Zakládáme lesní školku

4.9.2021 9:00 - 4.9.2021 17:00

Vydejte se s námi po stopách úspěšných zakladatelů lesních školek a najděte odpovědi na své otázky - co Vás čeká a obvykle nemine na cestě zakládání Vašeho vysněného místa pro děti. Oblíbený seminář pro ty, kteří se chystají založit lesní mateřskou školu nebo klub a ty, kteří ji/ho založili a hledají oporu ve svých začátcích.

Přemýšlíte o založení lesního klubu? Stojíte na prahu nové cesty a jste neseni nadšením, nebo již poznáváte, kolik praktických otázek je potřeba vyřešit? Pak je tento seminář přesně pro Vás. Nechte se inspirovat, seznamte se s praktickými zkušenostmi i současnou legislativou.

Vydejte se s námi po stopách úspěšných zakladatelů a najděte odpovědi na otázky: Kolik lidí v týmu je potřeba? Kolik to stojí energie, fyzické práce, peněz? Jak oslovit rodiče a co je zajímá? Jak dlouho trvá cesta od záměru k prvnímu dni s dětmi v lese? Jak shánět nové kolegy? Na jaká úskalí si je dobré dát pozor? Jak na tvorbu školní vzdělávací koncepce? Co jsou to Standardy kvality a k čemu jsou dobré?

Byla jsem maximálně spokojena. Jen našetřit, ať se k vám mohu přihlásit jako člen.

Zveme vás na praktický seminář, jehož prvořadým cílem je strhnout závoje iluzí, podívat se skutečné cestě za lesní mateřskou školou a klubem zpříma do očí a poskytnout podporu těm, kteří již procházejí prvním zakladatelským rokem. Lektorky představí hlavní principy fungování lesní školky (legislativní, provozní, pedagogické). Další část bude probíhat formou panelové diskuze, jejím těžištěm budou dotazy z řad účastníků semináře.

Bolo to perfektne pripravené, aj interaktívne a dokonale zvládnuté Terezou Valkounovou aj Klárou Krchňavou. Ďakujem

S prostředím lesních klubů a mateřských škol Vás seznámí spoluzakladatelka Asociace lesních MŠ, členka Rady ALMŠ a Skupiny pro kvalitu a zakladatelka LMŠ Hvězdy v lese Johana Passerin a členka týmu ALMŠ, odbornice na legislativu, dokumentaci a hygienu, Magda Kvítková.

 

O lektorkách:

Johana Passerin působí jako průvodkyně v lesních MŠ již od roku 2010, od roku 2014 pak v LMŠ Hvězdy v lese, který založila a vede. Cenné zkušenosti získává na studijních stážích v zahraničí. Dosud navštívila školky např. v Německu, Dánsku, Izraeli, Švédsku, Skotsku a na Islandu. V ALMŠ má na starosti oblast vzdělávání, věnuje se také budování kontaktů se zahraničními lesními školkami a budování mezinárodní spolupráce. Absolvovala čtyřleté studium waldorfské předškolní pedagogiky, mnoho stáží v předškolních zařízeních a je kvalifikovanou chůvou pro děti od narození do začátku školní docházky. Absolvovala obor Speciální pedagogika předškolního věku - učitelství pro MŠ na Univerzitě Palackého, kde dále studuje Muzikoterapii. Lesním školkám poskytuje konzultace a kolegiální podporu, přednáší zejména na téma volná hra, pohádky, svátky a tradice a potřeby malého dítěte.

Magda Kvítková se dlouhodobě věnuje legislativě související s lesními MŠ a kluby v ČR a vyjednává o nich se zákonodárci. V přednáškách a konzultacích se zaměřuje na otázky provozu lesních školek z hlediska dokumentace a tématům hygieny provozu lesních MŠ a klubů. Je matkou dvou dcer, absolventek lesních školek.

 

Datum konání: sobota 4. 9. 2021, 9:00 - 17:00

Místo konání: LMŠ Hvězdy v lese, Huberova, naproti č.p. 1, Praha 6

Cena: 1 490 Kč - členové a příjemci Informačního servisu ALMŠ / 1 690 Kč - ostatní

Přihlásit se můžete ZDE.

 

Kontakt: Zuzana Knap

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se