Aktuality na úvodní stránce

 • Informace pro rodiče dětí navštěvujících lesní kluby

  S koncem roku 2020 přišlo do Asociace lesních MŠ také vyjádření ministerstva zdravotnictví, které standardní provoz lesních klubů neumožňuje. Zásadní omezení pro lesní kluby znamená zejména ustanovení v opatření vlády, které omezuje pohyb na veřejně přístupných místech na počet 2 osob, to se týká i pobytu v lese. Pro rodiče dětí z lesních klubů, kteří jsou osoby samostatně výdělečné činné, máme bohužel i další špatnou zprávu - nemají nárok na ošetřovné z programu Ministerstva průmyslu a obchodu.

  Detail článku

 • Otevřený dopis hlavní hygieničce MUDr. Rážové

  Dnes jsme zaslali odpověď hlavní hygieničce MUDr. Rážové na její dopis ze dne 18. 12. 2020, který nám byl doručen 29. 12. 2020. Plně si uvědomujeme závažnost epidemiologické situace a potřebu opatření, zároveň však odmítáme diskriminaci předškolních dětí navštěvujících lesní kluby a budeme se i nadále snažit, aby byla ukončena. Ostatně i ministr Blatný v Poslanecké sněmovně zmínil, že povolení provozu lesních klubů brání jen právní technikálie, nikoliv epidemiologická rizika.

  Detail článku

 • Pro svobodnou hru jsou největší překážkou nedostatek inspirace a absence hranic, říká přírodní pedagožka Johana Passerin

  Čím více věcí si s sebou do lesa bereme, tím méně se zabýváme přírodou a sami sebou, vždyť k naprosté většině činností s dětmi v přírodě nepotřebuje průvodce ani dítě nic víc než sebe sama. To je východisko metodiky „prahry“, kterou se zabývá v nové publikaci Johana Passerin, lektorka, pedagožka a zakladatelka lesní školky Hvězdy v lese. A nemyslí přitom jen na dětskou fázi her. „V dospělosti, pokud si hru jedinec uchová a dál ji kultivuje, se projevuje jako umění. Umělci jsou lidé, kteří si uchovali odvahu projevovat hru navenek,“ říká Passerin. Rozhovor s ní připravila Denisa Dvořáková, která se dlouhodobě zabývá tématem předškolního vzdělávání v úzkém kontaktu s přírodou.

  Detail článku

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se