V lese jako doma – dobrá praxe na jednom místě

Zveřejněno: 1. 5. 2021

<  Zpět na výpis

Asociace lesních MŠ spustila nové webové stránky V lese jako doma, kde nabízí základní informace k dobré praxi v lesních školkách, inovativnímu způsobu předškolního vzdělávání. Web je určen pro širokou veřejnost včetně úředníků a politiků, kteří mají na jejich fungování vliv. Dozvíte se z nich podrobnosti o zázemí, hygienických podmínkách a požadavcích na stravování. Samozřejmě nechybí ani sekce zaměřená na novinky v oboru.

Webové stránky V lese jako doma vznikly v rámci projektu Advokační podpora předškolního vzdělávání v přírodě podpořeného z programu Active Citizens Fund. Mezi cíle projektu patří:

  • jednotný výklad stravovací legislativy pro lesní mateřské školy i lesní kluby,
  • vyladit nesoulad mezi školskou a stavební legislativou ohledně zázemí lesních školek a docílit jednotného transparentního výkladu zajišťující rovné možnosti vzniku a provozu lesních školek napříč kraji,
  • a sledování korektnosti politických činitelů, úřadů a státních organizací s ohledem na zakládání a provoz lesních školek, i nových zákonů, které se jejich provozu dotýkají.

Nové webové stránky budou doplňkem ke stávajícím webových stránkám www.lesnims.cz, na kterých stále najdete nejvíce informací včetně rozsáhlé uzavřené sekce pro členské organizace.

 

 

Naše advokační aktivity jsou v rámci projektu "Advokační podpora předškolního vzdělávání v přírodě" podpořeny z programu ACTIVE CITIZENS FUND, který je realizován v rámci Fondů EHP a Norska 2014 – 2021 a který v ČR spravuje Konsorcium, které tvoří Nadace OSFVýbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a Skautský institut

 

 

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se