Odpady, toalety a kompostování v lesní školce

4.11.2021 9:00 - 4.11.2021 13:00

Webinář, který Vám pomůže vyřešit otázky týkající se hygieny v lesních klubech a lesních mateřských školách. Praktické náměty zasazené do toho, čemu se říká správná hygienická praxe. Webinář je druhou částí hygienického minima, navazuje na webinář Zázemí lesního klubu z pohledu hygieny. 

 

Webinář zaměřený na základní oblasti hygieny v lesních školkách se bude věnovat těmto tematickým okruhům: 

  • základní pravidla pro rozmístění prvků lesní MŠ/klubu z hlediska požadavků na zázemí,
  • pitná vs. dešťová voda,
  • mytí rukou včetně zajištění vody v zázemí,
  • mytí rukou v terénu,
  • možnosti mytí nádobí v zázemí a mimo zázemí,
  • odpadní vody,
  • tuhé odpady,
  • kompostování,
  • zajištění toalet v lesní MŠ/klubu.

Cílem webináře je prezentovat příklad jednoduchého optimálního řešení a možných variant. V každé oblasti budou představena základní pravidla, kterými se oblast řídí, a praktická řešení v prostředí lesních školek. Na základě zkušeností z kontrol z hygieny upozorníme na časté chyby a záměny důležitých pojmů. Prosíme pročtěte si předem související dokumenty v Infobalíčku (https://www.lesnims.cz/clenska-sekce.html) a připravte si otázky.  

Webinář navazuje na první část hygienického minima s názvem Zázemí lesního klubu z pohledu hygieny. Je vhodné oba webináře tematicky doplnit webinářem HACCP aneb hygiena v oblasti stravování. Doporučujeme absolvovat všechny tři hygienické webináře.

Webinář povede Bc. Magda Kvítková, členka týmu ALMŠ, která se dlouhodobě věnuje legislativě související s lesními MŠ a kluby v ČR a vyjednává o nich se zákonodárci. V přednáškách a konzultacích se zaměřuje na otázky provozu lesních školek z hlediska dokumentace a tématům hygieny provozu lesních MŠ a klubů. Je matkou dvou dcer, absolventek lesních školek.

 

Pro koho: Přihlásit se mohou pouze členové ALMŠ, kteří si předem pročetli Infobalíček.

Kdy: čtvrtek 4. 11. 2021, 9:00 - 13:00

Kde a jak: Setkání se bude konat online. Přihlášení účastníci dostanou den před konáním webináře odkaz na online ZOOM konferenční skupinu. Je nezbytné zajistit si pouze dobré internetové připojení. Webinář není organizátory nahráván pro pozdější poslech.

Cena: 990 Kč pro členy ALMŠ. Sleva na druhého účastníka z jedné školky 50%, pro třetího účastníka 70%, čtvrtý a další účastník z jedné školky zdarma. Slevy je možné uplatnit až po naplnění nezbytné minimální kapacity. 

Cena za všechny tři webináře hygienického minima (Zázemí lesní školky z pohledu hygieny; Odpady, toalety a kompostování v lesní školce a HACCP aneb hygiena v oblasti stravování) objednané zároveň je 2890 Kč pro členy ALMŠ. Sleva na druhého účastníka z jedné školky 50%, pro třetího účastníka 70%, čtvrtý a další účastník z jedné školky zdarma. Slevy je možné uplatnit až po naplnění nezbytné minimální kapacity.

Přihlásit se můžete ZDE.

Kontakt: Zuzana Knap

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se