Lesní MŠ/klub jako zapsaný spolek

25.11.2022 9:00 - 25.11.2022 11:00

Co přesně znamená být neziskovou organizací - spolkem? Jak je to s veřejnou prospěšností? Jaká je role zakladatelů? Musí mít spolek členy? Může vytvářet zisk? A za jakých podmínek? Jaké jsou průběžné povinnosti směrem k rejstříkovému soudu?

V krátkém webináři shrneme to nejdůležitější, co máte vědět a znát, jste-li zakladatelem, statutárním orgánem nebo i "jen" členem spolku. Pomůžeme vám zorientovat se v nezbytné legislativě a základních pojmech, bez kterých se neobejdete, chcete-li být v obraze a v bezpečí. Webinář je zpětnou vazbou na otázky, které členské spolky řeší v krátkých konzultacích s lektorkami. Nabídne vám vhled do praxe a možnost poučit se ze zkušenosti jiných spolků. Podíváme se na časté chyby ve stanovách, kvůli kterým hrozí konflikty s různými státními institucemi i takové, které ohrožují funkční nastavení organizace spolkových aktivit a nebo záměry zakladatelů. Nečekejte citování zákonů, i když se bez nich samozřejmě úplně neobejdeme. Po webináři byste měli být schopni sami posoudit, zda se o své stanovy můžete plnou vahou opřít a podrží vás v různých situacích, nebo si zaslouží revizi a jak se do ní můžete pustit. 

O lektorkách:
Ing. Pavla Štindlová má v ALMŠ na starosti finance a související pracovněprávní problematiku, projektový management a provozní záležitosti. Působí také jako ekonomka lesní školky, je mentorkou a konzultantkou v oblasti finančního řízení. Zaměřuje se také právě na téma stanov zapsaných spolků. 

Bc. Magda Kvítková strávila školní část svého studia na oboru Studia občanského sektoru. Věnovala se však zejména praxi (NROS, NNO poskytující sociální služby, MŠMT), která jí pomohla získat přehled o českém neziskovém sektoru a bariérách jeho fungování. Od začátku svého působení v Asociaci lesních MŠ má na starosti zejména oblast legislativy. Je v kontaktu s lesními kluby, lesními i kamennými MŠ, zajímá se o jejich potřeby a zejména legislativní překážky jejich fungování. V oblasti legislativy Magda poskytuje také konzultace, lesní kluby její služby oceňují zejména při zakládání či transformaci na lesní MŠ. 

Pro koho: pro koordinátory lesních klubů, pro ředitelky LMŠ, pro členy statutárních orgánů spolků

Kdy: pátek 25. 11. 2022 od 9:00 do 11:00

Kde a jak: Setkání se bude konat ONLINE. Přihlášení účastníci dostanou před konáním webináře odkaz na online ZOOM konferenční skupinu. Je nezbytné zajistit si pouze dobré internetové připojení. 

Cena: 890 Kč pro členy ALMŠ / 1 090 Kč pro ostatní.
Při naplnění minimální kapacity webináře sleva na druhého účastníka z jedné školky 50%, pro třetího účastníka 70%, čtvrtý a další účastník z jedné školky zdarma.

Přihlásit se můžete ZDE.

 

Storno podmínky Školy lesem najdete zde. Prosím, věnujte jim pozornost, stejně tak jako storno podmínkám webináře, které jsou uvedeny v závěru přihlašovacího formuláře. 

V případě otázek kontaktujte Zuzanu Knap (zuzana.knap@lesnims.cz).

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se