Veřejný seminář: DO REGISTRU ŠKOL v r. 2018/19 - Brno

28.4.2017 16:00

Rozhodli jste se být prvními lesními školkami zařazenými do registru škol MŠMT pro školní rok 2018/19? Víte rámcově, co vstup do registru obnáší a jdete do toho?

První část dokumentů je pro vstup do rejstříku škol a školských zařízení potřeba podat již v září 2017.


Jako za starých časů si sedneme společně do kruhu a sdělíme vše, co o této nové legislativní příležitosti víme. Pracujeme každý s vlastním počítačem. Cenné jsou vámi zjištěné informace získané od referentů školství na vašich krajských úřadech. Za ALMŠ vyjednáváme účast zástupce státní správy na semináři (školského odboru).

V rámci postupu do registru krok za krokem probíhají dva navazující semináře. První se koná v Brně a v Praze na konci dubna, další se bude konat v létě.

  1. seminář (28. 4. Brno): podklady potřebné k podání žádosti o registraci, sestavení popisu personálního, majetkového a finančního zajištění provozu, osnova Školního vzdělávacího programu, diskuze o jeho základních bodech nezbytných pro registraci. 
  2. seminář (bude upřesněno): dokumentace a povinnosti spojené s provozováním registrované lesní mateřské školy. 

Jak na vstup do rejstříku Vám poradí Magda Kvítková, která ALMŠ spolu s Terezou Valkounovou zastupuje na jednáních se zákonodárci. 

Seminář je přínosný pro lesní MŠ podávající žádost o registraci do rejstříku škol a školských zařízení (členské i nečlenské) pro školní rok 2018/19.

Kdy a kde: pátek 28. 4. 2017 od 16:00 v Brně v RC  Pastelka, od na adrese nám. Karla IV. 4, 628 00 Brno-Líšeň. Mapa.

Přihlášky zde.

Cena pro nové účastníky: 800/ 1800 Kč - členové a vznikající iniciativy ALMŠ/ nečlenové.

Kontakt: martina.dvorakova@lesnims.cz

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se