S dětmi venku - zima, Plzeň - ODLOŽENO

14.1.2021 10:00 - 14.1.2021 18:00

Zážitkový seminář pro začínající průvodce zaměřený na rytmus dne, typy a příklady her, potřebné vybavení do aktuálního počasí a pedagogická východiska. Základy vzdělávání pro udržitelný rozvoj a přírodní pedagogiky v praktickém kontextu. V každé sezóně zažijeme společně den podobný dni dítěte v lesní školce.

  • Podzim: Celý den si budeme hrát, aby nám nebyla zima, zpívat, abychom se neztratili, naslouchat, abychom se slyšeli a inspirovali. V závěru semináře si přiblížíme pedagogická východiska vzdělávání pro udržitelný rozvoj.  -  VZHLEDEM K EPIDEMICKÉ SITUACI A VLÁDNÍM OPATŘENÍM ZRUŠENO. 
  • Zima: Sbalíme batoh a vyrazíme - co s sebou do zimy? Budeme se hodně hýbat, zkusíme stopovat, rozděláme oheň a v teple budeme sdílet zkušenosti pro život s dětmi v zimním lese. V teple zázemí budeme skládat střípky prožité přírodní pedagogiky v kontextu Rámcového vzdělávacího programu.  - VZHLEDEM K EPIDEMICKÉ SITUACI A VLÁDNÍM OPATŘENÍM ODLOŽENO. 
  • Jaro: Jeden den venku - takový, jaký je. Za barvami a zvuky jarní přírody - tvořit, stavět malé světy a zpívat. Na závěr budeme nahlížet do triků vyhodnocování vzdělávacích aktivit tak, aby nás už nikdy nezaskočila otázka “Co se děti v lese naučí.” 

O lektorkách:
PhDr. Tereza Valkounová, PhD. vystudovala učitelství biologie a občanské výchovy. V rámci doktorského studia primární pedagogiky se dostala na téměř dvouletou stáž do Německa, kde rozšířila svůj obzor o koncept udržitelného rozvoje, v praktickém podání o lesní mateřské školy. V roce 2010 spoluzaložila Asociaci lesních mateřských škol (ALMŠ) a od té doby ji vede. Věnuje se zejména advokační činnosti, marketingu, firemnímu fundraisingu, lektorování vybraných seminářů a zastupuje ALMŠ navenek.

MgA. Veronika Formánková je předsedkyní KoŠ, z. s., který je zřizovatelem LMŠ Větvička. Působila jako pedagog volného času pro děti druhého stupně ZŠ, také jako vychovatelka ve školní družině, asistentka pedagoga v první třídě ZŠ s programem Začít spolu, živila se hraním divadla pro děti. Je máma. Zkušenost se státním školstvím, příchod vlastních dětí a potkávání se s alternativní pedagogikou ji přivedlo k přesvědčení, že víc než „inteligentní“ pomůcky je potok s blátem, že ti, co se o děti starají, musí znát a respektovat základní dětské potřeby a nezapomínat na svůj dobrý život. V současné době pečuje o Větvičku jako ředitelka a členka průvodcovského týmu, s radostí užívá přátelství drobné komunity, která kolem školky vznikla. Pořád se učí. Hodně od dětí. Vlastních i půjčených. Je to dřina. Dává to smysl.

Ve školním roce 2020/2021 se uskuteční tři semináře S dětmi venku inspirované ročním obdobím:

  • S dětmi venku - podzim: čtvrtek 12. 11. 2020, 10:00 - 18:00, Mokrovraty, lektorují Tereza Valkounová a Gabriela Clareboets - ZRUŠENO Z DŮVODU VLÁDNÍCH OPATŘENÍ. 
  • S dětmi venku - zima: čtvrtek 14. 1. 2021, 10:00 - 18:00, Plzeň, lektoruje Tereza Valkounová a Veronika Formánková - ODLOŽENO Z DŮVODU VLÁDNÍCH OPATŘENÍ. 
  • S dětmi venku - jaro: čtvrtek 15. 4. 2021, 10:00 - 18:00, Pozořice u Brna, lektoruje Tereza Valkounová a Klára Krchňavá

Při přihlašování mají přednost školky, které si objednají oba semináře. 

Pro koho: pro všechny, kdo chtějí vzdělávat malé děti venku. 

Místo konání: Plzeň

Cena za jednotlivé semináře: 1 390 Kč pro členy a příjemce Informačního servisu / 1 750 Kč pro ostatní
Cena za dva semináře: 2 400 Kč pro členy a příjemce Informačního servisu / 3 000 Kč pro ostatní.

Přihlásit se můžete ZDE.

V případě otázek kontaktujte, prosím, Martinu Dvořákovou.

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se