Novinky

 • Připojte se na Letní školu ze zahrady nebo z pláže

  Letní školu pořádá Asociace lesních mateřských škol tradičně každé léto nejen pro pedagogy z lesních školek, ale i pro další zájemce o vzdělávání venku. Čtvrtým rokem ji otevíráme také on-line. Všichni, kteří chtějí z pohodlí svého domova nasát nové informace z oboru a zažít alespoň zprostředkovaně atmosféru této unikátní události, mají šanci být u toho. Inspirace letos přichází nejen z českých, ale v podstatné míře také ze zahraničních lesů. Z informací, které uslyšíte, můžete čerpat ve svém profesním i osobním životě, inspirovat své kolegy či rodiče ve vaší školce.

  Detail článku

 • Vnímám sebe - vnímám přírodu: ohlédnutí za 14. Letní školou

  “Letní škola mi přinesla uvědomění, že lesní školky mají opravdu moc změnit svět a já jsem toho součástí, jupí!” Po skončení letošní Letní školy jsme si uvědomili, že Letní škola se proměnila v “oslavu našeho poslání” a stala se tak trochu festivalem. A to nejen množstvím účastníků, ale hlavně svou pestrostí a různorodostí. Nejvíce lidí přijíždí na LŠ jako na konferenci – čerpat vědomosti, inspiraci, ale také propojit se s lidmi z oboru, sdílet a potkávat se.

  Detail článku

 • Letní škola 2023: Děti, přítomnost a příroda

  Letní škola 2023 s podtitulem VNÍMÁM PŘÍRODU - VNÍMÁM SEBE se pomalu, ale jistě blíží. Hlavní hosté přijedou letos ze severu Evropy a spojuje je téma empatie a vnímavosti v environmentálním kontextu. Prvním hlavním hostem bude Helle Jensen, dánská psycholožka a rodinná terapeutka, která se zaměřuje na vztahové kompetence. I další hlavní hosté budou z Dánska: Michael Stubberup a Katinka Gøtzsche s tématem udržitelnosti ekosystémů a společenskou udržitelnost.

  Detail článku

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se