Nové kolo podpůrných skupin pro členy ALMŠ

Zveřejněno: 8. 9. 2021

<  Zpět na výpis

Od října do prosince se opět uskuteční podpůrné skupiny pro členské školky. Cílem je sdílet, co v jednotlivých krajích funguje a nebo naopak drhne. Účastníci tak získají přehled, na koho se konkrétně (ne)obracet s typickými otázkami nebo žádostmi, a posílí se regionální vazby.

Dalším záměrem je společně identifikovat témata, která je třeba řešit buďto pomocí příkladů dobré praxe nebo dlouhodobější prací Asociace lesních MŠ tak, aby lesní MŠ a kluby v celé ČR měly rovné podmínky pro fungování. Postupujeme od největších problémů k minoritnějším. Dle potřeby pak revidujeme Infobalíček i často kladené otázky (FAQ). Cílem je vyrovnat rozdíly a poradit tam, kde je třeba.   

Na základě preferencí vyjádřených na Sletu a zkušeností z předchozích podpůrných skupin regiony s malým počtem školek spojujeme, ty početnější naopak dělíme na lesní kluby a LMŠ tak, aby pro Vás účast měla co největší přínos. Chystáme také jednu tématickou skupinu pro všechny, tématem bude advokační jednání, které Vám pomůže při vyjednávání s úřady a krajskými a místními institucemi, školení povede Tereza Valkounová. 

Každé skupiny se účastní regionální členka Skupiny pro kvalitu a také Magda Kvítková, legislativní expertka ALMŠ. Podpůrné skupiny se uskuteční online prostřednictvím aplikace Zoom. Termíny a časy zveřejníme v členské sekci a v kalendáři akcí přibližně v polovině září.  

Máte-li k organizaci podpůrných skupin jakékoliv dotazy či podněty, obraťte se na Martinu Dvořákovou

 

Naše advokační aktivity jsou v rámci projektu "Advokační podpora předškolního vzdělávání v přírodě" podpořeny z programu ACTIVE CITIZENS FUND, který je realizován v rámci Fondů EHP a Norska 2014 – 2021 a který v ČR spravuje Konsorcium, které tvoří Nadace OSFVýbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a Skautský institut

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se