Aktuality na úvodní stránce

 • Exkurze do berlínských lesních školek již po osmé

  Lednová návštěva berlínských lesních školek se již tradičně se nesla ve znamení aktuálního tématu, které se fungováním školek prolíná. Tentokrát jsme se ptali, jak školky odolávají nečekaným krizím, ať už v podobě covidu nebo války. V čem je příroda léčivá a jsou lesní školky v něčem odolnější či pružnější než jiné vzdělávací instituce? Jak se v dané školce s každodenními, ale i nečekanými výzvami potýkají?

  Detail článku

 • Léčba lesem. Jak se pohybovat s dětmi v přírodě, aby to bylo jako medicína

  Že pobyt v lese může na dospělé i děti působit blahodárně, asi není velké překvapení. Nejde však o to, abychom ušli desítky kilometrů, naopak někdy za celý den stačí pouze pár set metrů. Jak se v lese pohybovat, aby to na nás mělo co největší ozdravný efekt, prozrazuje německý lektor lesní terapie Rudolf Hettich ve dvojrozhovoru s předsedkyní Asociace lesních mateřských škol Terezou Valkounovou.

  Detail článku

 • V čem je Asociace lesních MŠ užitečná právě Vám?

  Asociace lesních MŠ pečuje o dobré podmínky předškolního vzdělávání v přírodě a pomáhá na cestě ke kvalitě a udržitelnosti lesních klubů a lesních mateřských škol v České republice. A také je propojena se zahraničím. Co to vlastně znamená v praxi? Čím napomáhá lesním školkám? Jak přesně zkvalitňuje jejich úroveň i vzdělávání? Co nabízí průvodcům, rodičům, s kým komunikuje? A co nabízí vám?

  Detail článku

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se