Přírodní pedagogika pro pokročilé: Síla hry v přírodě - online

28.11.2020 10:00 - 28.11.2020 18:00

Ven nemusíte nosit batoh plný materiálů ke hře. Často vám bude stačit hrst nápadů z kapsy. Tyto poklady máte vždy u sebe pro každou příležitost. Mají podobu písní, rýmů a tanců, drobné řemeslné činnosti (vyřezávání), jazykové a prstové hry, rychlé experimenty, příběhy, triky s přírodninami. Využijete je jak při krátkých zastaveních v lese, tak jako nabídku pro podporu vzdělávacích cílů a volné hry. Všechny uvedené poklady z kapsy se rychle a snadno připravují, osvědčily se v praxi a obohatí pobyt v lese.

Síla hry v přírodě je volné pokračování základního kurzu přírodní pedagogiky.

Převážná část webináře bude věnována dovednosti vytvoření bezpečného a podnětného rámce pro volnou hru dětí, který nabízí bohaté příležitosti pro rozvoj klíčových kompetencí dětí a naplňování cílů v souladu s RVP. Johana Passerin je kromě zkušené průvodkyně také absolventkou mnoha kurzů s Rudolfem Hettichem, a tak jsme jí požádali o lektorování kurzu. Volná hra je jejím oblíbeným tématem, které si už vyzkoušela i online, a s dobrým  ohlasem. V minulosti vedla semináře o volné hře společně s Johanem Ahlbomem.

Přírodní pedagogika je obor rozšířený zejména v Německu, odkud pochází i lektor celého cyklu Rudolf Hettich. Zabývá se fenoménem volné hry, působí jako poradce pro design přírodních herních prostor, vedoucí svobodného vzdělávacího zařízení neziskové org. Gessellschaft fur Natur und Umwelterziehung. Kromě toho také vede nakladatelství, které vydává odborný časopis pro pedagogy Urspiel (Prahra). V listopadu německého lektora nahradí z důvodu epidemie a mimořádných opatření vlády Johana Passerin.

V ceně kurzu je metodika zaměřená na didaktiku výuky v terénu pro předškolní věk založená na principech přírodní pedagogiky, jejíž první verzi obdržíte v týdnu před konáním kurzu, tak, abyste měli čas si jí přečíst, vyzkoušet a na sobotním kurzu jí reflektovat. Diskuzi na toto téma bude věnována závěrečná část společné soboty. V prosinci pak vyjde metodika Síla hry v přírodě graficky zpracovaná.

 

Termín konání: sobota 28. 11. 2020, 10:00 - 18:00 online
Místo konání: u vás doma, online. Podrobnosti pošleme přihlášeným účastníkům.

Cena: 500 Kč členové ALMŠ / 600 Kč nečlenové 

Pro koho: pouze pro všechny pedagogické pracovníky, kteří absolvovali kurz Přírodní pedagogiky s Rudolfem Hettichem

Přihlásit se můžete ZDE

 

Realizace projektu je podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy v rámci Výzvy na podporu vzdělávání v regionálním školství a podporu aktivit integrace cizinců na území ČR v roce 2020.

 

V případě otázek kontaktujte, prosím, produkční Martinu Dvořákovou

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se