Aktuality na úvodní stránce

 • Jarní plošné uzavření mateřských škol bylo nezákonné

  Nejvyšší správní soud dnes ve svém rozsudku rozhodl, že jarní zavírání mateřských škol bylo nezákonné. Asociace lesních Mateřských škol (ALMŠ) podpořila v dubnu žalobu proti Ministerstvu zdravotnictví a jeho plošnému a neodůvodněnému zavírání lesních MŠ. Žaloba byla podána k Nejvyššímu správnímu soudu zákonnými zástupci holčičky navštěvující lesní mateřskou školu, jejíž právo na vzdělávání bylo vlivem opatření významně narušeno.

  Detail článku

 • Přihlašování na 12. Letní školu spuštěno!

  Rostou děti jako dříví v lese? To je podtitul už 12. Letní školy pro průvodce z lesních školek a další zájemce o předškolní vzdělávání v přímém kontaktu s přírodou. Hlavními hosty budou zakladatelka první lesní školky v Německu Petra Jäger a Karl-Heinz Bittl, sociální pedagog a odborník na téma interkulturní výchovy, řešení konfliktů a hodnotově orientovaného vzdělávání. Tradičně bude výběr z velkého množství dílen, zaměřených jak didakticky (tvoření z přírodních materiálů, zpěv, badatelské učení, recyklace materiálů na výrobu funkčního oblečení) tak prakticky (udržitelné finanční řízení školky, inkluzivní vzdělávání, práce s rodinnými systémy, Respektovat a být respektován). Letní škola bude letos poprvé i ONLINE!

  Detail článku

 • Pravidla bezpečnosti při pobytu s malými dětmi v přírodě

  Děti chtějí proměňovat svět kolem sebe, vidět změnu, vyrobit si, co potřebují nebo s čím si chtějí hrát – a to vše jim je v přírodě dostupné. Žádný obrázek ani video tuto zkušenost nenahradí. Přesto panují obavy, jestli je pobyt v přírodě pro děti bezpečný. V rámci Mezinárodního dne lesních školek jsme proto zahájili kampaň Venku je bezpečně, kde představujeme situace, se kterými se v lesních školkách pravidelně setkáváme a pravidla, která je potřeba dodržovat, aby byly pro děti příležitostí k učení a ne hazardem. Podívejte se na následující předsudky – znáte je? A jak na ně odpovídá metodika přírodní pedagogiky?

  Detail článku

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se