Podmínky účasti 2021

Podmínky účasti na Letní škole 2022 zveřejníme na jaře 2022. Abyste věděli, jak to obvykle chodí, můžete si přečíst podmínky ročníku 2021. 

 

Letní školy 2021 se mohou účastnit zájemci z řad členů ALMŠ i široké veřejnosti.  Program Letní školy se koná od úterý 27. 7. do pátku 30. 7. 2021. Předchází jí Slet, členská schůze ALMŠ.  

 

PŘÍJEZD A ODJEZD

Ideální čas příjezdu na Letní školu je v pondělí 26. 7. mezi 13:00 a 15:00, kdy bude probíhat registrace a testování (ve spolupráci s certifikovanou laboratoří). Od 15:00 se koná Slet, členská schůze ALMŠ. 

Letní škola končí závěrečným kruhem v pátek 30. 7. 2021 po obědě. 

 

MÍSTO KONÁNÍ

Ekocentrum Loutí, Loutí 4, 252 08 Rabyně, MAPA

Při cestování hromadnou dopravou přes Prahu vyhledávejte zastávku: Rabyně, Loutí (volba: zastávka PID, autobusy, MHD, nikoliv Benešov). Pokud budete cestovat autem, máte možnost spolujízdy. Parkování na parkovišti u Ekocentra bude zpoplatněno (výše se bude odvíjet od počtu aut na místě, poplatek se hradí přímo Ekocentru).  

DOPORUČUJEME VYUŽÍT SPOLUJÍZDU. Vytvořili jsme pro vás tabulku, prostřednictvím které se můžete dohodnout s ostatními účastníky. 

 

TESTOVÁNÍ NA LETNÍ ŠKOLE

Před vstupem do areálu Ekocentra Loutí, místa konání Sletu a Letní školy, se bude potřeba otestovat nebo prokázat potvrzením o očkování nebo laboratorně potvrzeném prodělání nemoci Covid-19 před méně než 180 dny. V Loutí bude zajištěno antigenní testování společností SPADIA LAB. Vlastní testování ani čestné prohlášení nebude akceptováno. 

Testování bude probíhat v pondělí před Sletem od 13h do 15h, a poté od 18h do 20h. Aby Váš test mohl být hrazen ze zdravotního pojištění, je třeba, abyste se v laboratoři otestovali nejpozději v pondělí 19. července, a poté až na Letní škole! Pokud se otestujete před méně než 7 dny, je třeba uhradit 200 Kč za test.

Pokud jste tak neučinili, prosím vyplňte tento dotazník s Vašimi údaji, který zrychlí průběh testování. Děkujeme za spolupráci a pochopení.

VSTUP OČKOVANÝCH OSOB NA HROMADNÉ AKCE: Dle platných opatření je nutné, aby osoba očkováná proti onemocnění covid-19 doložila národní certifikáte o provedeném očkování nebo národní certifikát o dokončeném očkování, a aby od očkování uplynulo:

i) od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo

ii) od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní.

 

UBYTOVÁNÍ

V Loutí lze přespat ve vlastním stanu a spacáku ve stanovém městečku, kde budou kompostovací záchody, cisterna s pitnou vodou, osvěžující venkovní sprchy. V samotném Ekocentru hned vedle stanového městečka se nachází další sociální zařízení včetně sprch. Pro posezení nejen za horšího počasí bude možné využit velký vojenský stan.

PŘEČTĚTE SI PROSÍM DŮLEŽITÁ PRAVIDLA POBYTU V EKOCENTRU LOUTÍ

 

ÚČAST, PLATEBNÍ A STORNO PODMÍNKY

Maximální kapacita akce je 120 účastníků v Ekocentru Loutí a 99 účastníků online.  

Střídání účastníků z jedné organizace v rámci jednoho místa není možné. Prosíme o respektování tohoto pravidla.

Pokud se z jakéhokoliv důvodu nemůžete Letní školy zúčastnit a odhlásíte se do 20. června, bude Vám účtován storno poplatek ve výši 1000 Kč. Při odhlášení po tomto termínu bude účtován účastnický poplatek za program v plné výši. Stravné Vám bude vráceno. Je také možné za sebe poslat náhradníka. V případě zásahu vyšší moci a nutnosti Letní školu zrušit, budou vráceny 2/3 účastnického poplatku.

 

CENA

Letní škola naživo pro členské organizace: Kč 3 700,-
Letní škola naživo pro nečlenské organizace: Kč 4 700,-

Letní škola online pro členské organizace: Kč 990,- 
Letní škola online pro nečlenské organizace: Kč 1290,- 

Cena Letní školy zahrnuje čtyřdenní program a ubytování (pondělí - pátek). Stravné je fakturováno zvlášť.
Úhrada obou faktur je podmínkou pro účast na Letní škole. Po úhradě obou faktur Vám zašleme přihlášku na odpolední dílny, které si vyberete dle svých preferencí. Čím dříve faktury zaplatíte, tím větší výběr dílen budete mít.

Ubytování je zahrnuto ve faktuře za Letní školu, která se hradí ALMŠ. Zázemí stanového městečka je vystavěno pro účastníky Letní školy a je zahrnuto v ceně pronájmu ekocentra, proto cenu za ubytování a služby ekocentra nelze oddělit od programu.

Letní školy v letech 2019, 2021 a 2022 budou z rozhodnutí (č. 14541862) ministra životního prostředí podpořeny ze Státního fondu životního prostředí v rámci výzvy 4/2018 (NP ŽP). Bez grantové podpory by Letní škola naživo stála 6300 Kč. 

        STRAVOVÁNÍ

Vegetariánské, veganské a hlavně vynikající! Loutí je místo v srdci přírody, obchod tu nenajdete. Na skromné osobní zásoby je možné využít společné lednice. 

Skladování větších zásob vlastních potravin a možnost soukromého vaření nelze zajistit. Vlastní stravování je i časově náročnější a v programu na něj není možné vyhradit více času.

Cena za plnou penzi: 400 Kč/den (od pondělního večera do pátečního oběda budou účtovány 4 plné penze). 


DĚTI A PSI

Přítomnost dětí ani psů na Letní škole není z kapacitních důvodů možná. Pokud nemůžete odjet od svého malého miminka, zajistěte mu prosím doprovod na dobu, po kterou se budete účastnit programu Letní školy. Doporučujeme zajistit ubytovací kapacity pro doprovod v okolí Loutí co nejdříve.

 

S SEBOU

  • stan, spacák, karimatka 
  • ekologické hygienické potřeby a ručník
  • vlastní hrnek na kávu/čaj, láhev na pití
  • plavky
  • hudební nástroje
  • hotovost, v Loutí není bankomat, ale skvělé tržiště ano
  • jmenovku s názvem školky - např. nášivku 
  • pěkné věci do tomboly
  • vybrané kousky z vašeho šatníku do SWAPu
  • nebrat - nádobí, to letos z hygienických důvodů zajišťuje Ekocentrum

 

KONTAKTNÍ OSOBA

Martina Dvořáková, tel. 604 569 166 - produkce
Johana Passerin, tel. 777 822 808 - program

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se