Veřejný seminář: KROK ZA KROKEM DO REGISTRU III - Brno

4.5.2017 18:00

Třídílný seminář pro lesní školky, které se rozhodli vstoupit do registru škol MŠMT. Jako za starých časů zasedáme již potřetí společně do kruhu a sdílíme vše, co o této nové legislativní příležitosti víme.

V rámci postupu do registru krok za krokem probíhají tři navazující semináře (úvodní proběhne ještě v roce 2016, další dva proběhnou v roce 2017). První se konal v prosinci, druhý koncem zimy a třetí se koná v těchto termínech:

  1. seminář (5. 12. Praha a 7. 12. Brno): podklady potřebné k podání žádosti o registraci, sestavení popisu personálního, majetkového a finančního zajištění provozu, osnova Školního vzdělávacího programu, diskuze o jeho základních bodech nezbytných pro registraci. 
  2. seminář (23. 2. Praha a 9. 3. Brno): zbývající doklady potřebné k úspěšnému přijetí do registru MŠMT. 
  3. seminář (8. 6. Praha a 4. 5. Brno): dokumentace a povinnosti spojené s provozováním registrované lesní mateřské školy. 

Upozornění: první ročník tohoto cyklu znamená pilotní sdílení informací, které nejsou ověřené praxí, o to více bude účastníkům dávat prostor pro nastavení a vyjednání parametrů tak, jak v budoucnu mají fungovat.

Jak na vstup do rejstříku Vám poradí předsedkyně Asociace lesních mateřských škol PhDr. Tereza Valkounová, PhD. a Magda Kvítková, která ALMŠ spolu s Terezou zastupuje na jednáních se zákonodárci.

 

Seminář je přínosný pro lesní MŠ podávající žádost o registraci (členské i nečlenské).

Kdy a kde: čtvrtek 4. 5. 2017 od 18:00, v MŠ Pod Špilberkem, na adrese nám. Údolní 9a, Brno.

Třetí, navazující seminář, je určen zejména pro ty, kteří se zúčastnili prvních dvou seminářů.

Noví zájemci se mohou hlásit zde. Cena pro nové účastníky: 400/ 700 Kč - členové a vznikající iniciativy ALMŠ/ nečlenové při platbě jednotlivých seminářů.

Kontakt: martina.dvorakova@lesnims.cz

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se