Svoboda a autorita

25.5.2018 9:00 - 27.5.2018 17:00

„Svoboda není možná bez autority, jinak by se proměnila v chaos. A autorita není možná bez svobody, jinak by se proměnila v tyranii.“ ~ Stefan Zweig Johan Ahlbom a Godi Keller znovu v ČR!

25. - 27. 5. 2018 povedou Johan Ahlbom a Godi Keller společně další seminář, tentokrát na téma SVOBODA A AUTORITA.  Pomocí cvičení a v přednáškách budeme pracovat s polaritou mezi svobodou a bezpečím a nezávislostí a autoritou.

Jak zacházíme se svobodou, kterou jsme dostali. Jaký je vztah mezi svobodou a zodpovědností? Co potřebujeme, abychom byli svobodní? Co je to autorita? Co je to špatná a co dobrá autorita? Je autorita vždy příkladem?

Těmito a dalšími otázkami se budeme zabývat na semináři s věhlasnými pedagogy Godi Kellerem a Johanem Ahlbomem. Seminář bude mít formu rozhovorů a cvičení, díky nimž se dostaneme do kontaktu sami se sebou a odpovědi zažijeme, nikoli jen pochopíme.

 

Johan Ahlbom je společně se svým otcem Pärem Ahlbomem zakladatelem Intuitivní pedagogiky. Od roku 1985 učil v několika waldorfských školách ve Skandinávii, v současnosti působí ve škole nedaleko Bergenu v západním Norsku, kde pracuje s mladými lidmi, kteří z nejrůznějších důvodů nezvládají běžnou školu. Intuitivní pedagogika pracuje zejména s hudební improvizací, hrami a bdělou pozorností.

Godi Keller do České republiky již zavítal, je mentorem několika škol a byl hlavním hostem Letní školy pro pedagogy lesních MŠ 2016. Žije střídavě ve Slovinsku a v Norsku. Je nezávislým lektorem, vypravěčem, spisovatelem a učitelem. Učil na základních školách a je uznávaným lektorem v mnoha vzdělávacích programech nejen v Evropě, ale i např. v Indii. Již 20 let vede vzdělávací kurzy pro rodiče a pracuje také s nezaměstnanými lidmi a problémovou mládeží. Jeho kniha Škola srdce(m) brzy vyjde i v češtině. Můžete si připomenout vynikající rozhovor, který byl uveřejněn v roce 2016.

 

Termín konání: 25. – 27. 5. 2018 (pá 18:00 - 20:00, so 9:00 - 12:00 a 13:30 - 17:30, ne 9:00 - 12:00)

Místo konání: Waldorfská základní škola Brno – Žabovřesky, Plovdivská 2572/8, 616 00 Brno-Žabovřesky

Strava a nocleh: Vegetariánská strava bude nabídnuta formou cateringu za dobrovolný příspěvek (opravdu, není to překlep), od páteční večeře do nedělního oběda. K dispozici bude také varná konvice a hrnky. Účastníci mohou přespat ve škole na zemi ve třídách, na vlastních karimatkách a ve spacáku, za cenu 50kč noc. Ubytování je velice skromné. Ve škole je sprcha. 

Cena semináře: Kč 1900 (členové, studenti, senioři), odběratelé info servisu) / Kč 2500 (široká veřejnost)

Výše příspěvku by neměla být překážkou účasti na semináři! Pokud si nemůžete dovolit uhradit příspěvek v plné výši, obraťte se na nás. Naopak je ve Vašich silách věnovat vyšší příspěvek, s vděčností jej přijmeme!

Přihlášky: zde.

 

Kontakt: Martina Dvořáková

 

Děkujeme za pomoc s pořádáním Waldorfské základní škole v Žabovřeskách!

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se