Personalistika lesní MŠ - webinář

8.6.2021 13:00 - 8.6.2021 17:00

Pracovněprávní minimum pro lesní MŠ v jednom dni. Během webináře se dozvíte podrobnosti ze zákona o pedagogických pracovnících, smlouvách, úvazcích, a také specifika vyhlášky o předškolním vzdělávání a požadavky úřadů.

Zabývat se budeme zejména těmito tématy: 

 • Jaké smlouvy lze využívat v lesní MŠ a pro které členy týmu? Rozdíl mezi pracovní smlouvou, DPP a DPČ, smlouvou o díle a kdy se používají, jaké jsou jejich povinné náležitosti? Výhody a nevýhody jednotlivých smluv. 
 • Jaká je role zřizovatele a za co nese odpovědnost? 
 • Kdo může být ředitelem MŠ? Náplň práce ředitele a zástupce ředitele, co lze delegovat a co ne. Povinnosti zaměstnavatele. 
 • Jakou dokumentaci je nutné vést v souvislosti se zaměstnanci? Je možné sdílet zaměstnance v lesní MŠ a klubu, pokud mají jednoho zřizovatele? Kombinace práce v LMŠ a na příměstském táboře. Povinnosti zaměstnance.
 • Jaká je role dobrovolníků a jaká s nimi souvisí dokumentace?
 • Rozdíl mezi učitelem a chůvou v kontextu zákona o pedagogických pracovnících. Náplň práce a pracovní doba, přímá/nepřímá pedagogická činnost, odpovědnosti a evaluace.
 • Jaké vzdělání mají a mohou mít učitelé v MŠ? A chůva? Náležitosti týkající se zaměstnávání osob bez odpovídajícího vzdělání. 
 • A jak je to se studujícími kolegy? 
 • Plná moc a její využití.
 • Minimální a minimální zaručená mzda a dovolená.
   

Webinář pro lesní mateřské školy s Magdou Kvítkovou a Pavlou Štindlovou.

Pavla vystudovala ekonomii. Má zkušenosti v oblasti PR, produkci, fundraisingu a finančním řízení v ziskovém i neziskovém sektoru. V současnosti se věnuje zejména finančnímu řízení - v ALMŠ a dvou lesních klubech. Pavla konzultuje v oblasti finančního řízení, pracovněprávní problematiky a GDPR. 

Magda studovala obor Studium občanského sektoru. Hodně jí však přinesla zejména praxe v nejrůznějších neziskových organizacích, především v NROS, která jí umožnila získat přehled o českém neziskovém sektoru, jako důležitém prvku české občanské společnosti. V ALMŠ má na starosti oblast legislativy a na toto téma i konzultuje. Magda se významně podílela na aktualizaci Infobalíčku a školky její služby oceňují zejména při svém zakládání či transformaci klubu na lesní MŠ.

Kdy: úterý 8. 6. 2021, 13:00 - 17:00

Kde: doma, u vašeho počítače, postačí běžné internetové připojení

Cena: 890 Kč členové ALMŠ a příjemci Informačního servisu / 1 150 Kč ostatní. Při naplnění minimální kapacity sleva na druhého účastníka z jedné školky 50%, pro třetího účastníka 70%, čtvrtý a další účastník z jedné školky zdarma.

Přihlášky ZDE.

V případě otázek kontaktujte Martinu Dvořákovou

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se