Aktuality na úvodní stránce

 • Informace k seminářům

  ALMŠ a její pobočný spolek Škola lesem pro Vás v aktuálním školním roce připravily spoustu zajímavých seminářů na témata, o která jste si řekli či je nezbytně potřebujete k fungování vaší lesní školky. Epidemiologická situace se opět zhoršuje a tak se vynořují otázky, zda se semináře budou konat, v jaké formě a jaké jsou storno podmínky. V tomto článku vám přinášíme všechny základní informace.

  Detail článku

 • Připojujeme se proti diskriminaci

  ALMŠ se připojuje ke stanovisku České odborné společnosti pro inkluzivní vzdělávání (ČOSIV) k návrhům na změny vyhlášky o vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Navrhované změny omezují školským zákonem garantovaný nárok dětí na nezbytnou podporu při vzdělávání, nadto diskriminačním způsobem plošně vylučujícím z podpory celé skupiny žáků na základě druhu jejich znevýhodnění.

  Detail článku

 • Karel Rýdl: Potřeby předškolního dítěte ve světle nejnovějších poznatků neurovědy

  Prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc., (1952) je historik pedagogiky a školství na Univerzitě Pardubice, a dlouhodobý lektor dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. Mezi jeho oblíbená témata patří reformní a alternativní školy, pojetí kvality vzdělávání, efektivita přípravy učitelů, a neuropedagogika. Na toto téma promluvil nejen v rozhovoru, ale také na Letní škole 2020, kde jeho přednáška vzbudila velmi pozitivní ohlas. Profesor Rýdl bude hostem i Letní školy 2021.

  Detail článku

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se