PŘEDNÁŠKA HELLE HECKAMANN Pomalé rodičovství (Praha)

21.5.2016 17:00

Helle Heckmann založila a třicet let vedla školku Nøkken v Dánské Kodani. U příležitosti slavnostního uvedení knihy přijíždí Helle Heckmann opět do České republiky a české publikum bude mít možnost setkat se s ní na křtu knihy s besedou a na dvou přednáškách.

Svým přístupem inspirovala mnoho pedagogů a školek v Evropě i po celém světě. Od Islandu, přes země Jižní Ameriky až po Nový Zéland a Čínu učitelé a rodiče oceňují její pedagogický přístup, založený na zodpovědné roli dospělého, jež je dítěti zárukou dobře připraveného prostředí. Helle Heckmann přednáší o tom, proč je potřeba chránit dětství, dopřát dětem jejich čas, pohyb v přírodě za každého počasí, dostatek spánku a dobré jídlo. Hovoří o tom, jaké jsou klíčové potřeby dítěte v prvních sedmi letech života. Napsala několik knih: Childhoods Garden (Zahrada dětsví), Play is to Learn (Hrát si znamená učit se),  Nøkken - Garden for Children (Nøkken - zahrada pro děti), Five Golden Keys (Pět zlatých klíčů) a Slow Parenting (Pomalé rodičovství). Slow parenting jako první z jejích děl vychází také v češtině. 

"Pokud má tato kniha nějaké poselství, pak to, že životy a spokojenost našich dětí máme ve svých rukou. Jako dospělí neseme za děti plnou zodpovědnost. Coby rodiče, prarodiče, pedagogové a politici se musíme naučit zastavit a se zvýšenou citlivostí naslouchat jejich potřebám. Navrhují politici delší pracovní dobu a méně volných dní, aby aktivním občanům umožnili vykonávat více práce, aby získali hlasy ve jménu emancipace žen? Měli bychom akceptovat jesle a školky s napjatým rozpočtem, v nichž se pedagogové jen s obtížemi snaží vytvořit smysluplný den pro děti, které jsou přiváděny a vyzvedávány v různých časech, přičemž některé z nich tam s narůstající únavou a podrážděností stráví osm až deset hodin? Ne, neměli! Děti nás potřebují. Potřebují vědět, že jsme tu pro ně, ať už jako jejich rodiče, pedagogové nebo opatrovatelé. Spíše než nepředvídatelné prostředí děti potřebují bezpečí a pozornost."

 

Křest a beseda v Praze

Kdy: 21.5., 17:00 - 18:30

Kde: Festival Světový týden respektu k porodu, Kino Perštýn, Na Perštýně 6, vstup z ulice Martinská. Mapa

Přihláška: Na besedu a křest v rámci festivalu STRP není nutné se hlásit předem.

Cena: 150Kč (vstupné na přednášky STRP)

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se