Novinky

 • Dětské hry dnes dnes ovlivňují velké firmy. Rodiče by se měli vzepřít, říká Rudolf Hettich

  „Když se nějaké síly dostanou příliš do převahy, objeví se protisíly. Nemějme tedy starost a tím méně strach. Jděme svou cestou,“ říká Rudolf Hettich, který přijíždí do Česka vzdělávat učitele z lesních školek. „Účastníkům jeho seminářů se pod jeho vlivem často úplně změní pohled na přírodu,“ říká Luboš Vedral z týmu Asociace lesních mateřských škol, který s propagátorem přírodní pedagogiky Hettichem udělal rozhovor pro web Rodiče vítáni. Průvodci z lesních školek už zažili s Rudolfem Hettichem nejednu přírodovědnou expedici a v průběhu roku je stále možné se hlásit na další.

  Detail článku

 • Lesní prahra a Rudolf Hettich

  Rudolf Hettich je propagátorem přírodní pedagogiky, jejím znalcem a zkušeným lektorem, který už třetí rok přijíždí do Česka na pozvání ALMŠ vzdělávat pedagogy z lesních školek. Během dvou přírodovědných expedic podpořených MŠMT jsme zažili, jak dokáže změnit náš pohled na přírodu. Nenávratně. Několik desítek let se Rudolf Hettich zabývá pojmem „prahra“. Ta se podle něj dá hrát jen v přírodě, ale není důležitá pro návrat do jejího lůna, není o poezii, ani pro romantiky. “Prahra je pro děti nejdůležitějším elementárním přístupem k přírodě v celém svém životě a základem pro výstavbu vědomého bytí v přírodě,“ říká Hettich.

  Detail článku

 • Jak na expedici do přírody s dětmi

  V roce 2018 jsme uspořádali čtyři semináře na téma vedení přírodovědných expedic s dětmi. Přinášíme Vám podrobnosti ze dvou z nich, které se uskutečnily v Pozořicích nedaleko Brna díky podpoře Jihomoravského kraje. Zaměřili jsme se v nich na byliny a stopy a pobytová znamení místních živočichů. Více se dozvíte v článku.

  Detail článku

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se