Novinky

 • Rozhovor s Petrou Jäger, zakladatelkou první německé lesní školky

  Přinášíme vám rozhovor Terezy Valkounové, spoluzakladatelky Asociace lesních MŠ s Petrou Jäger, zakladatelkou první oficiálně uznané lesní mateřské školy v Německu. Petra má téměř 30 let praxe a stále živé nadšení a ideály, které šíří i přes hranice. Za poslední rok jsme se s ní měli osobně setkat již několikrát, epidemie koronaviru však umožnila jen online setkání v rámci projektu podpořeného hlavním městem Praha. Její přítomnost na Letní škole tak byla s napětím očekávána a pro všechny zúčastněné byla velmi inspirativním impulzem.

  Detail článku

 • Ohlédnutí za 12. Letní školou

  12. Letní školu jsme připravovali s nadějí, že se bude moci uskutečnit s osobní přítomností všech 110 účastníků a týmu v krásném prostředí Ekocentra Loutí. A podařilo se! V posledním červencovém týdnu se do Loutí sjeli učitelé a učitelky z lesních školek ze všech koutů České republiky. Jedna účastnice připutovala dokonce až z Rumunska, kde jsou lesní školky teprve snem.

  Detail článku

 • Přihlašování na 12. Letní školu spuštěno!

  Rostou děti jako dříví v lese? To je podtitul už 12. Letní školy pro průvodce z lesních školek a další zájemce o předškolní vzdělávání v přímém kontaktu s přírodou. Hlavními hosty budou zakladatelka první lesní školky v Německu Petra Jäger a Karl-Heinz Bittl, sociální pedagog a odborník na téma interkulturní výchovy, řešení konfliktů a hodnotově orientovaného vzdělávání. Tradičně bude výběr z velkého množství dílen, zaměřených jak didakticky (tvoření z přírodních materiálů, zpěv, badatelské učení, recyklace materiálů na výrobu funkčního oblečení) tak prakticky (udržitelné finanční řízení školky, inkluzivní vzdělávání, práce s rodinnými systémy, Respektovat a být respektován). Letní škola bude letos poprvé i ONLINE!

  Detail článku

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se