Přírodní pedagogika pro začínající - ZIMA

24.2.2022 10:00 - 24.2.2022 18:00

Zážitkový seminář pro začínající průvodce zaměřený na rytmus dne, typy a příklady her, potřebné vybavení do aktuálního počasí a pedagogická východiska. Základy vzdělávání pro udržitelný rozvoj a přírodní pedagogiky v praktickém kontextu. V každé sezóně zažijeme společně den podobný dni dítěte v lesní školce.

Zima: Sbalíme batoh a vyrazíme - co s sebou do zimy? Budeme se hodně hýbat, zkusíme stopovat, rozděláme oheň a v teple budeme sdílet zkušenosti pro život s dětmi v zimním lese. V teple zázemí budeme skládat střípky prožité přírodní pedagogiky v kontextu Rámcového vzdělávacího programu předškolního vzdělávání.

 

Skvělý seminář, plný užitečných informací a zážitků, nejen pro ty co pracují s dětmi, ale i pro ty co jim chtějí lépe porozumět.

 

O lektorkách:

PhDr. Tereza Valkounová, PhD. vystudovala učitelství biologie a občanské výchovy. V rámci doktorského studia primární pedagogiky se dostala na téměř dvouletou stáž do Německa, kde rozšířila svůj obzor o koncept udržitelného rozvoje, v praktickém podání o lesní mateřské školy. V roce 2010 spoluzaložila Asociaci lesních mateřských škol (ALMŠ) a od té doby ji vede. Věnuje se zejména advokační činnosti, marketingu, firemnímu fundraisingu, lektorování vybraných seminářů a zastupuje ALMŠ navenek.

MgA. Veronika Formánková je předsedkyní KoŠ, z. s., který je zřizovatelem LMŠ Větvička. Působila jako pedagog volného času pro děti druhého stupně ZŠ, také jako vychovatelka ve školní družině, asistentka pedagoga v první třídě ZŠ s programem Začít spolu, živila se hraním divadla pro děti. Je máma. Zkušenost se státním školstvím, příchod vlastních dětí a potkávání se s alternativní pedagogikou ji přivedlo k přesvědčení, že víc než „inteligentní“ pomůcky je potok s blátem, že ti, co se o děti starají, musí znát a respektovat základní dětské potřeby a nezapomínat na svůj dobrý život. V současné době pečuje o Větvičku jako ředitelka a členka průvodcovského týmu, s radostí užívá přátelství drobné komunity, která kolem školky vznikla. Pořád se učí. Hodně od dětí. Vlastních i půjčených. Je to dřina. Dává to smysl.

 

Ve školním roce 2021/2022 se uskuteční tři semináře Přírodní pedagogiky pro začínající inspirované ročním obdobím. Podrobnosti najdete ZDE

Pro koho: pro všechny, kdo chtějí vzdělávat malé děti venku. 

Datum: čtvrtek 24. 2. 2022, 10:00 - 18:00

Místo konání zimního semináře: LMŠ Větvička, arboretum Sofronka, Plzeň Bolevec, parc. č.: 2925/1 (lesní pozemek) LV č. 1 v katastrálním území Bolevec

Cena: 1 590 Kč pro členy / 1 990 Kč pro ostatní

Přihlásit se můžete ZDE.

Storno podmínky Školy lesem najdete v přihlašovacím formuláři a také zde.

V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap.

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se