Naučí se děti venku vše potřebné? Evaluační proces dítěte během školního roku

23.11.2021 9:00 - 23.11.2021 12:00

Cílem webináře je ukázat, jak lze ve školce/klubu vyhodnocovat vývoj dítěte tak, aby to bylo přínosné a časově únosné. Jaký je postup, a jaké jsou k tomu nástroje, metodiky, způsoby?

Všechny školky a kluby jistě mají ve svém Školním řádu podobnou větu: „Rodiče dětí se mohou informovat o cílech, zaměření, formách a obsahu vzdělávání vycházející ze Školního vzdělávacího programu a informovat se o výsledcích vzdělávání dítěte a případně projednat podstatné připomínky k jeho vzdělávání.“ 

Evaluace v rámci předškolního vzdělávání je systematickým procesem. Proč vlastně evaluaci provádět? Jak často ji provádět? Jaké jsou její vhodné nástroje? Jak zjistíme, zda rozvíjíme děti všestranně? 

Webinář bude zaměřen převážně prakticky, konkrétní věci s konkrétními příklady.  Jako doplněk bude možné získat materiály, podle kterých můžete vyhodnocovat vývoj dítěte. 

Webinář povede Šárka Nekudová, která je zakladatelkou, ředitelkou a pedagožkou spolku Frank Bold Kids (2011), LMŠ Sýkorka (2011) a LK Medlánka (2016), od roku 2018 je členkou Rady ALMŠ a od roku 2020 členkou Skupiny pro kvalitu ALMŠ. Vystudovala Filozofickou fakultu MU a Pedagogickou fakultu MU, obor Speciální pedagogika (logopedie, surdopedie). Šárka má tři děti, ráda chodí do přírody na čundry, do hor, plave, jezdí na vodu, běhá, lyžuje, horolezí, noří se do ledové vody s metodou dýchání Wima Hofa, hraje amatérské divadlo, navštěvuje divadla, aktivně se zapojuje do místních aktivit ve městě Brně a baví ji spojovat lidi, kteří mají zájem dělat něco pro společnost. Šárka poskytuje poradenství lesním školkám v procesu zakládání, a také při sestavení strategického plánu školky - vize, hodnoty, profil absolventa školky.

 

Kdy: úterý 23. 11. 2021, 9:00 - 12:00

Kde a jak: Setkání se bude konat online. Přihlášení účastníci dostanou den před konáním webináře odkaz na online ZOOM konferenční skupinu. Je nezbytné zajistit si pouze dobré internetové připojení. Webinář není organizátory nahráván pro pozdější poslech.

Cena: 890 Kč pro členy a příjemce Informačního servisu / 1 090 Kč pro ostatní. Sleva na druhého účastníka z jedné školky 50%, pro třetího účastníka 70%, čtvrtý a další účastník z jedné školky zdarma. Slevy je možné uplatnit až po naplnění nezbytné minimální kapacity. 

 

Přihlásit se můžete ZDE

Kontakt: Zuzana Knap

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se