Novinky

 • Letní škola 2023: Děti, přítomnost a příroda

  Letní škola 2023 s podtitulem VNÍMÁM PŘÍRODU - VNÍMÁM SEBE se pomalu, ale jistě blíží. Hlavní hosté přijedou letos ze severu Evropy a spojuje je téma empatie a vnímavosti v environmentálním kontextu. Prvním hlavním hostem bude Helle Jensen, dánská psycholožka a rodinná terapeutka, která se zaměřuje na vztahové kompetence. I další hlavní hosté budou z Dánska: Michael Stubberup a Katinka Gøtzsche s tématem udržitelnosti ekosystémů a společenskou udržitelnost.

  Detail článku

 • Letní škola č. 13 klepe na dveře!

  LESumění: kultura v přírodě, příroda v kultuře. Třináctý ročník Letní školy pro pedagogy lesních školek bude o umění vychovávat a vzdělávat v lese, umění prožívat les a svou kulturu. Aby byla environmentální výchova pestrá a celistvá zároveň, bez tohoto umění se neobejde. Přijedou dva učitelé z ciziny - Katia Hueso a Karl Hans Bittl, aby nám umožnili nakouknout k nim a zároveň nabídli pohled na nás zvenku jinýma očima.

  Detail článku

 • Ohlédnutí za 12. Letní školou

  12. Letní školu jsme připravovali s nadějí, že se bude moci uskutečnit s osobní přítomností všech 110 účastníků a týmu v krásném prostředí Ekocentra Loutí. A podařilo se! V posledním červencovém týdnu se do Loutí sjeli učitelé a učitelky z lesních školek ze všech koutů České republiky. Jedna účastnice připutovala dokonce až z Rumunska, kde jsou lesní školky teprve snem.

  Detail článku

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se