Připojte se na Letní školu ze zahrady nebo z pláže

Zveřejněno: 10. 5. 2024

<  Zpět na výpis

Letní školu pořádá Asociace lesních mateřských škol tradičně každé léto nejen pro pedagogy z lesních školek, ale i pro další zájemce o vzdělávání venku. Čtvrtým rokem ji otevíráme také on-line. Všichni, kteří chtějí z pohodlí svého domova nasát nové informace z oboru a zažít alespoň zprostředkovaně atmosféru této unikátní události, mají šanci být u toho. Inspirace letos přichází nejen z českých, ale v podstatné míře také ze zahraničních lesů. Z informací, které uslyšíte, můžete čerpat ve svém profesním i osobním životě, inspirovat své kolegy či rodiče ve vaší školce. 

Máme pro vás pár tipů, co rozhodně nevynechat. 

Z hlavního sálu Ekocentra v Loutí budeme přenášet nejdůležitější momenty celé Letní školy. Letošní online program je nabitý zvučnými jmény zahraničních hostů a ze široké nabídky je co vybírat. Účastníci on-line Letní školy se mohou libovolně připojit na jakoukoliv část programu. 

V úterý a ve středu se budete mít možnost připojit na přednášky Gaye Amus a Elisabeth Henderson. Obě ženy se věnují tématům péče a naslouchání s přesahy do udržitelné budoucnosti a přinesou nové pohledy na práci pedagoga nejen v lesní školce. Ve čtvrtek zveme pedagogy i rodiče na přednášku celosvětově uznávaného amerického pedagoga Davida Sobela o předškolním vzdělávání v přírodě, které v sobě skrývá potenciál připravit děti na školní léta. Pro členy ALMŠ v Tarifu 3 zpřístupníme tuto přednášku zdarma. 

Nenechte si ujít ani dílny, které jsou zaměřeny více prakticky. Speciálně pro pedagogy z programu vypichujeme kontinuální dílnu pedagožky Petry Jäger, zakladatelky první lesní školky v Německu. Petra vystoupila na Letní škole už v minulosti a spolupráce s ní si dlouhodobě moc vážíme. Na jednorázových dílnách se potkáme s Matthiasem Knustem z Chile, Kateřinou Čihákovou a Elizabeth Henderson. V úterý večer vás zveme na promítání filmu Of Children and Trees.

Některé zahraniční vstupy budou tlumočeny, jiné zůstanou v původním znění.  


Kolik to stojí a jak se přihlásit?
Za 980 Kč můžete využít celé nabídky Letní školy on-line (jste-li členy ALMŠ máte slevu 10 nebo 20 procent).

Více informací k jednotlivým přednáškám a dílnám najdete v programu a medailonech lektorů

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se