Aktuality na úvodní stránce

 • Semináře a webináře 2022/23 - lahůdkové menu Školy lesem

  Uplynulé týdny jsme pečlivě vybírali lektory a témata, která zajímají příznivce vzdělávání předškolních dětí venku. Skládali jsme ingredience, pozorně je míchali a kořenili, až je menu Školy lesem téměř hotové! Lístek plný lahůdek v celé své kráse vám představíme na Letní škole, ale tento rok jsme to nevydrželi a necháme vás nahlédnout pod pokličku a ochutnat již teď!

  Detail článku

 • Výsledky jarního mapování: Kolik je v lesních školkách dětí a jaká je výše školkovného?

  Asociace lesních MŠ se v únoru 2022 zeptala svých 150 členských organizací na 99 otázek pokrývajících široký svět fungování lesních školek. První sada výsledků byla prezentována na dubnovém Sletu, členské schůzi ALMŠ. Nyní vám přinášíme přehled výsledků k základním údajům, které objektivně kreslí obrysy obrazu lesních školek v ČR.

  Detail článku

 • Konference Úspěch pro každého žáka: Přestaňme se vymlouvat…

  Minulý týden se uskutečnil 10. ročník konference Úspěch pro každého žáka, tentokrát s podtitulem Přestaňme se vymlouvat... Konference si kladla za cíl zmapovat budoucnost v měnícím se světě a více než kdy jindy, kromě aktuálního tématu uprchlické krize, ekonomické a společenské změny, reflektovala dopady klimatické změny, které se promítly také do pozornosti řečníků. Ti apelovali na to, že musíme všichni systematicky ve svých školách i se zaměstnanci řešit dopady a prevenci klimatické krize, protože tato jedna jediná je jaksi absolutní. Velkou otázkou také bylo, zda dává dnešní model vzdělávání smysl studentům a žákům, a zda odpovídá tomu, co budou ve svém životě potřebovat.

  Detail článku

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se