Přírodovědná expedice II. s R. Hettichem

19.11.2018 10:00

Houby, rostliny a podzimní plody užitečné člověku a zvířatům v zimním odbobí a jak na toto téma s dětmi.

Další expedice s Rudolfem Hettichem bude zaměřena na houby, rostliny a podzimní plody užitečné člověku a zvířatům v zimním období a na možnosti jak toto téma didakticky využít v mateřské škole. Dozvíte se jak bezpečně zacházet s přírodninami, co potřebuje znát dítě předškolního věku o potenciálních rizicích hub i jejich užitku, jaké plody jsou užitečné zvířatům a člověku v zimním období a nebude chybět ani téma barev a tvarů v přírodě a jejich vztahu k předmatematickým kompetencím.

RUDOLF HETTICH je učitel s neuvěřitelnou zásobou her, příběhů, zkušeností a lidské moudrosti. Již třicet let se zabývá fenoménem volné hry, působí jako poradce pro design přírodních zahrad a hřišt, je vedoucím svobodného vzdělávacího zařízení, neziskové organizace Gessellschaft fur Natur und Umwelterziehung, lektor a fotograf na volné noze. Kromě toho také vede nakladatelství, které vydává odborný časopis pro pedagogy Urspiel.


Každý účastník dostane v ceně expedice pracovní listy pro práci s dětmi, bílou plachtu a určovací klíče Houby a Les - živočichové od NP Šumava. Časová dotace je sedm hodin, z toho minimálně 5 hodin je přímé práce v terénu. 


70% rozpočtu Přírodovědných expedic s Rudolfem Hettichem je kryto z grantu podpořeného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, proto jsou expedice určeny pedagogickým pracovníkům.

Cena jedné expedice je 790 Kč.

Termíny konání: 19. 11. 2018 od 10:00 do 18:00 (nový termín místo 4. 10., který byl z důvodu nemoci lektora odložen), 15. listopadu 2018 se koná zimní expedice

Místo konání: Toulcův dvůr, Kubatova 32/1, Praha.

Přihlášky zde.

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se