Novinky

 • Letní škola č. 13 klepe na dveře!

  LESumění: kultura v přírodě, příroda v kultuře. Třináctý ročník Letní školy pro pedagogy lesních školek bude o umění vychovávat a vzdělávat v lese, umění prožívat les a svou kulturu. Aby byla environmentální výchova pestrá a celistvá zároveň, bez tohoto umění se neobejde. Přijedou dva učitelé z ciziny - Katia Hueso a Karl Hans Bittl, aby nám umožnili nakouknout k nim a zároveň nabídli pohled na nás zvenku jinýma očima.

  Detail článku

 • Ohlédnutí za 12. Letní školou

  12. Letní školu jsme připravovali s nadějí, že se bude moci uskutečnit s osobní přítomností všech 110 účastníků a týmu v krásném prostředí Ekocentra Loutí. A podařilo se! V posledním červencovém týdnu se do Loutí sjeli učitelé a učitelky z lesních školek ze všech koutů České republiky. Jedna účastnice připutovala dokonce až z Rumunska, kde jsou lesní školky teprve snem.

  Detail článku

 • Přihlašování na 12. Letní školu spuštěno!

  Rostou děti jako dříví v lese? To je podtitul už 12. Letní školy pro průvodce z lesních školek a další zájemce o předškolní vzdělávání v přímém kontaktu s přírodou. Hlavními hosty budou zakladatelka první lesní školky v Německu Petra Jäger a Karl-Heinz Bittl, sociální pedagog a odborník na téma interkulturní výchovy, řešení konfliktů a hodnotově orientovaného vzdělávání. Tradičně bude výběr z velkého množství dílen, zaměřených jak didakticky (tvoření z přírodních materiálů, zpěv, badatelské učení, recyklace materiálů na výrobu funkčního oblečení) tak prakticky (udržitelné finanční řízení školky, inkluzivní vzdělávání, práce s rodinnými systémy, Respektovat a být respektován). Letní škola bude letos poprvé i ONLINE!

  Detail článku

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se