S dětmi venku - podzim

12.11.2020 10:00 - 12.11.2020 18:00

Zážitkový seminář pro začínající průvodce zaměřený na rytmus dne, typy a příklady her, potřebné vybavení do aktuálního počasí a pedagogická východiska. Základy vzdělávání pro udržitelný rozvoj a přírodní pedagogiky v praktickém kontextu. V každé sezóně zažijeme společně den podobný dni dítěte v lesní školce.

  • Podzim: Celý den si budeme hrát, aby nám nebyla zima, zpívat, abychom se neztratili, naslouchat, abychom se slyšeli a inspirovali. V závěru semináře si přiblížíme pedagogická východiska vzdělávání pro udržitelný rozvoj.
  • Zima: Sbalíme batoh a vyrazíme - co s sebou do zimy? Budeme se hodně hýbat, zkusíme stopovat, rozděláme oheň a v teple budeme sdílet zkušenosti pro život s dětmi v zimním lese. V teple zázemí budeme skládat střípky prožité přírodní pedagogiky v kontextu Rámcového vzdělávacího programu.
  • Jaro: Jeden den venku - takový, jaký je. Za barvami a zvuky jarní přírody - tvořit, stavět malé světy a zpívat. Na závěr budeme nahlížet do triků vyhodnocování vzdělávacích aktivit tak, aby nás už nikdy nezaskočila otázka “Co se děti v lese naučí.” 

O lektorce:
PhDr. Tereza Valkounová, PhD. vystudovala učitelství biologie a občanské výchovy. V rámci doktorského studia primární pedagogiky se dostala na téměř dvouletou stáž do Německa, kde rozšířila svůj obzor o koncept udržitelného rozvoje, v praktickém podání o lesní mateřské školy. V roce 2010 spoluzaložila Asociaci lesních mateřských škol (ALMŠ) a od té doby ji vede. Věnuje se zejména advokační činnosti, marketingu, firemnímu fundraisingu, lektorování vybraných seminářů a zastupuje ALMŠ navenek.

Ve školním roce 2020/2021 se uskuteční tři semináře S dětmi venku inspirované ročním obdobím:

  • S dětmi venku - podzim: čtvrtek 12. 11. 2020, 10:00 - 18:00, Světice, lektoruje Tereza Valkounová
  • S dětmi venku - zima: čtvrtek 14. 1. 2021, 10:00 - 18:00, Světice, lektoruje Tereza Valkounová
  • S dětmi venku - jaro: čtvrtek 15. 4. 2021, 10:00 - 18:00, Pozořice u Brna, lektoruje Klára Krchňavá

Při přihlašování mají přednost školky, které si objednají všechny tři semináře. 

Pro koho: začínající průvodci a pedagogové, kteří jsou s dětmi venku za každého počasí

Místo konání: Komunitní dům, Lesní 47, Světice (Praha - východ)
30 min. vlakem z Hlavního nádraží (2 - 4x za hodinu), komunitní dům je ve Světicích vzdálen od nádraží 10 minut chůze, mapa

Cena za jednotlivé semináře: 1 390 Kč pro členy a příjemce Informačního servisu / 1 750 Kč pro ostatní
Cena za všechny tři semináře: bude upřesněno. 

Přihlásit se můžete ZDE.

V případě otázek kontaktujte, prosím, Martinu Dvořákovou.

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se