Terapie přírodou s Verou Oostinga

16.2.2018 10:00

Poznejte se hlouběji a nevyhoříte! Seminář s naturterapeutkou Verou Oostinga

Cítíte hrozbu vyhoření? Mezi pedagogy v tom nejste sami. Pojďte se vzdát rychlých návodů na hašení průšvihů. Zveme Vás k cestě, která jde hlouběji!
 
Všichni dobře známe blahodárné účinky pobytu v přírodě, při němž je možné vnímat nové a neznámé pohledy do vlastního nitra. Harmonizující účinky přírodních elementů na naše vědomí využívá psychoterapeutická metoda Naturterapie, kterou se dlouhodobě zabývají Vera Oostinga a její manžel, pedagog Gunter Grün Oostinga, kterého můžete znát z Letní školy pro pedagogy lesních MŠ a dalších akcí Asociace lesních MŠ.
 
"Před lety jsem absolvovala roční tréninkový pobyt ve Švédsku a byla to určitě doba, kterou považuji ve svém životě za jednu z nesmysluplnějších a nejšťastnějších. Právě tam jsem začala přemýšlet o programu Friluftsliv - bohatý život jednoduchými prostředky," říká Vera Oostinga, která je docentkou vzdělávání pro udržitelný rozvoj na Freie Schule für Socialpedagogik (Svobodná škola pro sociální pedagogiku) v Berlíně. 
 
Naturterapie v jejím podání je metodou osobnostního rozvoje, která pracuje v přírodě a s přírodou. Je schopná otevřít léčebné procesy, které působí pozitivně na sebeúctu a sebevědomí. Vědomě hluboké zážitky podpořené Naturterapií mohou podpořit porozumění sobě samému a přijetí vlastní osobnosti, což je zásadní předpoklad prevence vyhoření.
 
Naturterapeutka Vera Oostinga účastníkům svých seminářů nabízí cvičení, v nichž si kladou otázky pod širým nebem, a také využívá skupinové kruhy v interiéru, v nichž se v bezpečném prostředí vyprávějí a sdílejí osobní příběhy. 
 
Seminář s Verou a Guntrem Grün Oostingovými bude ochutnávkou této terapeutické a sebezkušenostní metody. Je vhodný pro pedagogy, asistenty i další pomáhající profese.
Seminář bude tlumočen do češtiny.
 
Doba konání semináře:  16. února 2017, 10.00 – 17:00 hodin
Seminář bude zakončen společným vařením na ohni - v tichu!

Místo konání: komunitní dům, Lesní 47, Světice (Praha - Východ), 30 min. vlakem z Hlavního nádraží. Vlak jezdí každých 15 min. Komunitní dům je ve Světicích vzdálen od nádraží 15 minut chůze.


Cena: 950 Kč členové a uživatelé Informačního servisu / 1150 Kč ostatní

 

Přihlašovací formulář zde.

 

Kontaktní osoba: martina.dvorakova@lesnims.cz

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se