Projekt ESF přinesl spoustu užitku

Zveřejněno: 30. 9. 2018

<  Zpět na výpis

Byly to opravdu plodné dva roky a jsme za ně moc vděční, věříme, že i vy! Shrňme si to do detailů.

Nový Infobalíček najdete v členské sekci, jeho zásadní výhodou je, že je editovatelný a tak jej můžeme udržovat stále aktuální. Kromě online verze jsme vyrobili také nové CD, o které můžete zažádat na kterékoliv akci Asociace LMŠ. Najdete v něm téměř vše potřebné k založení a provozu lesních klubů a lesních mateřských škol, vzory dokumentů, návody i výklady legislativy. S dotazy a připomínkami k Infobalíčku se můžete obracet na Magdu Kvítkovou.

Skupina pro kvalitu pod vedení nejdříve Ivany Cvikové a následně Johany Passerin aktualizovala Standardy kvality lesních MŠ a klubů. Důležitý dokument pro řízení a hodnocení kvality. K němu vytvořila také online Průvodce Standardy kvality, který samotným školkám i rodičům pomůže porozumět vzdělávacím a organizačním procesům v lesních školkách. Věříme, že díky němu se rozšíří řady certifikovaných školek, školek, které mají naplněnou kapacitu, vědomě nastavený kvalitní vzdělávací proces, stabilní a spokojený tým a udržitelný rozpočet.

Pro orientaci v odpovědné správě osobních údajů a evropském nařízení o ochraně osobních údajů vznikl Kodex chování LMŠ/LK a nezbytné vzorové dokumenty. Vyznat se v souvisejících povinnostech tak bude hračka. Máte-li jakékoliv dotazy ke správně osobních údajů neváhejte se obrátit na Pavlu Štindlovou.

V rámci projektu se uskutečnily dva ročníky tří vzdělávacích cyklů - Přírodní pedagogiky s Rudolfem Hettichem, pedagogicko-psychologického minima pro pedagogy lesních školek a v neposlední řadě kurzu pro koordinátory. S posledních dvou jmenovaných vznikla skripta, která budou jistě velkým přínosem i pro ty, kteří se kurzů neúčastnili. Na základě potřeb definovaných až v průběhu projektu byly realizovány další semináře Tvorba školního vzdělávacího programu, Pracovněprávní minimum a jeho vztah k udržitelnému rozpočtu, Volná hra a Zážitkový zdravotnický kurz. Nesmíme opomenout ani podporu členských schůzí, Letních škol a mezinárodního setkání evropských lídrů o oblasti venkovního vzdělávání, které nastartovalo přeshraniční spolupráci ALMŠ s podobnými organizacemi v zahraničí.

I nadále budete moci využívat také další výsledek projektu, Průvodce studijními možnostmi pro pedagogické pracovníky v lesních MŠ.

Aby byl přehled podpory Evropského sociálního fondu kompletní je nutné zmínit ještě podporu péče o členy, podporu legislativních činností a grantového servisu.

Kapacity kurzů byly naplněny a další služby plně využívány, z toho usuzujeme, že celé členské základně přinesly mnoho prospěchu a díky tomu, že jsme všechny aktivity řídili s cílem maximální udržitelnosti, mnoho užitku přinesou i v budoucnu.

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se