Aktuality na úvodní stránce

 • Za kojotím učením do Berlína

  Tradiční lednová expedice do Berlína se uskutečnila i v letošním roce a opět stála za to. Tři dny návštěv z lesních školkách, které mají dlouholetou tradici a inspirativní přístupy ke vzdělávání, doprovázené didaktickými sezeními letos absolvovaly 3 skupiny účastníků.

  Detail článku

 • O standardech kvality v evropském měřítku

  V lednu 2019 proběhlo další školení v rámci projektu Erasmus+, tentokrát v České republice. Hlavním tématem školení byla kvalita, profesionalita a udržitelnost. Našim partnerům jsme představili Standardy kvality LMŠ/LK tak podrobně, jak jen to bylo možné. Pod vedením Johany Passerin navštívili litevští a slovenští kolegové devět certifikovaných lesních školek a jednu školu. Návštěvy doprovázely živé diskuze.

  Detail článku

 • Školkovné a daňové přiznání

  S novým rokem přišla i povinnost podat daňové přiznání a tak si dovolujeme připomenout, kdy je možné uplatit slevu na dani za školkovné a kdy naopak tato možnost není. Podmínky jsou stejné jako v posledních dvou letech. Současná legislativa neumožňuje provozovat jakékoliv zařízení předškolní péče kromě lesní mateřské školy (která musí být ve školském rejstříku) bez provozovny a tou lesní kluby běžně nedisponují.

  Detail článku

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se