Léto 2021 v Loutí: Úloha dospělého v předškolním vzdělávání

Zveřejněno: 2. 5. 2019

<  Zpět na výpis

Původně plánovaný program Letní školy 2020 jsme kvůli opatřením souvisejícím s cestováním zahraničních hostů odložili na příští rok. A tak už dnes víme, na co se můžeme těšit na 12. Letní škole, která se bude konat od 26. do 30. července 2021 v Loutí.

Hlavním tématem Letní školy 2021 bude otázka Jaká je úloha dospělého v předškolním vzdělávání? Všichni už dávno víme, že vzdělávání není předáváním informací. Pokud budeme i nadále lpět na zastaralé koncepci vzdělávání jako pouhém předávání vědomostí, pak v lepší budoucnost lidstva nelze příliš doufat, říkala už Marie Montessori. Pokud to není předávání znalostí, jaká je tedy role průvodce, pedagoga, vychovatele?

O tom budou hovořit lektoři na přednáškách, bude se diskutovat v dílnách a u ohňů 12. Letní školy, která se i příští rok uskuteční poslední červencový týden.

Kromě zakladatelky první lesní školky v Německu Petry Jäger přijede také pan Karl-Heinz Bittl z Norimberku, který se věnuje hodnotám ve vzdělávání a interkulturní výchově. Mezi lektory bude i jeden profesor a řada léty praxe zocelených profesionálů z lesních školek.

Vedle toho bude možné načerpat inspiraci na dílnách, relaxovat u zpěvu, potkávat se u ohně nebo si jít zaplavat do přehrady a prostě chvíli jenom být s lidmi, kteří jdou stejnou cestou.


Všechny detaily najdete v roce 2021 v levém menu, které je nyní plné informací k letošní Letní škole. 

 

Ohlédnutí za Letní školou 2019:

 

 

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se