Naučí se děti venku vše potřebné? Evaluační proces dítěte během školního roku

14.12.2022 9:00 - 14.12.2022 12:00

Cílem webináře je ukázat, jak lze ve školce/klubu vyhodnocovat vývoj dítěte tak, aby to bylo přínosné a časově únosné. Jaký je postup, a jaké jsou k tomu nástroje, metodiky, způsoby?

Všechny školky a kluby jistě mají ve svém Školním řádu podobnou větu: „Rodiče dětí se mohou informovat o cílech, zaměření, formách a obsahu vzdělávání vycházející ze Školního vzdělávacího programu a informovat se o výsledcích vzdělávání dítěte a případně projednat podstatné připomínky k jeho vzdělávání.“ 

Evaluace v rámci předškolního vzdělávání je systematickým procesem. Proč vlastně evaluaci provádět? Jak často ji provádět? Jaké jsou její vhodné nástroje? Jak zjistíme, zda rozvíjíme děti všestranně? 

Webinář bude zaměřen převážně prakticky, konkrétní věci s konkrétními příklady.  Jako doplněk bude možné získat materiály, podle kterých můžete vyhodnocovat vývoj dítěte. 

O lektorce:
Mgr. Šárka Nekudová je zakladatelkou, ředitelkou a pedagožkou spolku Frank Bold Kids (2011), LMŠ Sýkorka (2011) a LK Medlánka (2016), od roku 2018 je členkou Rady ALMŠ a od roku 2020 členkou Skupiny pro kvalitu ALMŠ. Vystudovala Filozofickou fakultu MU a Pedagogickou fakultu MU, obor Speciální pedagogika (logopedie, surdopedie). Šárka má tři děti, ráda chodí do přírody na čundry, do hor, plave, jezdí na vodu, běhá, lyžuje, horolezí, noří se do ledové vody s metodou dýchání Wima Hofa, hraje amatérské divadlo, navštěvuje divadla, aktivně se zapojuje do místních aktivit ve městě Brně a baví ji spojovat lidi, kteří mají zájem dělat něco pro společnost. Šárka poskytuje poradenství lesním školkám v procesu zakládání, a také při sestavení strategického plánu školky - vize, hodnoty, profil absolventa školky.

Pro koho: pro pedagogy a nepedagogy lesních MŠ a lesních klubů, může se hodit i pro koordinátory. 

Kdy: středa 14. 12. 2022 od 9:00 do 12:00

Kde a jak: Setkání se bude konat ONLINE. Přihlášení účastníci dostanou před konáním webináře odkaz na online ZOOM konferenční skupinu. Je nezbytné zajistit si pouze dobré internetové připojení. 

Cena: 890 Kč pro členy ALMŠ / 1 090 Kč pro ostatní. Při naplnění minimální kapacity webináře sleva na druhého účastníka z jedné školky 50%, pro třetího účastníka 70%, čtvrtý a další účastník z jedné školky zdarma.

Přihlásit se můžete ZDE.

 

Storno podmínky Školy lesem najdete zde. Prosím, věnujte jim pozornost, stejně tak jako storno podmínkám webináře, které jsou uvedeny v závěru přihlašovacího formuláře. 

V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se