Letní škola pro pedagogy LMŠ

<  Zpět na výpis

 

12. Letní škola

26. - 30. července 2021

Ekocentrum Loutí a také online

 

ROSTOU DĚTI JAKO DŘÍVÍ V LESE?

 

Přípravy na Letní školu běží naplno. Věříme a doufáme, že se 12. Letní škola uskuteční pro 110 účastníků, jak je naplánováno.

Více informací hledejte prostředníctvím menu vlevo. 

Hlavním tématem Letní školy je otázka Jaká je úloha dospělého v předškolním vzdělávání? Všichni už dávno víme, že vzdělávání není jen předávání informací. Pokud budeme i nadále lpět na zastaralé koncepci vzdělávání jako pouhém předávání vědomostí, pak v lepší budoucnost lidstva nelze příliš doufat, říkala už Marie Montessori. Pokud to není předávání znalostí, jaká je tedy role průvodce, pedagoga, vychovatele?

O tom budou hovořit lektoři na přednáškách, bude se diskutovat v dílnách a u ohňů 12. Letní školy, která se i letos uskuteční poslední červencový týden, od 26. do 30. 7. 2021. Část programu bude bez ohledu na aktuální epidemickou situaci vysílána online. 

Kromě zakladatelky první lesní školky v Německu Petry Jäger pozvání přijal také pan Karl-Heinz Bittl z Norimberku, který se věnuje hodnotám ve vzdělávání a interkulturní výchově. Mezi lektory bude i jeden pan profesor a řada léty praxe zocelených profesionálů z lesních školek.

Osobní účast zahraničních hostů považujeme v tuto chvíli za jistou. Při přípravách však jistá nebyla, proto jsme se zaměřili i na alternativní varianty - např. online přednášky zahraničních hostů a osobní účast přednášejících z ČR. Máme připraveny všechny možnosti - od Letní školy s osobní účastí všech lektorů i účastníků, k úplnému přesunutí akce do online prostředí. 

 

Letní školy v letech 2019, 2021 a 2022 budou z rozhodnutí (č. 14541862) ministra životního prostředí podpořeny ze Státního fondu životního prostředí v rámci výzvy 4/2018 (NP ŽP). 

        

 

 

 

 

Ohlédnutí za ročníkem 2019

 

 

Ohlédnutí za ročníkem 2018

  

 

www.mzp.cz

 

 

 

www.sfzp.cz

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se