Novinky

 • 12. Letní škola klepe na dveře

  Nadcházející Letní školu začal tým Asociace lesních MŠ připravovat na podzim 2019. Plány na její uskutečnění překazila pandemie a v roce 2020 byla místo původně připraveného programu zrealizována skromná Letní škola pro poloviční počet účastníků. Věříme, že letos se nám podaří realizovat celý původní program, i když možná z části online.

  Detail článku

 • Jak vybrat správný spacák?

  Spacák pro děti do lesní školky nebo na prázdninová dobrodružství má poskytnout potřebné pohodlí a tepelný komfort. V článku připraveném ve spolupráci se zástupci české značky Boll odpovídáme na nejčastější otázky rodičů a vysvětlujeme, na co se při výběru spacáku zaměřit.

  Detail článku

 • Léto 2021 v Loutí: Úloha dospělého v předškolním vzdělávání

  Hlavním tématem Letní školy 2021 je otázka "Jaká je úloha dospělého v předškolním vzdělávání?". Všichni už dávno víme, že vzdělávání není předáváním informací. Pokud budeme i nadále lpět na zastaralé koncepci vzdělávání jako pouhém předávání vědomostí, pak v lepší budoucnost lidstva nelze příliš doufat, říkala už Marie Montessori. Pokud to není předávání znalostí, jaká je tedy role průvodce, pedagoga, vychovatele?

  Detail článku

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se