Zázemí lesní školky z pohledu hygieny

7.10.2021 9:00 - 7.10.2021 13:00

Webinář, který Vám pomůže vyřešit otázky týkající se hygieny v lesních klubech a lesních mateřských školách. Praktické náměty zasazené do toho, čemu se říká správná hygienická praxe. 

Webinář zaměřený na základní oblasti hygieny v lesních školkách se bude věnovat těmto tematickým okruhům: 

  • zázemí jako celek, čistá a špinavá zóna 
  • základní pravidla pro provoz výdejny lesní MŠ z hlediska požadavků na zázemí,
  • jídlo od rodičů a vaření s dětmi z hlediska požadavků na zázemí,
  • pitná vs. dešťová voda,
  • mytí rukou včetně zajištění vody v zázemí,
  • mytí rukou v terénu,
  • nemocné dítě v kolektivu, očkování.

Cílem webináře je prezentovat příklad jednoduchého optimálního řešení a možných variant. V každé oblasti budou představena základní pravidla a praktická řešení v prostředí lesních školek. Na základě zkušeností z kontrol z hygieny upozorníme na časté chyby a záměny důležitých pojmů. Prosíme přečtěte si předem související dokumenty v Infobalíčku a připravte si otázky.  

Webinář se nebude věnovat administrativnímu nastavení stravování v lesních MŠ (školní stravování je odlišné od stravování v lesním klubu). Otázce stravování se podrobně věnuje návazný webinář HACCP aneb hygiena v oblasti stravování. Na webinář navazuje druhá část hygienického minima s názvem Odpady, toalety a kompostování v lesní školce

Webinář povede Bc. Magda Kvítková, členka týmu ALMŠ, která se dlouhodobě věnuje legislativě související s lesními MŠ a kluby v ČR a vyjednává o nich se zákonodárci. V přednáškách a konzultacích se zaměřuje na otázky provozu lesních školek z hlediska dokumentace a tématům hygieny provozu lesních MŠ a klubů. Je matkou dvou dcer, absolventek lesních školek.

 

Pro koho: Přihlásit se mohou pouze členové ALMŠ, kteří si předem pročetli Infobalíček.

Kdy: čtvrtek 7. 10. 2021, 9:00 - 13:00

Kde a jak: Setkání se bude konat online. Přihlášení účastníci dostanou den před konáním webináře odkaz na online ZOOM konferenční skupinu. Je nezbytné zajistit si pouze dobré internetové připojení. Webinář není organizátory nahráván pro pozdější poslech.

Cena: 990 Kč pro členy ALMŠ. Sleva na druhého účastníka z jedné školky 50%, pro třetího účastníka 70%, čtvrtý a další účastník z jedné školky zdarma. Slevy je možné uplatnit až po naplnění nezbytné minimální kapacity. 

Cena za všechny tři webináře hygienického minima (Zázemí lesní školky z pohledu hygieny; Odpady, toalety a kompostování v lesní školce a HACCP aneb hygiena v oblasti stravování) objednané zároveň je 2890 Kč pro členy ALMŠ. Sleva na druhého účastníka z jedné školky 50%, pro třetího účastníka 70%, čtvrtý a další účastník z jedné školky zdarma. Slevy je možné uplatnit až po naplnění nezbytné minimální kapacity.

 

Přihlásit se můžete ZDE

Kontakt: Zuzana Knap

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se