Semináře a webináře 2022/23 - lahůdkové menu Školy lesem

Zveřejněno: 21. 6. 2022

<  Zpět na výpis

Uplynulé týdny jsme pečlivě vybírali lektory a témata, která zajímají příznivce vzdělávání předškolních dětí venku. Skládali jsme ingredience, pozorně je míchali a kořenili, až je menu Školy lesem téměř hotové! Lístek plný lahůdek v celé své kráse vám představíme na Letní škole, ale tento rok jsme to nevydrželi a necháme vás nahlédnout pod pokličku a ochutnat již teď! 

V novém školním roce se můžete těšit na dva zahraniční lektory. Opět nás navštíví Rudolf Hettich, tentokrát s novými tématy určenými absolventům základů Přírodní pedagogiky. V září to bude Lesní terapie, v červnu Léčivé byliny. Příznivci zážitků budou moci v únoru ochutnat severský Friluftsliv s Gunterem Grün-Oostingou. Kdo se loni nedostal na sebezkušenostní cyklus pro pokročilé průvodce Ego v práci učitele, máme dobrou zprávu: bude druhý ročník, opět s Alenou Lalákovou a Terezou Olivovou.

Johana Passerin sice nechá odpočívat Písně a říkadla i Svátky a tradice, ale společně s Olivií Fanturovou představí nový cyklus pod názvem Pohádky a divadlo v lesní školce.

Protože se často ptáte na problematiku dětí se speciálními potřebami, pozvali jsme Alenu Lalákovou a Johanu Passerin, aby na toto téma připravily ucelené semináře.

Třešničkou na dortu jsou semináře Zahrada jako ideální vzdělávací prostředí a Bláto!. Budou probíhat dva grantem SFŽP podpořené cykly - Začínající průvodce a Slabikář práce se dřevem (ty jsou realizovány přímo ALMŠ a mají své samostatné přihlášky). 

Na své si přijdou i koordinátoři a ředitelé. Jako každý rok najdete v nabídce webináře zaměřené na hygienu, finance i vstup do školského rejstříku. Nově jsme zařadili téma obecných specifik neziskových organizací, zejména spolků a jejich stanov, které členské organizace často řeší.    

A malé překvapení na závěr. Kráčíme s dobou a natočili jsme náš úplně první webinář na téma Zakládáme lesní školku. Bude doplněný exkurzí do lesních školek v Praze a Brně. Pokud jste tedy na úplném začátku, doporučujeme začít právě jeho zhlédnutím.

A to stále není vše! Výčet všech plánovaných akcí najdete pod odkazem na nezávaznou přihlášku níže a ke stažení v úvodním textu Kalendáře akcí. Věříme, že vás naše nabídka potěší a že si vyberete seminář či webinář dle svého gusta. 


Tímto zároveň otevíráme možnost předběžně se přihlásit  na všechny semináře a webináře Školy lesem. Po spuštění závazného přihlašování budeme všechny zájemce přednostně kontaktovat. V případě otázek k seminářům kontaktujte Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).


Těšíme se na další společnou cestu s vámi ve školním roce 2022/2023!

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se