Prozpíváme celý rok - 1. setkání

9.2.2023 16:30 - 9.2.2023 18:30

Nový cyklus plný zpěvu tentokrát na téma masopustu, Velikonoc a jara. Jak vznikl a o čem bude pro Vás napsala přímo lektorka, průvodkyně dětí Gabriela Clareboets:

V poslední době, když si s lidmi povídám o zpívání a hudbě, tak mi velmi často sdělují, jak jim zpívání, a hlavně společné zpívání, v životě chybí. Jedním z nich byla i Veronika z lesní školky Větvička. Na podzim 2022 mě při setkání v Loutí oslovila, zda bych jí nezazpívala nějakou michaelskou píseň. Slovo dalo slovo a ještě před svatým Martinem jsme společně domluvily malý hudební seminář u nich ve školce. Přizvala pak ještě kolegy ze školky Berounka. Za dvě hodiny jsme se stihli společně prozpívat až k oslavě Nového roku. A pak vznikl nápad nabídnout zpívání několikrát ročně právě u nich ve školce společně se Školou lesem, aby se mohlo zúčastnit ještě více zpěvu lačných průvodců. 
Pro mě osobně je zpěv od malička součástí života. Mou niternou potřebou je zpívat a zpíváním rozdávat radost. Nejraději zpívám venku, v přírodě. Zpívat může každý. I když si lidé nevěří nebo mají nějaké bloky z dětství. V málokterých rodinách se dnes ještě zpívá naživo. Myslím, že je potřeba šířit radost ze zpívání dál. V písních - hlavně lidových - je tolik moudra, pravdy, lásky, smutku, radosti. Zpívání pomáhá vyjadřovat emoce, prožívat je a učit se s nimi zacházet. Je tolik krásných písní, které čekají na to, až je společně skrze naše hlasy vypustíme do světa. 
V únorovém semináři se zaměříme na písně masopustní, probudíme první kytičky, vyneseme Morenu, oslavíme Velikonoce a přivítáme jaro. Dojde i na píseň čarodějnickou a první písně májové. Řekneme si jak a proč zpívat s dětmi a proč je důležité zpívat právě venku.

O lektorce:
Gabriela Clareboets pracuje jako průvodkyně v lesní školce od roku 2010. Coby čtyřnásobná matka, trojnásobná babička a bývalá skautka tam může zúročit své zkušenosti v práci s dětmi. Žila 12 let ve Švýcarsku, kde ji inspiroval přístup k dítěti jako svobodné individualitě. Také se tam seznámila s ideou lesních školek. Ráda zpívá, hraje na několik hudebních nástrojů. Ve školce zajišťuje hudební doprovody v běžném provozu i na slavnostech. Mimo jiné pracuje jako lektorka, překladatelka a tlumočnice německého jazyka. Zajímá se o regionální historii a archeologii a využití pravěkých technik v práci s přírodními materiály.  Ve volném čase se věnuje turistice, józe, sběru a zpracování léčivých bylin a rostlin a práci na vlastní přírodní zahradě. Vzdělává se na seminářích waldorfské pedagogiky, seminářích pořádaných ALMŠ a dalších přednáškách a vycházkách pořádaných např. Českou ornitologickou společností. Momentálně studuje muzikoterapii na Akademii sociálního umění Tabor a působí v lesním klubu Jsem lesem v Dobříši. 

Místo konání: LMŠ Větvička, arboretum Sofronka, Plzeň Bolevec, parc. č.: 2925/1 (lesní pozemek) LV č. 1 v katastrálním území Bolevec, mapa

Termín konání: čtvrtek 9. 2. 2023, 16:30 - 18:30

Cena: 890 Kč pro členy ALMŠ / 1 090 Kč pro ostatní

Přihlásit se můžete ZDE.  

 

Storno podmínky Školy lesem najdete zde.

V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se