Letní škola pro pedagogy LMŠ

<  Zpět na výpis

For information in English see left menu.  

 

Neopakovatelná atmosféra sdílení, podpory a soudržnosti, ale také nové impulsy v pedagogické oblasti lákají průvodce z českých a slovenských lesních školek na největší vzdělávací událost každého roku  - Letní školu pro pedagogy LMŠ, letos již po desáté. 

 

Ochutnávka z ročníku 2018

 

Deset let. Docela to uteklo, nemyslíte? Zveme Vás na desátý ročník Letní školy pro pedagogy lesních školek, která se uskuteční v Ekocentru Loutí v malebné vesničce nedaleko slapské přehrady ve dnech 22. - 26. 7. 2019. Její krédo zní Zlatý věkChceme ocenit dětství jako zlatý věk lidského života a upozornit na to, že zaslouží ochranu a péči. Děje se v něm tolik klíčových věcí: dítě si vytváří si vztahy s lidmi, učí se milovat, být aktivní i odpočívat, zkoumat i důvěřovat. Hraje si a učí se skrze hru, že může utvářet vlastní život.

Již podruhé přijede na Letní školu Helle Heckmann, dánská pedagožka s více než třicetiletou praxí, zakladatelka první lesní waldorfské školky v Kodani. Uvede svou druhou knihu, která se dočká překladu do češtiny - Pět zlatých klíčů. Účastníci se mohou těšit nejen na přednášky, které odhalí, jakých pět zlatých klíčů odemyká šťastné dětství, ale také na českou lektorku Justinu Danišovou. Uvede téma svobodná hra a poodhalí nám tajemství dětské hry. Hrají si děti vždycky stejně? Na zahrádce u babičky i na betonovém plácku mezi paneláky? Co je ta tajemná síla, která vede děti ke hře, ke svobodě?

Kromě těchto dvou hvězd, které budou zářit na letním nebi školy pro pedagogy lesních MŠ a klubů, bude v Loutí k zažití mnoho dalších věcí: dílny na pedagogická témata i praktické řemeslné a metodické skupiny, zpívání, koupání v přehradě, večerní ohně a více času ke sdílení a setkávání, než tomu bylo v minulých letech.

Těšíme se na viděnou! 

Podrobné informace k Letní škole najdete pod jednotlivými záložkami v levém menu. 

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se