Odpady, toalety a kompostování v lesní školce

4.11.2021 9:00 - 4.11.2021 13:00

Webinář, který Vám pomůže vyřešit otázky týkající se hygieny v lesních klubech a lesních mateřských školách. Praktické náměty zasazené do toho, čemu se říká správná hygienická praxe.

Webinář zaměřený na základní oblasti hygieny v lesních školkách se bude věnovat těmto tematickým okruhům: 

  • základní pravidla pro rozmístění prvků lesní MŠ/klubu z hlediska požadavků na zázemí,
  • pitná vs. dešťová voda,
  • mytí rukou včetně zajištění vody v zázemí,
  • mytí rukou v terénu,
  • možnosti mytí nádobí v zázemí a mimo zázemí,
  • odpadní vody,
  • tuhé odpady,
  • kompostování,
  • zajištění toalet v lesní MŠ/klubu.

Cílem webináře je prezentovat příklad jednoduchého optimálního řešení a možných variant. V každé oblasti budou představena základní pravidla, kterými se oblast řídí, a praktická řešení v prostředí lesních školek. Na základě zkušeností z kontrol z hygieny upozorníme na časté chyby a záměny důležitých pojmů. Důrazně doporučujeme prostudovat si předem související dokumenty v Infobalíčku a připravit si otázky. Členové ALMŠ mají přístup k Infobalíčku v rámci služeb členům, ostatní si jej mohou pořídit v rámci služby Infoservis

Moc děkuji za vnášení světla do temného tunelu české legislativy :-)

Webinář vám poskytne odpovědi na spoustu vašich otázek ohledně hygieny provozu lesní školky. Pokud zůstane některá z vašich otázek nezodpovězená, odpovědi se vám určitě dostane v některém z dalších seminářů tzv. hygienického minima. Pro ucelý obraz doporučujeme absolvovat všechny tři hygienické webináře, není to však podmínkou.

Webinář povede Bc. Magda Kvítková, členka týmu ALMŠ, která se dlouhodobě věnuje legislativě související s lesními MŠ a kluby v ČR a vyjednává o nich se zákonodárci. V přednáškách a konzultacích se zaměřuje na otázky provozu lesních školek z hlediska dokumentace a tématům hygieny provozu lesních MŠ a klubů. Je matkou dvou dcer, absolventek lesních školek.

 

Pro koho: provozovatelé či zakladatelé lesních školek (členové i nečlenové ALMŠ). Před webinářem doporučujeme přečíst související kapitoly Infobalíčku.

Kdy: čtvrtek 4. 11. 2021, 9:00 - 13:00

Kde a jak: Setkání se bude konat online. Přihlášení účastníci dostanou den před konáním webináře odkaz na online ZOOM konferenční skupinu. Je nezbytné zajistit si pouze dobré internetové připojení. Webinář není organizátory nahráván pro pozdější poslech.

Cena: 990 Kč pro členy ALMŠ a příjemce Informačního servisu / 1290 Kč pro ostatní.. Sleva na druhého účastníka z jedné školky 50%, pro třetího účastníka 70%, čtvrtý a další účastník z jedné školky zdarma. Slevy je možné uplatnit až po naplnění nezbytné minimální kapacity. 

Přihlásit se můžete ZDE.

Kontakt: Zuzana Knap

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se