Veřejný seminář: KROK ZA KROKEM DO REGISTRU II - Praha

23.2.2017 18:30

Rozhodli jste se být prvními lesními školkami zařazenými do registru škol MŠMT? Víte rámcově, co vstup do registru obnáší a jdete do toho? Jako za starých časů zasedáme již podruhé společně do kruhu a sdílíme vše, co o této nové legislativní příležitosti víme. Pracujeme každý s vlastním počítačem. Cenné jsou vámi zjištěné informace získané od referentů školství na vašich krajských úřadech. Za ALMŠ vyjednáváme účast zástupce státní správy na semináři (školského odboru).

V rámci postupu do registru krok za krokem probíhají tři navazující semináře (úvodní proběhne ještě v roce 2016, další dva proběhnou v roce 2017). První se konal v prosinci, další na jaře a poslední v létě.

  1. seminář (5.12. Praha a 7.12. Brno): podklady potřebné k podání žádosti o registraci, sestavení popisu personálního, majetkového a finančního zajištění provozu, osnova Školního vzdělávacího programu, diskuze o jeho základních bodech nezbytných pro registraci. 
  2. seminář (23. 2. Praha a 9. 3. Brno): zbývající doklady potřebné k úspěšnému přijetí do registru MŠMT. 
  3. seminář (27. 4. Praha a 4. 5. Brno): dokumentace a povinnosti spojené s provozováním registrované lesní mateřské školy. 

Upozornění: první ročník tohoto cyklu znamená pilotní sdílení informací, které nejsou ověřené praxí, o to více bude účastníkům dávat prostor pro nastavení a vyjednání parametrů tak, jak v budoucnu mají fungovat.

Jak na vstup do rejstříku Vám poradí předsedkyně Asociace lesních mateřských škol PhDr. Tereza Valkounová, PhD. a Magda Kvítková, která ALMŠ spolu s Terezou zastupuje na jednáních se zákonodárci.

 

Seminář je přínosný pro lesní MŠ podávající žádost o registraci (členské i nečlenské).

Kdy a kde: čtvrtek 23. 2. 2017 od 18:30 do 20:30h v Praze na adrese Krutónpolis, Praha, Hradešínská 47. Mapa.

Cyklus setkání je určen pro ty, kteří vstupují do rejstříku ve školním roce 2017/18. Druhý, navazující seminář, je určen zejména pro ty, kteří se zúčastnili již prosincového semináře, nebo školky, které již mají podanou žádost. Po prvním setkání je ale jisté, že se k již probraným věcem nebudeme moci vracet. Noví zájemci se mohou hlásit  zde.

Cena pro nové účastníky: 400/ 700 Kč - členové a vznikající iniciativy ALMŠ/ nečlenové při platbě jednotlivých seminářů.

Kontakt: martina.dvorakova@lesnims.cz

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se