Aktuality na úvodní stránce

 • Když matkou je příroda, čím je otec?

  Lesní mateřské školy vynikají - mimo jiné - také vysokým počtem mužů průvodců (pedagogů, lektorů). Na jednom z říjnových kurzů pořádaném pobočným spolkem Škola lesem se zrodil nápad přítomných mužů vzájemně se podpořit a posdílet zkušenosti, jaká je role muže v předškolním vzdělávání a co vše s tím souvisí. Myšlenka dostala v průběhu pár týdnů konkrétní obrysy - první online setkání a jarní společná víkendová výprava. V článku najdete více informací včetně termínu a kontaktů.

  Detail článku

 • ALMŠ žádá ministra zdravotnictví o zrušení roušek v předškolních zařízeních

  Asociace lesních MŠ reaguje na aktuálně vydané protikoronavirové opatření, kde ani po předchozí urgenci není uvedena výjimka pro předškolní zařízení, kterou na tiskové konferenci avizoval ministr zdravotnictví. Výjimka by měla platit pro všechny pedagogy, včetně neočkovaných, kteří vzdělávají předškolní děti. Důvodem je ohrožení vývoje komunikace u celé generace dětí již nyní zasažené předchozími uzavírkami škol.

  Detail článku

 • Přípravy na rok 2022

  Ve světle všudypřítomné nejistoty se může zdát naivní cokoli plánovat. Ale jakožto nezisková organizace zodpovídající se 150 dalším členským organizacím nelze strčit hlavu do písku a čekat, co bude. Na posledním letošním Sletu jsme se zeptali přítomných členů, co by si přáli či očekávali od ALMŠ - tedy čemu máme dát prioritu. Ti, kdo vážili cestu Ústí nad Labem se tak stali živou součástí strategického plánování ALMŠ pro rok 2022. Dalším zdrojem podnětů nám bylo nahlížení do mapování potřeb, které jsme uspořádali na jaře. Vše pak celý víkend hnětly, tvarovaly a upekly členky poradního orgánu ALMŠ společně s Radou a výkonným týmem pod vedením supervizora Petra Sedláčka.

  Detail článku

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se