Krizová komunikace (Cesta)

21.3.2020 8:30 - 21.3.2020 16:30

Čtvrtý blok v rámci otevřeného cyklu Cesta k dobré lesní školce. V pátek na téma vědomé práce s rizikem při vzdělávání venku, v sobotu krizová komunikace.

S Terezou Valkounovou a Filipem Kršiakem o komunikaci v krizových situacích anebo jak neudělat z jednoho problému ještě větší průšvih. 

Štěstí přeje připraveným a strach dobře prodává! Představíme nejaktuálnější mediální kauzy a jak se k nim postavit čelem! Připravte se s námi na to, jak budete reagovat, až se vás zeptají, co se ve školce stalo. Co musíte a naopak nesmíte sdělovat? Jak tvoříme veřejné vyjádření, aby nikomu ještě více neublížilo? Na semináři připravíme kroky, co dělat, jakmile jste např. zavolali záchrannou službu a řešíte otázku, jak celou situaci komunikovat, aby emoce a rozporuplné informace nepřerostly v nový konflikt. Kdo a kdy má mluvit s rodiči a jak se připravit na to, že se záchrannou službou může přijet rovnou i novinář s kamerou? Vycházet budeme z krizových situací, které se skutečně staly. Ze seminář si odnesete konkrétní návod, jak tým Vaší školky připravit na něco, co se snad nikdy nestane, ale kdyby ano, vaše příprava je vašim záchranným kruhem. 

Tereza Valkounová stála u zrodu Asociace lesních MŠ, vyjednává podmínky pro existenci lesních MŠ v rámci českého legislativního prostředí, což často obnáší obhajobu "jiného" pedagogického přístupu. 

Filip Kršiak v minulosti externě spravoval pro Asociací lesních MŠ komunikaci s veřejností, vede filmový festival a také organizování alternativních táborů pro mládež. 

 

Kalendář akcí

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo Registrovat se