Dubnová exkurze do lesní školky s výkladem

24.4.2024 14:00 - 24.4.2024 18:00

Osobní zážitek nic nenahradí.

Zhlédli jste video "Jak založit lesní školku"? Máte už načteno nebo naposloucháno spoustu inspirace a potřebujete to vidět na vlastní oči? Nebo inspiraci naopak hledáte? Kouzlo se velmi často skrývá v detailu. A zároveň ne vše, co se vám líbí, lze použít u vás ve školce. S tím se pojí otázka “Proč to děláte zrovna tak a ne jinak.” Tu můžete položit jak lektorce, tak sami sobě, když uvidíte jiné řešení. Zveme vás ke zkušeným, kteří mají mnohaletou praktickou zkušenost s celoročním pobytem venku s předškolními dětmi.

„Osobnímu setkání se video (ač bylo velmi přínosné) nemůže vyrovnat. Bylo super sejít se s ostatními, kteří mají podobné záměry, vyměnit si s nimi kontakty. Také pomohou otázky ostatních, které by me třeba hned nenapadly."

„Naprosto fantastické"

O lektorce:
Mgr. Klára Krchňavá vystudovala obor Speciální pedagogika na UK v Praze, a obor Etika na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Vzdělání si doplňuje dalšími kurzy. V životě ji nejvíce ovlivnil a nasměroval kurz Respektovat a být respektován s manželi Kopřivovými. V roce 2010 založila DLK Stromík, o dva roky později DLK Mariánka, oba kluby jsou nyní lesní mateřskou školou. Ve školkách pracuje jako ředitelka a pedagožka. Konzultuje zejména v oblasti zakládání lesních klubů, vede kurzy tvoření s přírodními materiály s arteterapeutickými prvky.

Pro koho: zakladatele nových lesních školek, pro začínající průvodce, pro obce
Zakladatelům nových lesních školek a všem, kteří o tom třeba jen přemýšlí, vřele doporučujeme zhlédnout video "Jak založit lesní školku". Video poskytne důležitý teoretický základ v procesu zakládání lesní školky (ať už lesního klubu nebo lesní mateřské školy).

Termín konání: středa 24. 4. 2024 14:00 - 18:00 

Místo konání:  LMŠ Mariánka, ulice Samoty, Brno-Líšeň (mapa)

Cena: 1 590 Kč pro nečleny ALMŠ, členová tarifu 3 a 2 mají slevu 20%, členové tarifu 1 mají slevu 10%.

Přihlásit se můžete zde.  

Storno podmínky Školy lesem najdete zde.

V případě otázek kontaktujte Michaelu Hořejší (michaela.horejsi@lesnims.cz).

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se