Pomalu, ale jistě. Letní škola 2018 se blíží.

Zveřejněno: 11. 5. 2018

<  Zpět na výpis

Devátý ročník Letní školy 2018 nese podtitul POMALU, ALE JISTĚ.

Pomalu, ale jistě se blížíme k desátému výročí založení prvních lesních školek v České republice.

Pomalu, ale jistě se lesní školky stávají součástí vzdělávacího systému a uznávanou alternativou.

Pomalu se stáváme profesionály ve svém oboru, ale jistě neztrácíme kontakt se svými kořeny, rovnováhu mezi profesionalitou a autenticitou, hravostí a vážností.

Vidíme, že je lepší jít pomalu a neztratit pod nohama pevnou zem.

 

Letní škola se letos poprvé koná v Ekocentru Loutí. Nově zrekonstruovaný statek poskytne dostatečnou kapacitu, takže konečně nebudeme muset nikoho odmítnout - každé členské školce budeme moci slíbit minimálně jedno místo. V Ekocentru vznikne stanové městečko, bude zajištěno veganské a vegetariánské stravování. Loutí je cca 40 minut autem či autobusem od Prahy. Uvědomujeme si horší dopravní dostupnost, ale to je jediná nevýhoda změny místa konání. Od přesunu Letní školy na venkov si slibujeme klid, více společně prožitého času a sdílení, více odpočinkových chvil. Ekocentrum se nachází uprostřed volné přírody, kousek od slapské přehrady (mapa) a autobus sem jede občas také.

Letní škola 2018 bude hostit významné zahraniční lektory. Juliet Robertson ze Skotska představí své “Špinavé učení” a “Špinavou matematiku.”  Předloží pádné důkazy, že i venku (nebo spíš hlavně venku!) lze úspěšně rozvíjet matematickou a čtenářskou gramotnost a děti vzdělávat. Po dvou letech se na scénu Letní školy vrací Godi Keller, který bude vyprávět o vývojových potřebách dětí. Těšit se můžeme i na křest českého vydání jeho knihy Srdce(m) školy, které připravuje nakladatelství Malvern.

Po boku těchto významných osobností stanou čeští i zahraniční lektoři, převážně sami průvodci z lesních školek. Sdílení zkušeností bylo vždy cílem Letní školy.

 

Letní škola se v roce 2018 koná v rámci projektu Rozvíjení kapacit LMŠ v ČR, který je podpořen Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR. Cílovou skupinou projektu jsou členské organizace ALMŠ, Letní školy se tedy mohou zúčastnit pouze základní, certifikovaní nebo čestní členové ALMŠ.

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se