Aktuality na úvodní stránce

 • Lesní MŠ konečně v lese - novela stavebního zákona přinesla stěžejní změnu

  Podařilo se. Novela stavebního zákona zavedla pojem drobné stavby pro zázemí lesní mateřské školy, který sjednotí možnosti pro zakládání nových lesních MŠ. Doposud záleželo na názoru konkrétního úřadu, zda je zázemí (nejčastěji jurty, maringotky nebo týpí) stavební či nestavební povahy. To pak bylo stěžejní při povolování jejich umisťování. V některých regionech tak i přes zájem zřizovatelů a rodičů bylo téměř nemožné docílit jejich vzniku. To se nyní po letech vyjednávání změní. A jak konkrétně novela zakládání LMŠ usnadní?

  Detail článku

 • Letní škola 2023: Děti, přítomnost a příroda

  Letní škola 2023 s podtitulem VNÍMÁM PŘÍRODU - VNÍMÁM SEBE se pomalu, ale jistě blíží. Hlavní hosté přijedou letos ze severu Evropy a spojuje je téma empatie a vnímavosti v environmentálním kontextu. Prvním hlavním hostem bude Helle Jensen, dánská psycholožka a rodinná terapeutka, která se zaměřuje na vztahové kompetence. I další hlavní hosté budou z Dánska: Michael Stubberup a Katinka Gøtzsche s tématem udržitelnosti ekosystémů a společenskou udržitelnost.

  Detail článku

 • Odklad školní docházky bez další podpory dítěte je spíš odkladem problému než jeho řešením

  Odkladů školní docházky přibývá, podle České školní inspekce nenastoupí v šesti letech do 1. třídy již každé páté dítě. Vzniká začarovaný kruh, kdy část dětí do školy nejde jen proto, "aby nebyly nejmladší" nebo "aby všechno zvládly". Prospěch z toho nemají ani děti, ani školský systém. Problematice odkladů se bude věnovat kulatý stůl SKAV a EDUin, na který vás srdečně zveme. Ve čtvrtek 20. dubna od 14 do 16 hodin online.

  Detail článku

Kalendář akcí

 • Září 2023

  V tomto měsíci se žádné akce nekonají

 • Říjen 2023

  V tomto měsíci se žádné akce nekonají

 • Listopad 2023

  V tomto měsíci se žádné akce nekonají

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se