Speciál pro MŠ: Jak vypadá místo pro volnou hru

23.11.2023 14:00 - 23.11.2023 16:00

Co je a co není volná hra? Jaký význam má volná hra ve vývoji malého dítěte? Jak připravit vhodné podmínky pro volnou hru? Jak by měl vypadat prostor pro volnou hru? Jaké jsou role účastníků volné hry?

Je ticho a pedagog stojí opodál. Děti jsou v zahradě, kam padá listí a vítr s ním občas pohne. Nuda? Máme přispěchat se smysluplnou činností? Přinést hrabičky nebo vodovky? Čí smysly tím naplníme? Volná hra má klíčovou a nezastupitelnou roli ve vývoji dítěte. Pomáhá dítěti poznat, kým je a co potřebuje, aniž by to za něj stále rozhodovali ostatní. Někdy je těžké dát volné hře prostor a počkat, až přijde. Poznáme to? A mají děti ve školce skutečně to, co k volné hře potřebují?

Podělíme se o příklady dobré praxe ve volné hře a pomůžeme vám zvolit vhodné a bezpečné prostředí, aby mohla přijít.

O lektorce:
Karolína Kostínková je absolventkou pedagogického lycea, bakalářského studia se sociálním zaměřením a magisterského studia speciálního vychovatelství na univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, kde dokončila i kurz pro ředitele. V rámci programu Erasmus strávila semestr v Portugalsku a absolvovala 4 měsíční stáž jako pedagog ve skotské lesní školce pod vedením Claire Warden. Zpestřila si život promocí na letecké škole Emirates Aviation College. Její bohatá pracovní minulost v různých oblastech jí pomohla k myšlence vlastního projektu. V roce 2017 otevřela lesní MŠ Venku v Ústí nad Labem. O tři roky později byla přizvána do Skupiny pro kvalitu Asociace lesních MŠ a stala se koordinátorkou EVVO. Po dlouhém boji s těžkou nemocí si v roce 2022 Karolína vzala roční cestovatelské volno a z toho 3 měsíce pracovala ve školce na Novém Zélandu. Ráda objevuje nová místa a jako holka původem z Jizerek miluje drsnou přírodu, ve které může běhat, lézt, pádlovat, chodit, spát, jíst, léčit se a pracovat. 

Pro koho: primárně pro učitelky mateřských škol

Termín konání: čtvrtek 23. 11. 2023 od 14:00 do 16:00 - POZOR, ZMĚNA ČASU

Kde a jak: Setkání se bude konat online. Přihlášení účastníci dostanou před konáním webináře odkaz na online ZOOM konferenční skupinu. Je nezbytné zajistit si pouze dobré internetové připojení, stáhnutí ZOOMu se taky může hodit. 

Novinka: Většina webinářů ve školním roce 2023/2024 bude nahrávána. Záznam webináře bude účastníkům k dispozici na našem webu dva měsíce po termínu konání webináře. Link na záznam webináře zasíláme nejpozději do pěti pracovních dnů od živého vysílání na email všem přihlášeným, kteří uhradili poplatek za webinář. Záznamy vybraných webinářů je možné zakoupit i zpětně, více informací zde. 

Cena za osobu / záznam: 790 Kč pro členy ALMŠ / 990 Kč pro ostatní. Při naplnění minimální kapacity webináře sleva na druhého účastníka z jedné školky 50%, pro třetího účastníka 70%, čtvrtý a další účastník z jedné organizace zdarma. Pokud víte, že záznam budete sdílet se školkovým týmem, a můžete si to dovolit, oceníme, když si přístupů k záznamu zakoupíte více.

Přihlásit se na webinář nebo zpětně objednat pouze záznam můžete zde.

Storno podmínky Školy lesem najdete zde.

V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se