Aktuality na úvodní stránce

 • Inspirace ze světa pohádek

  Zimní čas nabízí dlouhé večery a vždy tak lákal k vyprávění příběhů. Proto jsme si pro vás připravili putování za tajemstvím pohádek, kterým vás provede Johana Passerin, mimo jiné lektorka kurzu Pohádky a divadlo v mateřské škole.

  Detail článku

 • Mezinárodní Letní škola se blíží: rozhovor s Petrou Jäger a Nadjou Hillgruber

  V příštím roce se bude konat první mezinárodní Letní škola pro učitele lesních mateřských škol na území České republiky. Jedná se také o 15. Letní školu pro učitele lesních mateřských škol v ČR. Mezi zahraničními hosty se objeví i mezinárodně uznávané odbornice na předškolní vzdělávání v přírodě Petra Jäger a Nadja Hillgruber. Společně jsme si povídali nejen o důležitosti podpůrné sítě, ale také o očekávání a komunitě lesních školek.

  Detail článku

 • Zimní inspirace z přírodní pedagogiky

  Zima v lesní školce znamená hodně bláta, vlhka, šera. Kontrolujeme dobré oblečení a obutí. Vaříme čaj – aby měly děti i my na dolití termosek "teplo do bříška". Užíváme si pohybu a ohně. Ať už malého ze svíček nebo velkého – na zahřátí i vaření. Rozehříváme tělo i duši – bez pohybu není školky v jakémkoliv počasí, ale zimní období nutí mít v zásobě pár osvědčených triků.

  Detail článku

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se