku jinýma očima. Prvním hostem je Katia Hueso. Bude mít přednášku Příroda inkluzivní - jak příroda prospívá zranitelným lidem. Katia také představí desetiletý vývoj lesních školek ve Španělsku. Nejsou tam sice zatím zařazeny ve vzdělávacím systému, jako je tomu u nás, ale jsou první zemí, kde mají postgraduální vzdělávání Přírodní pedagogika na univerzitě. A to právě díky Katie.
Na druhého hosta se těšíme už dva roky - je jím Karl-Heinz Bittl, který se věnuje hodnotám v pedagogice, multikulturnímu vzdělávání a nyní bude přednášet o tématu resilience u dětí a učitelů. Co to je resilience a kde se bere?

Kromě nich se můžete těšit na řadu skvělých vykoušených lektorů, ale i celou řadu novinek. Nebude chybět oblíbený doprovodný program - oheň, tanec, tržiště, skvělé jídlo, a hlavně atmosféra velké lesní rodiny.

A kdo neznáte místo konání - ekocentrum Loutí - těšte se na hluboký les a cestu roklinkou k zátoce Slapské přehrady, kde se v průběhu horkých dnů chladíme.

Stejně jako v minulých letech budou dopoledne věnována hlavním přednáškám, na odpoledne si můžete vybrat dvě dílny - jednu kontinuální (stejné téma po všechny 3 dny) a jednu jednorázovou (pro každý den jinou). Kompletní program najdete v levém menu. 

Pod pokličku Letní školy můžete nahlédnout prostřednictvím videí níže a ohlédnutí za minulými ročníky ve fotogalerii a v ohlédnutích

 

Letní školy v letech 2019, 2021 a 2022 budou z rozhodnutí (č. 14541862) ministra životního prostředí podpořeny ze Státního fondu životního prostředí v rámci výzvy 4/2018 (NP ŽP). 

        

 

 

 

 

Ohlédnutí za ročníkem 2019

 

 

Ohlédnutí za ročníkem 2018

  

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se