Aktuality na úvodní stránce

 • Výsledky jarního mapování 3: týmy lesních školek

  Asociace lesních MŠ se v únoru 2022 zeptala svých 150 členských organizací na 99 otázek pokrývajících široký svět fungování lesních školek. Předkládáme vám část třetí části vyhodnocení zaměřenou na týmy lesních školek, vedení i průvodce.

  Detail článku

 • Zakládáme lesní školku: video a exkurze

  Pusťte si kdykoliv v průběhu dvou měsíců video Zakládáme lesní školku. V ceně je i následná exkurze v lesní mateřské škole. V průběhu školního roku 2022/23 jsou na výběr tři termíny exkurze - dvakrát v Praze a jednou v Pozořicích u Brna. Nové video Zakládáme lesní školku vzniklo ze stálice v naší seminářové nabídce - od samotného vzniku Asociace lesních MŠ jsme sdíleli s novými zájemci know-how, které se sice s časem proměňuje, ale základy jsou již jasně dané. A právě základní stavební kameny naleznete v nahrávce,

  Detail článku

 • Katia Hueso: Příroda je trpělivá učitelka, dává dětem všechen čas, který potřebují

  Katia Hueso je spoluzakladatelkou Národní federace přírodního vzdělávání (EdNa) a ambasadorkou hnutí "Děti přírody po celém světě ruku v ruce". Jedním z jejich projektů je také Inclusive Nature (Inkluzivní příroda) zaměřený na rodiny s dětmi s postižením. Právě tématu inkluze a tomu, jak příroda prospívá zranitelným lidem, se věnovala také ve své přednášce na Letní škole pro pedagogy lesních školek. Působí příroda terapeuticky? A je opravdu pro všechny děti? To a mnohem více se dozvíte v rozhovoru s touto zastánkyní pobytu v přírodě ze Španělska.

  Detail článku

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se