Personalistika lesní MŠ - webinář

17.4.2020 14:00 - 17.4.2020 18:00

Pracovněprávní minimum pro lesní MŠ v jednom dni. Během webináře se dozvíte podrobnosti ze zákona o pedagogických pracovnících, smlouvách, úvazcích, a také specifika vyhlášky o předškolním vzdělávání a požadavky úřadů.

Zabývat se budeme zejména těmito tématy: 

  • Jaké smlouvy lze využívat v lesní MŠ a pro které členy týmu? Rozdíl mezi pracovní smlouvou, DPP a DPČ, smlouvou o díle a kdy se používají, jaké jsou jejich povinné náležitosti? Výhody a nevýhody jednotlivých smluv. 
  • Jaká je role zřizovatele a za co nese odpovědnost? 
  • Kdo může být ředitelem MŠ? Náplň práce ředitele a zástupce ředitele, co lze delegovat a co ne. Povinnosti zaměstnavatele. 
  • Jakou dokumentaci je nutné vést v souvislosti se zaměstnanci? Je možné sdílet zaměstnance v lesní MŠ a klubu, pokud mají jednoho zřizovatele? Kombinace práce v LMŠ a na příměstském táboře. Povinnosti zaměstnance.
  • Jaká je role dobrovolníků a jaká s nimi souvisí dokumentace?
  • Rozdíl mezi učitelem a chůvou v kontextu zákona o pedagogických pracovnících. Náplň práce a pracovní doba, přímá/nepřímá pedagogická činnost, odpovědnosti a evaluace.
  • Jaké vzdělání mají a mohou mít učitelé v MŠ? A chůva? Náležitosti týkající se zaměstnávání osob bez odpovídajícího vzdělání. 
  • A jak je to se studujícími kolegy? 
  • Plná moc a její využití.
  • Minimální a minimální zaručená mzda a dovolená.

 

Webinář pro lesní mateřské školy s Magdou Kvítkovou a Pavlou Štindlovou.

Pavla vystudovala ekonomii. Má zkušenosti v oblasti PR, produkci, fundraisingu a finančním řízení v ziskovém i neziskovém sektoru. V současnosti se věnuje zejména finančnímu řízení - v ALMŠ a dvou lesních klubech. Pavla konzultuje v oblasti finančního řízení, pracovněprávní problematiky a GDPR. 

Magda studovala obor Studium občanského sektoru. Hodně jí však přinesla zejména praxe v nejrůznějších neziskových organizacích, především v NROS, která jí umožnila získat přehled o českém neziskovém sektoru, jako důležitém prvku české občanské společnosti. V ALMŠ má na starosti oblast legislativy a na toto téma i konzultuje. Magda se významně podílela na aktualizaci Infobalíčku a školky její služby oceňují zejména při svém zakládání či transformaci klubu na lesní MŠ.

 

Kdy: 17. dubna 2020 od 14 do 18 hod.

Kde: doma, u vašeho počítače, postačí běžné internetové připojení

Cena: 990 Kč členové ALMŠ a příjemci Informačního servisu / 1250 Kč ostatní. Sleva na druhého účastníka z jedné školky 50%, pro třetího účastníka 70%, čtvrtý a další účastník z jedné školky zdarma.

Přihlášky zde.

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se