Speciál pro MŠ: Stromy – naši parťáci

29.5.2024 13:00 - 29.5.2024 15:00

Mohou děti lézt na stromy? A co dalšího strom pro dítě může znamenat? Tzv. kojotí učení také začíná u stromu. Dozvíte se proč.

O lektorce:
Mgr. Tereza Vavrečková se činnosti kolem dětí věnuje od roku 2004, kdy začala studovat obor fyzioterapie na 2. LF UK v Praze. Již během studia se věnovala pohybu dětí a to ji zůstalo i po škole. Po narození vlastních děti došlo k vnitřnímu přerodu a potřebě založit místo, kde mohou být šťastné děti, pedagogové i rodiče. Nejdříve převzala dětský klub, který měl sídlo v domě. Poté založila lesní klub a následně lesní mateřskou školu Jaata v Dolních Chabrech a lesní mateřskou školu vhaaji v Ďáblicích. Každá školka je jiná, ale něco je přesto spojuje - jistota, důvěra a bezpečí pro děti. Inspirací pro Terezu byla Montessori pedagogika, která je součástí dětského klubu. Lesní školky se již inspirovali waldorfskou a přírodní pedagogikou. Tereza prošla řadou kurzů, které obohatily nejen ji ale i její školky - např. přírodní pedagogika s R. Hettichem, intuitivní pedagogika s T. Pedrolim, intuitivní hry s J. Ahlbomem a P. Živým, kurzem Respektovat a být respektován. V roce 2021 se stala členkou Skupiny pro kvalitu Asociace lesních MŠ. Kromě vedení školek a průvodcování se věnuje ještě horokroužkům a jiným pohybovým aktivitám s dětmi do 15 let.

Pro koho: primárně pro učitelky mateřských škol

Termín konání: středa 29. 5. 2024 od 13:00 do 15:00

Kde a jak: Setkání se bude konat online. Přihlášení účastníci dostanou před konáním webináře odkaz na online ZOOM konferenční skupinu. Je nezbytné zajistit si pouze dobré internetové připojení, stáhnutí ZOOMu se taky může hodit. 

Záznam: Záznam webináře bude účastníkům k dispozici na našem webu dva měsíce po termínu konání webináře. Link na záznam webináře zasíláme nejpozději do pěti pracovních dnů od živého vysílání na email všem přihlášeným, kteří uhradili poplatek za webinář. Záznamy vybraných webinářů je možné zakoupit i zpětně, více informací zde

Základní cena za osobu / záznam: 990 Kč
Sleva pro členy v tarifu 3 a 2 – 20 %, sleva pro členy v tarifu 1 – 10 %.
Při naplnění minimální kapacity webináře sleva na druhého účastníka z jedné školky 50 %, pro třetího účastníka 70 %, čtvrtý a další účastník z jedné organizace zdarma. Pokud víte, že záznam budete sdílet se školkovým týmem, a můžete si to dovolit, oceníme, když si přístupů zakoupíte více.

Přihlásit se na webinář nebo si zpětně objednat pouze záznam můžete zde

Storno podmínky Školy lesem najdete zde.

V případě otázek kontaktujte Michaelu Hořejší (michaela.horejsi@lesnims.cz).

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se