Aktuality na úvodní stránce

 • Konference Úspěch pro každého žáka: Přestaňme se vymlouvat…

  Minulý týden se uskutečnil 10. ročník konference Úspěch pro každého žáka, tentokrát s podtitulem Přestaňme se vymlouvat... Konference si kladla za cíl zmapovat budoucnost v měnícím se světě a více než kdy jindy, kromě aktuálního tématu uprchlické krize, ekonomické a společenské změny, reflektovala dopady klimatické změny, které se promítly také do pozornosti řečníků. Ti apelovali na to, že musíme všichni systematicky ve svých školách i se zaměstnanci řešit dopady a prevenci klimatické krize, protože tato jedna jediná je jaksi absolutní. Velkou otázkou také bylo, zda dává dnešní model vzdělávání smysl studentům a žákům, a zda odpovídá tomu, co budou ve svém životě potřebovat.

  Detail článku

 • V lese jako v pohádce: Asociace lesních mateřských škol slaví mezinárodní den

  Dne 3. května začala kampaň Asociace lesních mateřských škol V lese jako v pohádce, která startuje na Mezinárodní den lesních školek. Pro letošní oslavy je vybrána oblast přírodní pedagogiky věnující se přínosu umění pro vývoj předškolních dětí. Cílem je také ukázat, že les není jen divočina – natura, ale i tvoření – kultura.

  Detail článku

 • Asociace lesních mateřských škol: Co řeší světová komunita environmentální výchovy?

  Proběhl několikrát odkládaný světový kongres environmentální výchovy (WEEC), kterého se zúčastnily i delegátky Asociace lesních MŠ. Důraz na osobní setkání stál za to – ať už v mezičase přednášek, či v doprovodném programu, ve kterém ALMŠ nabídla exkurze do lesních školek. Přinášíme vám to, co nás nejvíce zaujalo z pohledu teorie i praxe lesních školek.

  Detail článku

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se