Aktuality na úvodní stránce

 • Topíte dřevem? A víte jak ho vybrat?

  Ať topíte dřevem v kamnech nebo si jen občas přitopíte několika polínky v krbu, nevyhnete se čas od času nákupu palivového dřeva. Na rozdíl od minulosti je dnes nabídka výrobců či distributorů palivového, případně štípaného dřeva skutečně pestrá. Jak však správně tyto nabídky porovnat? Překvapivě to není úplně jednoduché a skoro nikde nenajdete informace o tom, kolik dřeva vlastně nakupujete. S naším partnerem PEFC Česká republika jsme pro vás dali dohromady základní informace.

  Detail článku

 • Otevřený dopis ředitelek kamenných MŠ

  Přinášíme vám otevřený dopis ředitelek mateřských škol adresovaný předsedovi vlády. Upozorňují v něm na podfinancovanost předškolního vzdělávání a přetíženost pedagogického personálu a žádají stejné podmínky pro vzdělávání dvouletých dětí, jako jsou nastavené v mikrojeslích a dětských skupinách. ALMŠ dlouhodobě podporuje snížení počtu dětí ve třídách i přiblížení odměn učitelek ve školkách průměrné mzdě v ČR. K otevřenému dopisu se můžete připojit svůj podpis.

  Detail článku

 • Za výchovu blízko k přírodě: Úspěšné setkání projektu V4 v Maďarsku

  Ve dnech 19. – 20. září 2019 proběhlo úspěšné dvoudenní setkání projektu zaměřeného na popularizaci výchovy blízko k přírodě, podpořeného Mezinárodním visegrádským fondem. V jeho rámci se v každém čtvrtletí setkávají zástupci zemí Visegrádské čtyřky (kromě Maďarska také Česká republika, Slovensko a Polsko) a jejich organizace zabývající se vzděláváním a výchovou v lesních školkách, aby prostřednictvím odborných školení a uspořádáním kulatého stolu napomáhali prosazení legislativních a odborných kritérií předškolní výchovy v přírodě.

  Detail článku

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se