Aktuality na úvodní stránce

 • ALMŠ plánuje podání žaloby proti vládním opatřením

  Asociace lesních MŠ je připravena podat žalobu na nová opatření ministerstva zdravotnictví. Důvodem je chaotické jednání s občany s vážnými dopady na nejmenší děti, které není odůvodnitelné epidemickou situací. V případě, že další opatření vlády neumožní všem dětem návrat do předškolních zařízení, je Asociace lesních MŠ připravena podat žalobu proti opatření ke krajskému soudu, aby stav napravila. „Pro nás i pro rodiče předškolních dětí je neakceptovatelné, aby vzdělávání malých dětí bylo vládou omezováno nahodilými opatřeními ode zdi ke zdi. Jakmile vláda a její poradci nejsou zajedno, jedna věc by měla být jasná – děti mají být prioritou, jejich ztracený čas jim nikdo neproplatí,” říká předsedkyně Asociace lesních MŠ Tereza Valkounová.

  Detail článku

 • Žádost o výjimku k rukám ministra zdravotnictví

  Asociace lesních MŠ odeslala ministrovi zdravotnictví žádost o výjimku z mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví Č. j.: MZDR 14600/2021-1/MIN/KAN odstavce 5, aby byla umožněna osobní přítomnost dětí z lesních mateřských škol, případně z malotřídních MŠ, v neměnných skupinách nejvýše v počtu 15 dětí.

  Detail článku

 • Apelujeme na vládu za předškolní vzdělávání

  PROTOŽE VŠECHNY DĚTI JSOU DŮLEŽITÉ! Na konci února byl uzavřen poslední fungující stupeň vzdělávání - mateřské školy. Česká republika je tak v rámci EU zemí s nejdéle zavřenými školami. Přitom vybrané podniky, obchody, průmysl a další zařízení jsou otevřené. Jak je možné, že vláda za rok nenašla řešení, jak dětem návrat do škol umožnit přednostně? Na předškolním věku je zcela jasně zřejmé, že není možné “dohnat” chybějící podnětné prostředí ani distančně ani později. Pro tříleté dítě je výpadek z kolektivu a podpůrného učebního plánu fatální zásah do života, který může zastavit či dokonce vrátit čerstvě budovanou podporu učení. MĚLI BYCHOM DĚLAT VŠE PRO TO, ABY NEZBYTNÁ OPATŘENÍ NEDOPADALA NA TY, KTEŘÍ ŠKODY NEPOČÍTAJÍ V PENĚZÍCH!

  Detail článku

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se