​​ Přírodní pedagogika pro začínající - JARO

5.5.2022 10:00 - 5.5.2022 18:00

Zážitkový seminář pro začínající průvodce zaměřený na rytmus dne, typy a příklady her, potřebné vybavení do aktuálního počasí a pedagogická východiska. Základy vzdělávání pro udržitelný rozvoj a přírodní pedagogiky v praktickém kontextu. V každé sezóně zažijeme společně den podobný dni dítěte v lesní školce.

Jaro: Jeden den venku - takový, jaký je. Za barvami a zvuky jarní přírody - tvořit, stavět malé světy a zpívat. Na závěr budeme nahlížet do triků vyhodnocování vzdělávacích aktivit tak, aby nás už nikdy nezaskočila otázka "Co se děti v lese naučí?".

O lektorce:
Mgr. Klára Krchňavá vystudovala obor Speciální pedagogika na UK v Praze, a obor Etika na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Vzdělání si doplňuje dalšími kurzy. V životě ji nejvíce ovlivnil a nasměroval kurz Respektovat a být respektován s manželi Kopřivovými. V roce 2010 založila DLK Stromík, o dva roky později DLK Mariánka, oba klubyj jsou nyní lesní mateřskou školou. Ve školkách pracuje jako ředitelka a pedagožka. Konzultuje zejména v oblasti zakládání lesních klubů, vede kurzy tvoření s přírodními materiály s arteterapeutickými prvky.

Pro koho: pro všechny, kdo chtějí vzdělávat malé děti venku

Datum: čtvrtek 5. 5. 2022, 10:00 - 18:00

Místo konání jarního semináře: LMŠ Stromík v Pozořicích u Brna

Cena: 1 590 Kč pro členy ALMŠ / 1 990 Kč pro ostatní

 

Přihlásit se můžete ZDEPřihlášky uzavíráme v úterý 3.5.2022.
Storno podmínky Školy lesem najdete zde 

 

V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se