Přírodní pedagogika pro začínající - PODZIM

15.9.2021 10:00 - 15.9.2021 18:00

Zážitkový seminář pro začínající průvodce zaměřený na rytmus dne, typy a příklady her, potřebné vybavení do aktuálního počasí a pedagogická východiska. Základy vzdělávání pro udržitelný rozvoj a přírodní pedagogiky v praktickém kontextu. V každé sezóně zažijeme společně den podobný dni dítěte v lesní školce.

Podzim: Celý den si budeme hrát, aby nám nebyla zima, zpívat, abychom se neztratili, naslouchat, abychom se slyšeli a inspirovali. V závěru semináře si přiblížíme pedagogická východiska vzdělávání pro udržitelný rozvoj, abychom měli další argumenty pro okolí k vysvětlení co a proč je v lesní školce jinak.  


O lektorkách:

PhDr. Tereza Valkounová, PhD. vystudovala učitelství biologie a občanské výchovy. V rámci doktorského studia primární pedagogiky se dostala na téměř dvouletou stáž do Německa, kde rozšířila svůj obzor o koncept udržitelného rozvoje, v praktickém podání o lesní mateřské školy. V roce 2010 spoluzaložila Asociaci lesních mateřských škol (ALMŠ) a od té doby ji vede. Věnuje se zejména advokační činnosti, marketingu, firemnímu fundraisingu, lektorování vybraných seminářů a zastupuje ALMŠ navenek.

Gabriela Clareboets pracuje jako průvodkyně v lesní školce Mokrovraty od roku 2010. Coby čtyřnásobná matka, dvojnásobná babička a bývalá skautka tam může zúročit své zkušenosti v práci s dětmi. Žila 12 let ve Švýcarsku, kde ji inspiroval přístup k dítěti jako svobodné individualitě. Také se tam seznámila s ideou lesních školek. Ráda zpívá, hraje na několik hudebních nástrojů. Ve školce zajišťuje hudební doprovody v běžném provozu i na slavnostech. Mimo jiné pracuje jako lektorka, překladatelka a tlumočnice německého jazyka. Zajímá se o regionální historii a archeologii a využití pravěkých technik v práci s přírodními materiály.  Ve volném čase se věnuje turistice, józe, sběru a zpracování léčivých bylin a rostlin a práci na vlastní přírodní zahradě. Vzdělává se na seminářích waldorfské pedagogiky, seminářích pořádaných ALMŠ a dalších přednáškách a vycházkách pořádaných např. Českou ornitologickou společností.

Ve školním roce 2021/2022 se uskuteční tři semináře Přírodní pedagogiky pro začínající inspirované ročním obdobím. Podrobnosti najdete ZDE


Pro koho: pro všechny, kdo chtějí vzdělávat malé děti venku. 

Datum: středa 15. 9. 2021, 10:00 - 18:00

Místo konání podzimního semináře: Lesní školka Dítě v lese, Mokrovraty

Cena: 1 590 Kč pro členy a příjemce Informačního servisu / 1.990 Kč pro ostatní

 

Přihlásit se můžete ZDE.

V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap.

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se