Novinky

 • Přihlašování na 12. Letní školu spuštěno!

  Rostou děti jako dříví v lese? To je podtitul už 12. Letní školy pro průvodce z lesních školek a další zájemce o předškolní vzdělávání v přímém kontaktu s přírodou. Hlavními hosty budou zakladatelka první lesní školky v Německu Petra Jäger a Karl-Heinz Bittl, sociální pedagog a odborník na téma interkulturní výchovy, řešení konfliktů a hodnotově orientovaného vzdělávání. Tradičně bude výběr z velkého množství dílen, zaměřených jak didakticky (tvoření z přírodních materiálů, zpěv, badatelské učení, recyklace materiálů na výrobu funkčního oblečení) tak prakticky (udržitelné finanční řízení školky, inkluzivní vzdělávání, práce s rodinnými systémy, Respektovat a být respektován). Letní škola bude letos poprvé i ONLINE!

  Detail článku

 • 12. Letní škola klepe na dveře

  Nadcházející Letní školu 2021 začal tým Asociace lesních MŠ připravovat na podzim 2019. Plány na její uskutečnění překazila pandemie a v roce 2020 byla místo původně připraveného programu zrealizována skromná Letní škola pro poloviční počet účastníků. Věříme, že letos se nám podaří realizovat celý původní program, i když možná z části online.

  Detail článku

 • Jak vybrat správný spacák?

  Spacák pro děti do lesní školky nebo na prázdninová dobrodružství má poskytnout potřebné pohodlí a tepelný komfort. V článku připraveném ve spolupráci se zástupci české značky Boll odpovídáme na nejčastější otázky rodičů a vysvětlujeme, na co se při výběru spacáku zaměřit.

  Detail článku

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se