Aktuality na úvodní stránce

 • Nové kolo podpůrných skupin pro členy ALMŠ

  Od října do prosince se opět uskuteční podpůrné skupiny pro členské školky. Cílem je sdílet, co v jednotlivých krajích funguje a nebo naopak drhne. Účastníci tak získají přehled, na koho se konkrétně (ne)obracet s typickými otázkami nebo žádostmi, a posílí se regionální vazby. Cílem je vyrovnat rozdíly mezi kraji a poradit tam, kde je třeba. Podpůrné skupiny realizujeme díky podpoře z programu Active Citizens Fund.

  Detail článku

 • Rozhovor s Petrou Jäger, zakladatelkou první německé lesní školky

  Přinášíme vám rozhovor Terezy Valkounové, spoluzakladatelky Asociace lesních MŠ s Petrou Jäger, zakladatelkou první oficiálně uznané lesní mateřské školy v Německu. Petra má téměř 30 let praxe a stále živé nadšení a ideály, které šíří i přes hranice. Za poslední rok jsme se s ní měli osobně setkat již několikrát, epidemie koronaviru však umožnila jen online setkání v rámci projektu podpořeného hlavním městem Praha. Její přítomnost na Letní škole tak byla s napětím očekávána a pro všechny zúčastněné byla velmi inspirativním impulzem.

  Detail článku

 • Ohlédnutí za 12. Letní školou

  12. Letní školu jsme připravovali s nadějí, že se bude moci uskutečnit s osobní přítomností všech 110 účastníků a týmu v krásném prostředí Ekocentra Loutí. A podařilo se! V posledním červencovém týdnu se do Loutí sjeli učitelé a učitelky z lesních školek ze všech koutů České republiky. Jedna účastnice připutovala dokonce až z Rumunska, kde jsou lesní školky teprve snem.

  Detail článku

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se