Předškolní příprava v přírodě

3.3.2022 9:00 - 3.3.2022 12:00

Je možné se v přírodě naučit vše pro dobré školní vzdělávání? Zvládne dítě přechod z lesní školky do školních lavic? Jak si můžeme vytvořit koncepci práce s předškoláky v našem provozu?

Setkáváte se s těmito dotazy a obavami ze strany rodičů a veřejnosti? Připravujete se na přijetí předškoláka do vaší lesní školky či klubu a chcete se inspirovat praktickými náměty a pomůckami?
Zveme vás na praktický seminář s úvodem do teorie předškolní přípravy okem legislativy, pedagogiky a psychologie. Následovat bude pestrá paleta námětů činností, her a pomůcek. Prostor bude i pro dotazy všech účastníků.

 

Chtěla bych jen ještě jednou moc poděkovat za dnešní webinář. Jeden z nejleších, jaké jsem kdy mohla vidět. Opravdu klobouk dolů před lektorkou. Její zkušenosti a nadhled jsou obdivuhodné. Já mám hodně ráda praktické nápady. Teoretická omáčka mi nic neříká. Tohle bylo přesně pro mě. Jsem ráda, že mi to ředitelka doporučila. Určitě by bylo fajn, kdy to mohlo být naživo, ale i tato varianta byla skvělá.

 

O lektorce:
Mgr. Klára Krchňavá vystudovala obor Speciální pedagogika na UK v Praze, a obor Etika na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Vzdělání si doplňuje dalšími kurzy. V životě ji nejvíce ovlivnil a nasměroval kurz Respektovat a být respektován s manželi Kopřivovými. V roce 2010 založila DLK Stromík, o dva roky později DLK Mariánka, která je nyní lesní mateřskou školou. Ve školkách pracuje jako ředitelka a pedagožka. Konzultuje zejména v oblasti zakládání lesních klubů, vede kurzy tvoření s přírodními materiály s arteterapeutickými prvky.


Termín konání:  čtvrtek 3. 3. 2022 od 9:00 do 12:00

Pro koho: pedagogové a nepedagogové lesních MŠ a lesních klubů, může se hodit i pro koordinátory 

Kde a jak: Setkání se bude konat online. Přihlášení účastníci dostanou před konáním webináře odkaz na online ZOOM konferenční skupinu. Je nezbytné zajistit si pouze dobré internetové připojení. 

Cena: 890 Kč pro členy ALMŠ / 1 090 Kč pro ostatní. Při naplnění minimální kapacity webináře sleva na druhého účastníka z jedné školky 50%, pro třetího účastníka 70%, čtvrtý a další účastník z jedné školky zdarma.

Přihlásit se můžete ZDE.

Storno podmínky Školy lesem najdete zde

 

V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se