Zakládáme lesní školku: video a exkurze

<  Zpět na výpis

Pusťte si kdykoliv v průběhu dvou měsíců video Zakládáme lesní školku. V ceně je i následná exkurze v lesní mateřské škole. V průběhu školního roku 2022/23 jsou na výběr tři termíny exkurze - dvakrát v Praze a jednou v Pozořicích u Brna. 

Nové video Zakládáme lesní školku vzniklo ze stálice v naší seminářové nabídce - od samotného vzniku Asociace lesních MŠ jsme sdíleli s novými zájemci know-how, které se sice časem proměňuje, ale základy jsou již jasně dané. A právě základní stavební kameny naleznete v nahrávce, která nahradí živá i online setkání s výkladem, jak založit lesní školku, které jsme tradičně realizovali vždy na podzim a na jaře. Nelze však zcela vynechat osobní zkušenost s tím, jak lesní školka skutečně vypadá, proto je součástí nabídky i předem naplánovaná exkurze učená právě těm, kdo získali základní informace z nahrávky. 

Pokud se kdokoliv z vás chystá založit LMŠ doporučuji tento seminář.
Pokud někdo nad tímto záměrem jen přemýšlí a není si jistý,
tak ho doporučuji ještě o něco víc.
Člověk si ujasní, co chce, co je pro něj reálné,
získá užitečné kontakty.

Tereza Valkounová, předsedkyně Asociace lesních MŠ, a Magda Kvítková, odbornice na legislativu a provozní otázky lesních školek, vás ve videu zvou společně se vydat po stopách úspěšných zakladatelů lesních školek (tedy lesních klubů a lesních mateřských škol). Představí vám hlavní principy fungování lesní školky - legislativní, provozní i pedagogické. Najdete odpovědi na otázky:

 • Čím je dobré začít? 
 • Kolik lidí v týmu je potřeba? 
 • Kolik to stojí? 
 • Jak zapojit rodiče? 
 • Na jaká úskalí je dobré dát si pozor? 
 • Kde hledat pedagogickou inspiraci?

Obecné informace obsažené ve videu je nezbytné doplnit o konkrétní příklady - k tomu je určená exkurze, kde bude prostor zejména na vaše otázky. Připravili jsme pro vás tři termíny exkurze v dobře zavedených lesních školkách:

 • ve čtvrtek 15. 9. 2022 v čase 14:00 - 18:00 v LMŠ Hvězdy v lese na Praze 6, kde vás školkou provedou a na vaše otázky odpoví Tereza Valkounová a Johana Passerin,
 • úterý 7. 2. 2023 v čase 14:00 - 18:00 v LMŠ Stromík v Pozořicích u Brna, vaší průvodkyní bude Klára Krchňavá,
 • pátek 19. 5. 2023 v čase 14:00 - 18:00 v LMŠ Jaata na Praze 8, kde vás se školkou seznámí a na vaše dotazy zodpoví Tereza Vavrečková.

 

Jak to celé funguje? 

 1. kalendáři akcí na těchto webových stránkách si vyberete termín exkurze, který se vám hodí.  
 2. Přihlásíte se na vybraný termín prostřednictvím google formuláře, kde uvedete konkrétní dva měsíce, v jejichž průběhu chcete mít video k dispozici ke zhlédnutí (termín musí začínat před exkurzí, účastnit se exkurze bez informací z nahrávky není vhodné, zároveň doporučujeme nechat si rezervu několika týdnů po exkurzi, abyste se po jejím konáním mohli k některým tématům vrátit). 
 3. Poté, co bude platba připsána na náš účet, zašleme Vám přihlašovací údaje k videu, ke kterému budete mít přístup po vybrané dva měsíce. Počet zhlédnutí není omezen, video není možné stáhnout.
 4. Všechny otázky, které vám z videa vyplynou, budete moci s lektorkami probrat při exkurzi. 
 5. Přístup k videu a účast na exkurzi lze stornovat dle storno podmínek Školy lesem nejpozději den před vybraným termínem zpřístupnění videa. 

Cena webináře včetně exkurze: 1 990 Kč. 


V případě otázek se neváhejte obrátit na Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se